Życzenia noworoczne i co nas czeka w 2023 w „Doctor Who”?

Rok 2022 zregenerował w 2023! W związku z tym życzymy Wam, by nadchodzący rok był lepszy od poprzedniego i tak whoviański, jak tylko się da. A już jesienią „Doctor Who” powróci z nowymi odcinkami!

Miniony rok obfitował w ważne wydarzenia dla serialu – pożegnaliśmy Chrisa Chibnalla, Jodie Whittaker oraz Mandip Gill i Johna Bishopa. Nie usłyszymy już także Seguna Akinola inaczej niż przez wydany niedawno soundtrack do odcinka regeneracyjnego. Swoją działalność na dobre zaczął powracający do roli showrunnera Russell T Davies. Ogłoszono także współpracę BBC i Disneya przy dystrybucji „Doctor Who”. Oznacza to spory wzrost budżetu. Jak wpłynie to na popularność i jakość serialu? Zobaczymy. W przypadku Polski oznacza to najpewniej, że wreszcie będziemy mieli legalny dostęp na streamingu do odcinków w dniu premiery. Do Polski wszedł także BBC Player i co ciekawe znalazł się tam odcinek regeneracyjny Trzynastej. Gdzie trafi reszta New Who (jeśli gdzieś się pojawi), tego niestety nie wiemy, ale wydaje się, że docelową platformą może być Disney.

Russell T Davies, obecny showrunner "Doctor Who"

W zeszłym roku się działo, w tym nie będzie inaczej. W końcu to w tym roku minie równe 60 lat od premiery An Unearthly Child. Przywitamy też na dobre nie jednego, ale aż dwóch Doktorów: starego-nowego Davida Tennanta wraz z Catherine Tate, oraz Ncutiego Gatwę. Wróci w tym roku także tradycja odcinków świątecznych, w którym to poznamy towarzyszkę Piętnastego, Ruby Sunday graną przez Millie Gibson. Wprawdzie nie możemy Wam pożyczyć redakcyjnej TARDIS, żeby już obejrzeć te odcinki, ale życzymy nam wszystkim, żeby oczekiwanie na te nowe odcinki upłynęło jak najbardziej bezboleśnie, a same odcinki były prawdziwą whoviańską ucztą, jak na rocznice przystało. RTD na pewno ma w rękawie jeszcze wiele niespodzianek…

Piętnasty Doktor i Ruby Sunday w kostiumach

Rachel Talalay potwierdziła także w ramach życzeń noworocznych, że stworek ze zwiastuna to Beep the Meep!

Doctor Who Once and Future od Big Finish

Dla osób uwielbiających słuchowiska będzie mieć premierę chociażby rocznicowe Once and Future. Nie wiemy także czy już w tym roku ukażą się słuchowiska z Sachą Dhawanem i Jo Martin, ale nic nie jest wykluczone. Ponadto ubiegły rok był całkiem nienajgorszy dla fanów lubiących gry komputerowe. Serial trafił do Eve OnlineFortniteFall Guys. Miała też miejsce premiera grywalnej wersji (choć jeszcze nie oznaczonej 1.0) karcianki Doctor Who: Worlds Apart. Trzymamy kciuki, żeby pozytywnie zweryfikowały się plotki o nowej doktorowej legogrze (może coś zostanie ogłoszone na tą rocznicę?).

Wolicie posiedzieć przy planszy zamiast przy ekranie? Żaden problem. Tutaj też się działo – w Doctor Who: Don’t Blink zmierzycie się z Płaczącymi Aniołami. Zakończono niestety także rozwijanie Doctor Who: Into the Time Vortex, był to doktorowy bitewniak. Nie będzie już dostępny w sklepach w zwyczajnej sprzedaży – pozostaje obecnie jedynie Amazon i firmy aukcyjne typu Allegro. Nie ma także na razie wieści o losach Doctor Who: Nemesis, w której mieliśmy pomóc przeciwnikom Doktora. Gra miała się ukazać w listopadzie zeszłego roku, ale niestety tak się nie stało. Mamy więc nadzieję, że gra ukaże się w tym roku.

Gallifrey obserwuje już ponad 1500 osób, dziękujemy! Wynik ten padł tuż przed końcem zeszłego roku, mamy nadzieję że w tym roku będzie nas jeszcze więcej i że tak jak w poprzednim roku na konwentach, takich jak na przykład Dni Fantastyki. To rok, w którym świętowanie „Doctor Who” jest szczególnie wskazane.

Na koniec życzymy Wam optymizmu, którym napawa nas ostatni zwiastun. Tak pod względem doktorowym, jak i zwyczajnie na co dzień.

Redakcja Gallifrey.pl

I bet you're gonna have a great year Dziesiąty gif

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *