Big Finish zapowiada rocznicowe słuchowiska

Od czasu, gdy wylądował 1963 roku, „Doctor Who” przeszedł do historii jako najdłuższy przygodowy serial akcji! A że wkraczamy w rocznicowy rok, nadszedł czas odwiedzić ponownie przeszłość i upamiętnić dziedzictwo tych, którzy byli wcześniej… W związku z tym Big Finish zapowiedziało ogromną, ośmioczęściową rocznicową serię słuchowisk, z których pierwsza część ukaże się w maju przyszłego roku. Tytuł serii ujawnił poniższy zwiastun.

A oto opis Once and Future:

Wojna czasu. Doktor jest ranny i został przeniesiony do szpitala polowego Władców Czasu. Jego ciało promienieje energią, ale to nie regeneracja w przyszłe wcielenie. Zamiast tego dawne twarze Doktora zaczynają się pojawiać, gdy przemyka przypadkowo między wcieleniami…

Zataczając się do swojej TARDIS, Doktor postanawia rozwiązać zagadkę swojej „deregeneracji”. Kto mu to zrobił? Jak? I dlaczego? Od Ziemi po gwiazdy, przemierzając szereg znanych czasów i miejsc, Doktor podąża za wskazówkami, by odtworzyć swoje kroki, napotykając po drodze starych przyjaciół i wrogów. Przetaczając się przez swoje życia, Doktor musi zatrzymać swoją deregenerację, zanim całkowicie się zatraci…

W Doctor Who – Once and Future wystąpią Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker, Sylvester McCoy, Paul McGann, Christopher Eccleston oraz David Tennant, a także mnóstwo gościnnej obsady, która jeszcze czeka na ujawnienie.

Doctor Who Once and Future od Big Finish

Producent David Richardson powiedział:

Zdumiewająca gama talentów dołączyła do obsady, by stać się częścią tej ośmiogodzinne historii rocznicowej. To wielka impreza Doctor Who i ogromne święto, które przygotowywano od trzech lat.

Seria słuchowisk będzie ukazywać się co miesiąc – pierwsze siedem części zmaterializuje się między majem a wrześniem przyszłego roku, zaś finał historii ukaże się w listopadzie 2024 roku! Spora przerwa – czyżby Ncuti z Ruby mieli się pojawić w finale?

Oto tytuły poszczególnych przygód:

  • Doctor Who: Once and Future 01: Past Lives
  • Doctor Who: Once and Future 02: The Artist at the End of Time
  • Doctor Who: Once and Future 03: A Genius for War
  • Doctor Who: Once and Future 04: Two’s Company
  • Doctor Who: Once and Future 05: The Martian Invasion of Planetoid 50
  • Doctor Who: Once and Future 06: Time Lord Immemorial
  • Doctor Who: Once and Future 07: The Union
  • Doctor Who: Once and Future 08: Coda: The Final Act

Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na zestaw wszystkich ośmiu słuchowisk w specjalnej edycji na CD (wraz z możliwością ściągnięcia) za 75 funtów (ok. 410 zł) albo wyłącznie cyfrowe wydanie za 62 funty (ok. 338 zł). Wydanie CD jest ograniczone do 3000 egzemplarzy i zawiera numerowane płyty, dodatkowe grafiki i zawartość audio, w tym muzykę i rozszerzone wywiady zza kulis. Wszystkie osiem części można też zamówić osobno w standardowej edycji CD (po 10,99 funtów, czyli ok. 60 zł każda) albo w dystrybucji cyfrowej (po 8,99 funtów, czyli ok. 49 zł za każdą część). Edycja standardowa nie zawiera bonusów z edycji specjalnej, ale również w niej będzie można znaleźć zakulisowe wywiady.

Big Finish zastrzegło, że powyższe ceny są objęte zniżką przedpremierową i zmienią się po premierze.

Kogo chcielibyście w tych słuchowiskach usłyszeć? Czy jest szansa, że Jo Martin (która początkowo była wymieniona w tekście, lecz jej nazwisko usunięto. Nie wiadomo czy to był jedynie błąd, czy może Big Finish nie chce jeszcze zdradzać, że się ona pojawi) lub Sacha Dhawan się w nich pojawią? Niewykluczone, szczególnie że otrzymają oni swoje spin-offowe serie słuchowisk. Ciekawostką jest pojawienie się Chrisa Ecclestona, choć on sugerował już wcześniej, że nad czymś pracuje.

źródło: Big FinishFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *