Jo Martin i Sacha Dhawan w słuchowiskach Big Finish

Jo Martin i Sacha Dhawan skradli swoimi rolami serca wielu Whovian. Wiemy, że Sacha Dhawan powróci w odcinku regeneracyjnym, zaś w przypadku Jo Martin jest to wysoce prawdopodobne, choć oficjalnie niepotwierdzone – jej doktor powróci jednak w maju w komiksie Doctor Who: Origins. W związku z tym – Mistrza i Doktor w ich wykonaniach nigdy za mało, prawda? Dlatego zapewne ucieszycie się na wieść, że aktorzy pojawią się w Rozszerzonym Uniwersum, a konkretnie w słuchowiskach od Big Finish!

Doktor Ruth, zwana też Doktor Uciekinierką, będzie można usłyszeć w serii słuchowisk pt. The Fugitive Doctor Adventures, zaś Mistrza w wykonaniu Sachy usłyszymy w Call Me Master.


Doktor Ruth po raz pierwszy zobaczyliśmy w odcinku „W ukryciu przed Judoonami” (Fugitive of the Judoon). Jo Martin powraca w sześciu nowych słuchowiskach z pełną obsadą, które będą wydane w dwóch albumach. Co o tym projekcie myśli aktorka?

Big Finish wykonuje niesamowitą robotę – są istotną częścią fandomu. Nie mogę się doczekać dołączenia do tego kultowego przedsięwzięcia. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie historie mają w zanadrzu dla Doktor Uciekinierki.

Szczegóły historii, scenarzyści i dodatkowa obsada na razie są trzymane w tajemnicy, ale fani z całego świata mogą zamawiać oba albumy, które są dostępne w dwóch formatach – kolekcjonerskie wydanie na płytach CD oraz wersja cyfrowa dostępna jedynie na stronie Big Finish, kosztujące odpowiednio 27,36 euro (127,35 zł) i 18,99 euro (ok.88,39 zł).

Prezes Big Finish, Jason Haigh-Ellery powiedział:

Po raz pierwszy spotkałem Jo Martin na konwencie „Doctor Who” w lutym tego roku, na którym zachwyciła tłumy swoim entuzjazmem dla serialu i rolą Doktor Uciekinierki.

Jej podekscytowanie było namacalne – Jo oczywiście uwielbia tę rolę i jesteśmy tak podekscytowani, że możemy stworzyć dla niej nowe przygody, w których mogłaby zagrać. Jak sama Doktor Uciekinierka powiedziała: „Pokochasz to…”

Producent David Richardson dodał:

Co za zaszczyt produkować the Fugitive Doctor Adventures. Jest cała era do odkrycia w tych historiach, które są kontynuacją „W ukryciu przed Judoonami” i nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z cudownie utalentowaną i charyzmatyczną Jo Martin!

Każdy z dwóch albumów The Fugitive Doctor Adventures będzie się składać trzypłytowych zestawów kolekcjonerskich lub  wydania cyfrowego zawierającego trzy przygody, a także dodatki zza kulis

Jest to pierwszy ze spin-offów z ery Trzynastej Doktor od Big Finish, a na tym wcale nie koniec.

Spin-offy nie kończą się bowiem na przygodach Doktor Ruth! Sześć nowych przygód dostanie także Mistrz grany przez Sachę Dhawana. Co o tym sądzi sam aktor?

Absolutnie uwielbiam pracować z fantastycznym zespołem z Big Finish[1]Nie są to pierwsze słuchowiska od Big Finish z Sachą Dhawanem. Wcześniej zagrał m.in. w pierwszej serii First Action Bureau i w drugiej części 5 sezonu Torchwood, o czym wspomina też prezes … Kontynuuj czytanie Dlatego kiedy poprosili mnie o zagranie Mistrza w jego własnej serii, była to oferta, której nie mogłem odmówić! Granie Mistrza jest taką radochą na tak wielu poziomach! Nie mogę się doczekać, do czego będzie dążyć bez Doktor, która by go powstrzymywała! Trzymajcie się mocno, ludziska…!

Prezes Big Finish, Jason Haigh-Ellery dodał:

Sacha Dhawan jest już częścią rodziny Big Finish, gdyż występował gościnnie w wielu słuchowiskach „Doctor Who” i Torchwood od 2014 roku. Entuzjazm Sachy dla Mistrza nie zna granic – jesteśmy w Big Finish tak bardzo podekscytowani współpracą z nim i jego raczej niezrównoważonym alter ego. To będzie piekielnie dobra jazda!

Producentka Heather Challands zgodziła się:

Mistrz Sachy był kultowy od momentu, gdy ujawnił się on publiczności. Jego występ miał w sobie tyle charyzmy, tyle szaleństwa i może zmieniać się w mgnieniu oka.

Jestem bardziej niż podekscytowana i zaszczycona byciem producentką, która może przybliżyć tę inkarnację słuchaczom Big Finish. Usunięcie wierzchnich warstw i odkrycie co tak po prostu napędza tego Mistrza będzie świetną zabawą…

Podobnie jak w przypadku słuchowisk z Ruth, każdy album Call Me Master zostanie wypuszczone w formie trzypłytowego wydania kolekcjonerskiego i wydania cyfrowego zawierającego  trzy słuchowiska i pewne dodatki zakulisowe. Zarówno pierwszy, jak i drugi album można zamawiać na stronie Big Finish – ceny są identyczne, jak w przypadku słuchowisk z Jo Martin.

Cieszycie się, że Jo Martin i Sacha Dhawan wrócą do swoich ról?

Źródło: Doctor Who TV

 

Przypisy

Przypisy
1Nie są to pierwsze słuchowiska od Big Finish z Sachą Dhawanem. Wcześniej zagrał m.in. w pierwszej serii First Action Bureau i w drugiej części 5 sezonu Torchwood, o czym wspomina też prezes Big Finish.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *