Doctor Who: Origins od Titana

W styczniu pisaliśmy o nadchodzącym 20 kwietnia (a więc tydzień później niż pierwotnie planowano) komiksie z Doktor Ruth, który będzie także można nabyć za darmo w ramach Free Comic Book Day. Będzie to tylko początek jej przygód, gdyż Titan zapowiedział serię komiksów z wcieleniem Doktor, granym przez Jo Martin o tytule Doctor Who: Origins. Oto okładka w wariancie A rzeczonej serii:

Za serię Doctor Who: Origins będzie odpowiadać znany z komiksów z Trzynastą duet: scenarzystka Jody Houser i rysowniczka Roberta Ingranata. Z kolei kolorystką jest Warnia K. Sahadewa, która ma na swoim koncie okładki do m.in 6 zeszytu serii Canto od IDW Publishing czy czwartego zeszytu Shades of Magic od Titana. Pracowała także jako kolorystka nad serią Empire of the Wolf z Ósmym i Jedenastym Doktorem. Autorem powyższej wersji okładki zaś jest Simone Di Meo, który jest autorem także okładki do trzynastego zeszytu drugiej serii przygód Dziewiątego. Poza EU robił okładki m.in do serii o Robinie czy Hulku.

Oto opis zeszytu:

W trakcie wykonywania niebezpiecznego zlecenia dla tajemniczej Dywizji, Doktor odkrywa coś podstępnego. Odkryj, czemu ta regeneracja stała się znana jako Uciekinierka!

Free Comic Book Day (7 maja) prowadzi do tego nowego wątku!

Premiera zeszytu nastąpi 18 maja, zaś sugerowana cena wynosi 3,99 $. Wersja elektroniczna będzie dostępna na Amazonie (który połączył się z dawnym Comixology już definitywnie) od 1 czerwca pod tym linkiem. Można już składać zamówienia przedpremierowe – po uwzględnieniu VAT-u cena wynosi 4,19 $, czyli ok. 16,76 zł. Doctor Who: Origins będzie składać się z czterech zeszytów, daty premiery kolejnych nie na razie nie znamy, lecz można zakładać, że będą ukazywać się mniej więcej co miesiąc.

Jesteście chętni dowiedzieć się więcej o Ruth?

Źródło: Comic BookFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *