Zwiastun odcinka regeneracyjnego i ujawnione powroty

Dzisiaj po premierze „Legendy Morskich Diabłów” (Legend of the Sea Devils) dostaliśmy zwiastun odcinka regeneracyjnego (który to odcinek regeneracyjny będzie miał premierę już jesienią), w którym… zobaczcie sami:

Tak jest, wracają klasyczne towarzyszki! Tegan Jovanka, towarzyszka Czwartego i Piątego oraz Sophie Aldred, towarzyszkę Siódmego, które wrócą do swoich ról na ekranie po raz pierwszy od opuszczenia serialu. A pamiętacie, kto o tym pisał? Nasze źródło ciekawe rzeczy wie, jak widać.

Jak widać powróci także Mistrz – i będzie to pierwszy odcinek New Who, w którym zobaczymy w tej samej historii Mistrza, Daleków i Cybermenów jako wrogów odcinka.

Jak mówi Chibnall:

Ostatnia pełnometrażowa historia Jodie zawiera mnóstwo przysmaków i niespodzianek dla widzów i fanów, nie tylko powrót dwóch najbardziej uwielbianych towarzyszek w historii serialu. Będą pomagać Doktor w walce na trzech frontach przeciwko jej najbardziej śmiertelnym wrogom – Mistrzowi, Dalekom i Cybermenom w jednej dużej historii!

Jak mówi oficjalna notka prasowa: „odcinek będzie świętowaniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Doctor Who, w opowiednio porywającym, epickim i emocjonalnym pożegnaniu z Trzynastą Doktor”.

Oto, co powiedziały powracające aktorki.

Janet Fielding (Tegan Jovanka):

Na pewne sposoby to było bardzo inne doświadczenie od tego, jak [kręcenie serialu] wyglądało, gdy skończyłam nagrywanie w 1983, ale na wiele sposobów było bardzo podobne. Było tak cudownie ponownie być pracującym członkiem rodziny „Doctor Who”.

Sophie Aldred (Ace):

Utrzymanie tak wielkiego sekretu, nawet przed moją rodziną, było nie lada wyzwaniem i nie mogłam być bardziej podekscytowana, że zostałem poproszona o powrót. Mam nadzieję, że każdy będzie się tym bawił tak dobrze, jak ja uwielbiałam stać się ponownie częścią Team TARDIS.

Cieszycie się? A na tym wydaje się, że nie będzie koniec powrotów (poza Kate Stewart, Ashadem, Mistrzem i Vinderem), szczególnie jeśli to, o czym pisaliśmy się sprawdzi… W każdym razie odcinek regeneracyjny dalej nie ma tytułu oficjalnego, ale będzie się działo!

Mamy też pierwsze grafiki promocyjne odcinka regeneracyjnego:

Jednakże nie tylko odcinek regeneracyjny tym, o czym dowiedzieliśmy się dzisiaj dużo – w artykule informującym o powrotach towarzyszek na stronie BBC mamy bardzo ciekawe zdanie:

Oczekuje się, że następna osoba w roli Doktor zostanie ujawniona w nadchodzących tygodniach.

Raczej nie podawano by tam informacji będącej plotką. A zatem możemy się spodziewać naprawdę niedługo ujawnienia Czternastki.

Jeśli widzieliście już odcinek, zapraszamy do dyskusji na Facebooku albo na Discordzie. Dajcie nam też znać, co myślicie o dzisiejszych rewelacjach


Polska data premiery dzisiejszego odcinka jest na razie nieznana.

źródło: BBC oraz Doctor Who TV 1 i 2Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *