BBC Player wchodzi do Polski 1 czerwca!

Od kiedy „Doctor Who” zniknął z Netflixa whovianie z całej Polski zastanawiają się, czy serial pojawi się jeszcze kiedyś w jakimś serwisie streamingowym. „Gdzie można obejrzeć Doktora Who?” – to pytanie nieustannie przewija się na różnych grupach Facebookowych i często chodzi o coś więcej niż wyłącznie BBC First, a o dostępność serialu na żądanie. Jak podano dzisiaj, BBC Studios we współpracy z CANAL+ wprowadza do Polski BBC Player!

BBC Player będzie miejscem, w którym znajdą się nagradzane i docenione przez krytyków brytyjskie seriale fabularne, filmy i programy dokumentalne, treści dla dzieci w wieku przedszkolnym i programy lifestylowe. Subskrybenci uzyskają dostęp do niektórych ze swoich ulubionych seriali ze standardowego portfolio BBC – BBC BRIT, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First i CBeebies, a także do zupełnie nowych programów.

W pierwszym roku funkcjonowania w BBC Player znajdzie się 1000 godzin treści, co da subskrybentom CANAL+ okazję do zgłębienia treści BBC, które im się podobają i odkryć wiele nowych ulubionych programów. Na starcie dostępne będą dostępne wysokiej jakości tytuły reportażowe, takie jak „David Attenborough i cuda natury” i „Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku”,  dokumenty takie jak „Trump podbija świat”, fascynujące seriale kryminalne jak „Niezapomniane” i klasyczne komedie – „’Allo 'Allo!”.

Kolekcje programowe o tematyce podróżniczej, naukowej, artystycznej, historycznej i o sprawach bieżących będą regularnie odświeżane i dołączą do serwisu natychmiast po ich telewizyjnej premierze. Najlepsze  seriale dramatyczne obejmują „Czas”, mocny obraz życia więziennego autorstwa Jimmy’ego McGoverna, w którym występują nagradzany Emmy i BAFTA Sean Bean i czterokrotnie nominowany do BAFTA Stephen Graham, oraz intensywny thriller śledczy „Stłamszeni”, który pokazuje jak sekrety, które rodziny trzymają przed sobą, mogą je rozedrzeć.

Subskrybenci będą również mogli się cieszyć ostatnim sezonem największego motoryzacyjnego show – „Top Gear” tuż po premierze na BBC Brit i ekskluzywnymi nagraniami koncertów takich jak U2: Live in London.

Wszystkie programy będziemy mogli oglądać z polskim lektorem i napisami, a dodatkowo do części programów będzie można wybrać angielskie napisy.

Platforma streamingowa będzie dostępna od 1 czerwca zarówno dla nowych i obecnych subskrybentów CANAL+ Online, którzy korzystają z paczki zawierającej kanały Canal+. Dodatkowo między 1 czerwca a 31 sierpnia dostęp do BBC Player bez dodatkowych opłat będą posiadały osoby z ofertą satelitarną, posiadające dekodery podłączone do internetu. Później BBC Player będzie częścią wybranych pakietów Canal+.

Zbigniew Pruski, dyrektor handlowy BBC Studios na Europę Środkowo-Wschodni skomentował umowę:

BBC Player jest wyselekcjonowanym serwisem VOD, który uzupełni naszą wieloletnią ofertę kanałów BBC, które polska widownia kocha. BBC Player łączy jakościowe produkcje starannie dobrane przez naszych ekspertów z 15-letnim doświadczeniem Grupy BBC w dostarczaniu programów na żądanie. Z przyjemnością uruchamiamy nasz serwis z Canal+ i tym samym oferujemy subskrybentom bogatszą ofertę BBC, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na najwyższej klasy i godne zaufania treści, które będą dostępne dla odbiorców w dogodnych dla nich miejscu i czasie.

Monika Kłosińska, dyrektor ds. zakupów programowych CANAL+ Polska powiedziała:

Włączenie biblioteki BBC Player do oferty CANAL+ jest kolejnym krokiem w budowaniu szerokiej oferty produkcji z wielu różnych gatunków, dostępnej w jednym miejscu. Jesteśmy także szczęśliwi, że będziemy pierwszymi, którzy zaoferują dostęp do serwisu na polskim rynku

Umowa na uruchomienie BBC Player została zawarta w ramach przedłużenia wieloletniej umowy na dystrybucję kanałów telewizyjnych BBC Studios w CANAL+ Polska.


Wystosowaliśmy do BBC Player i CANAL+ pytanie, czy w ramach oferty będzie dostępny „Doctor Who”. Wydaje nam się to raczej prawdopodobne, skoro mowa o serialach BBC First, ale gdy tylko uzyskamy odpowiedź, zaktualizujemy newsa.

Podsumowując – na ten moment wystarczy mieć aktywną subskrypcję CANAL+ online – w zależności od pakietu to koszt od 29 zł/miesiąc do 45 zł/miesiąc. Czy później się pojawi pakiet pozwalający na dostęp do samego Playera? Zobaczymy.

Cieszycie się, że wreszcie BBC będzie dostępne na VOD? Co będziecie chcieli obejrzeć najpierw – po rzecz jasna nacieszeniu się „Doctor Who”, jeśli będzie dostępny? Dajcie nam znać w komentarzach, na grupie facebookowej lub na naszym Discordzie.

źródło: BBCFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *