„Doktor Who” zmierza na Disney+!

Wygląda na to, że kolejne plotki zaczynają się potwierdzać. Poznaliśmy nowe logo, które widzicie wyżej. Ponadto BBC oraz Disney – dwa giganty rozrywki – łączą siły, by zmienić Doktora Who w globalną markę dla widowni z Wielkiej Brytanii i reszty świata! A oto wspólny komunikat prasowy:

Podążając wspólną wizją twórczą, BBC oraz Disney Branded Television przedstawią ten typowo brytyjski program przyszłym pokoleniom na bezprecedensową skalę, z Disney+ jako ekskluzywnym domem dla nowych sezonów Doktora Who poza Wielką Brytanią i Irlandią. Ogłoszenie – które podał do informacji publicznej dziś rano, Ncuti Gatwa, podczas występu na żywo z Kelly i Ryanem – rozpoczyna nową współpracę między BBC i Disney Branded Television.

Obaj partnerzy zjednoczyli się pod śmiałą wizją powracającego showrunnera Russella T Daviesa, który przejmuje kontrolę nad TARDIS w 2023 roku. Był on odpowiedzialny za odrodzenie Doktora Who w 2005 roku i przypisuje się mu, że serial stał się jednym z największych hitów telewizyjnych.

Nowe odcinki będą miały premierę na BBC i Disney+ pod koniec 2023 roku dla fanów z całego świata. Serial będzie produkowany przez Bad Wolf wspólnie z BBC Studios Productions.

Russell T Davies mówi:

Kocham ten serial, a to jest najlepsze z obu światów – z wizją i radością BBC i Disney+ możemy wspólnie uruchomić TARDIS na całej planecie, docierając do nowej generacji fanów, przy jednoczesnym zachowaniu naszego domu w BBC w Wielkiej Brytanii.

Charlotte Moor, dyrektor BBC ds. treści mówi:

Cieszymy się, że możemy ogłosić to ekscytujące globalne partnerstwo z Disneyem, który jest idealnym partnerem, aby pokazać ten bardzo brytyjski program reszcie świata. Wizja Doktora Who Russella T Davies zawsze była nie z tego świata i dokładamy wszelkich starań, aby widzowie na całym świecie mogli cieszyć się epickimi przygodami Doktora z rozmachem i ambicją, na jakie zasługują. Połączenie sił z Disneyem wzniesie serial na jeszcze wyższy poziom i pozwoli dotrzeć do nowych odbiorców, dzięki czemu to niezwykle ekscytujący czas dla fanów w Wielkiej Brytanii i na całym świecie”.

Alisa Bowen, prezes Disney+ mówi:

Jesteśmy podekscytowani okazją, by wprowadzić nowe sezony tej uwielbianej marki ekskluzywnie na Disney+ i przedstawić serial następnej generacji widzów na więcej niż 150 rynkach z całego świata. Ten serial to idealny dodatek do naszego stale rosnącego katalogu światowych treści, który sprawia, że Disney+ jest domem dla wyjątkowych opowieści.

Ayo Davis, prezes Disney Branded Television mówi:

Doktor Who urzekał wyobraźnię rodzin z całego świata przez ostatnie sześć dekad. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą współpracą z BBC i okazją tę by ożywić tę kultową markę – i genialną wizję Russela T Daviesa –  do nowej, dużej, światowej widowni. Złapcie swoje śrubokręty soniczne i przygotujcie się na podróż przez czas i przestrzeń!

Rebecca Glashow, dyrektor generalna w Dystrybucji Światowej z BBC Studios mówi:

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z partnerem, który podziela naszą wizję i ambicję jednego z najbardziej kultowych programów w historii brytyjskiej telewizji. To wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy kochają Doktora Who i dla wszystkich nowych fanów, do których dotrzemy dzięki temu potężnemu partnerstwu.

Jane Tranter i Julie Garnder, producentki wykonawcze i współzałożycielki Bad Wolf mówią:

Dla Doktora Who posiadanie wsparcia dwóch najbardziej innowacyjnych i szanowanych organizacji medialnych na świecie jest świadectwem wyjątkowego dążenia i wizji w sercu tego serialu. Bad Wolf jest niezmiernie zachwycony, że może po raz kolejny pracować z geniuszem, którym jest Russell T Davies, a dzięki ekscytującemu nowemu partnerstwu między BBC i Disneyem możemy razem osiągnąć jeszcze większe wyżyny, produkując z Wolf Studios Wales ambitne historie w czasie i przestrzeni dla odbiorców na całym świecie”

Nowe odcinki Doktora Who powrócą na ekrany w listopadzie 2023 i będą częścią obchodów 60-lecia. Premiera obędzie się ekskluzywnie na BBC dla Wielkiej Brytanii i Irlandii, zaś David Tennant powróci jako Czternasty Doktor na trzy odcinki specjalne, zanim Ncuti Gatwa przejmie rolę jako Piętnasty Doktor w okresie świątecznym.


Co o tym myślicie? Jak Wam się podoba nowe logo? Cieszycie się, że WRESZCIE będzie można oglądać w Polsce Doktora Who na streamingu na bieżąco? No to teraz jeszcze czekamy tylko na doktorowe MCU i żeby na D+ pojawiły się klasyki, a także odcinki sprzed nowej ery RTD…

Niestety przedstawiciel Warner Bros potwierdził redakcji Decidera, że póki co dotychczasowe odcinki pozostaną tam, gdzie obecnie są, czyli na HBO MAX. Z Polską sytuacja ma się inaczej, jako że u nas BBC miało wprowadzać swoje seriale na BBC Playerze w ramach Canal+. Raczej nie będzie u nas inaczej, więc niestety pozostaje na razie czekać (niestety nie wrzucono tam jeszcze żadnego odcinka Doktora Who). W związku ze zmianami Doktor Who nie będzie dłużej emitowany na BBC America, ani streamowany na AMC+, dlatego też doktorowy profil amerykańskiego BBC pożegnał się dzisiaj z fanami.

Podobało nam się być częścią tak legendarnego serialu, a najlepszą częścią byliście wy wszyscy niesamowici fani. Dziękujemy każdemu whovianinowi.

Jeśli zaś nowe logo wydaje się Wam znajome – nie jest to przypadek. I nie, nie chodzi tutaj o „Psi patrol”. Oto logo z ery Czwartego:

A wszystkie osoby, które tego jeszcze nie zrobiły zapraszamy do doktorowych i nie tylko dyskusji na Discordzie i Facebooku!

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *