TARDIS ląduje w Fortnite!

Doctor Who ostatnio pojawia się w różnych grach – najpierw w Nightfall, a w tym roku w EVE Online. Tym razem serial zawędrował do dość znanej gry Fortnite! Oto zwiastun:

Jak głosi oficjalny komunikat:

Gracze wezmą udział w nowych przygodach, misjach i bitwach, eksplorując jednocześnie kultowe lokacje z Whoniwersum. Wszystko to na całkowicie nowej w grze wyspie „Doctor Who”.

Wyspę można odwiedzić za darmo ściągając Fortnite’a (sama gra też jest darmowa) na preferowanym urządzeniu lub konsoli. Gra dostępna jest na platformach PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS, PlayStation 5, macOS, Xbox Series X/S, Microsoft Windows. Co zrobić, by zobaczyć nowe rzeczy związane z DW?

 1. Ściągnąć i zainstalować Fortnite’a.
 2. Uruchomić grę. Kliknąć „Zmień”, by uzyskać dostęp do menu.
 3. Wcisnąć „Graj”, następnie wybrać zakładkę  „Kod wyspy”.
 4. Wpisać kod 3610-1396-4646 i nacisnąć „Uruchom”, by zacząć grę.

Jest także fabularny opis wydarzenia:

Kiedy tajemniczy Wirus Rzeczywistości powoduje pojawienie się TARDIS na wyspie, gracze muszą pomóc ją naprawić przez znalezienie części do naprawy dynamorficznych generatorów.

Gra zaczyna się na miejscu, gdzie wylądowała TARDIS. Gracze rozpoczną tam zadanie odnalezienia Kryształów Dynamorficznego Generatora rozmieszczonych na wyspie, by naprawić słynną budkę telefoniczną. Specjalne nagrody i niespodzianki mają utrzymać graczy w napięciu.

Wnętrze TARDIS w Fortnite

Po naprawieniu TARDIS, gracze będą mogli udać się do jednej z czterech lokacji. Jedną z nich jest inspirowana odcinkiem „Kerblam!”, na której będzie można doświadczyć trybu gry o nazwie box fighting pod czujnym okiem ogromnego Kerblam Mana! O co chodzi w tym trybie? Za słowniczkiem gry:

Jest to rodzaj gry, w której co najmniej dwóch graczy lub dwie drużyny znajdują się wewnątrz pudełka i walczą dopóki jedna ze stron nie zostanie zlikwidowana. Rozmiary pudełka mogą różnić się w zależności od tego, ilu graczy gra naraz. Gracze mogą wznosić i edytować budowle na ograniczonej przestrzeni (w przypadku tej mapy będą się składały z pudeł magazynowych), by się bronić, a także zyskać przewagę nad próbującymi ich trafić przeciwnikami. Box fight zwykle dobiega końca wraz z dotarciem do konkretnego progu punktowego. Umiejętność budowania może przesądzić o zwycięstwie w grze tego typu.

Kerblam! w Fortnite

Na innej mapie będącej czymś w rodzaju escape roomu, gracze muszą uciec ze Statku Ratunkowego QuadZone, powstrzymując niszczycielskiego Ptinga, który jak to Pting, wywołuje chaos zjadając systemy statku. Ponieważ sekwencja autodestrukcji została rozpoczęta, gracze muszą znaleźć wszystkie 10 części mechanicznych, aby naprawić Kapsułę Ratunkową i uciec.

Wirus Rzeczywistości spowodował, że wiele z – jak nazwa wirusa wskazuje – rzeczywistości współistnieje na Gallifrey. Na mapie rozgrywki drużynowej gracze wybiorą drużynę i wyposażenie, by walczyć ramię w ramię z Władcami Czasu lub Dalekami (chyba wyjątkowo nie będą eksterminować ludzkich sprzymierzeńców) w totalnej bitwie.

Mat Way, globalny dyrektor działu Gaming & Interactive w BBC Studios, powiedział:

Tworzenie wyspy w Fortnite jest nowym terytorium dla „Doctor Who” i jesteśmy podekscytowani powitać dotychczasowych graczy w Whoniwersum. To świetna okazja, by zaprezentować graczom „Doctor Who”, a dla społeczności fanów serialu – by doświadczyć całkiem nowej przygody. Gracze mogą spodziewać się dynamicznej, nieprzewidywalnej przygody ze znajomymi przyjaciółmi i wrogami pojawiającymi się po drodze.

Ci, którzy są zainteresowani dowiedzeniem się czegoś więcej o świecie Doktor(a),  mogą udać się do Muzeum Doctor Who. Tam znajdziemy więcej informacji o znanych przyjaciołach i wrogach Doktor, takich jak Cybermeni, Dalekowie, Płaczące Anioły, K-9 (którego główny odtwórca obchodził wczoraj urodziny!) oraz o samej TARDIS.

Muzeum Doctor Who w Fortnite

Wyspa związana z serialem jest dostępna od dzisiaj, zaś dla tych, którzy się pospieszą i naprawią TARDIS do 24 marca o godzinie 10:00 polskiego czasu, przygotowano specjalne doktorowe graffiti przedstawiające właśnie TARDIS.

BBC podkreśliło, że całość została stworzona niezależnie od Epic Games, ani nie została przez tę firmę sponsorowana.

Gra ma następujące wymagania sprzętowe:

 • Zalecana konfiguracja sprzętowa

  Karta graficzna: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 lub inna o podobnej mocy i obsługująca DX11
  Pamięć karty graficznej: 2 GB
  Procesor: Core i5-7300U 3,5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U lub inny o podobnej mocy
  Pamięć RAM: 8 GB lub więcej

  System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

 • Minimalne wymagania sprzętowe

  Karta graficzna: Intel HD 4000 na PC; Intel Iris Pro 5200
  Procesor: Core i3-3225 3,3 GHz
  Pamięć RAM: 4GB
  System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowy) lub Mac OS Mojave 10.14.6

Kto zamierza sprawdzić doktorowe nowości w Fortnite, szczególnie, że są za darmo? Dajcie znać, co o nich myślicie na grupie na Facebooku oraz na Discordzie.

Źródło: doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *