[AKTUALIZACJA] Doktor kontra Płaczące Anioły w nowej planszówce

Lubicie planszówki? A lubicie Płaczące Anioły? Jeśli na przynajmniej jedno z tych pytań (a najlepiej na oba) odpowiedzieliście TAK, to mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Już w kwietniu tego roku ukaże się nowa doktorowa planszówka, w której Doktor zmierzy się z Płaczącymi Aniołami. Aktualizacja: Dodaliśmy linka do instrukcji oraz teaser gry.

Płaczące Anioły na pudełku gry.

Wydana przez Gale Force Nine[1]Wydawca ten odpowiada także za Time of the Daleks, której to grze gracze wcielają się w różnych Doktorów (w podstawowej edycji Pierwszego, Czwartego, Jedenastego i Trzynastą) by pokonać … Kontynuuj czytanie gra Doctor Who: Don’t Blink przetestuje umiejętności graczy w historii, która zabiera ich na opuszczony statek, na którym rozbija się TARDIS i trzeba ją naprawić, zanim Anioły dopadną graczy. Oto teaser gry:

Gra została przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy, a każdy z nich wcieli się w inną rolę: Jedenastego Doktora lub jednego z jego towarzyszy – Amy, Rory’ego lub Clary. Ponadto jeden z graczy będzie musiał wcielić się w Płaczące Anioły.

Cel gry jest różny dla obu stron. Doktor i towarzysze muszą zebrać cztery części do naprawy TARDIS i uciec ze statku, w czasie gdy Płaczące Anioły muszą ich przechytrzyć i ich zapędzić w kozi róg, by powstrzymać ucieczkę. Ta strategiczna gra ma być wyzwaniem dla graczy i można się spodziewać, że podobnie jak w serialu Anioły będą się poruszać jedynie, gdy Team TARDIS nie bedzie na nie patrzył. Również dlatego z przyczyn oczywistych Aniołów będzie przynajmniej 8 jak widzimy na powyższym zdjęciu. Gra jest przeznaczona dla osób od 14 roku życia, zaś rozgrywka ma być stosunkowo szybka – szacowany przez twórców czas jednego pojedynku Doktora i Aniołów ma wynosić 30 minut. Niestety (albo stety, zależy jak na to patrzeć) w grze postacie będą przedstawione jako kartonowe dwuwymiarowe figurki ze zdjęciami z serialu, nie jako trójwymiarowe figurki jak w poprzedniej grze.

Z instrukcją możecie zapoznać się tutaj.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 30 dolarów, czyli ok. 120 zł według kursu na dzień pisania tego tekstu. Cena w funtach nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo czy gra ukaże się wyłącznie po angielsku.

Zainteresowani wcieleniem się w skórę…znaczy w kamień Płaczącego Anioła?

Źródło: Radio Times i PHD Games.

Przypisy

Przypisy
1 Wydawca ten odpowiada także za Time of the Daleks, której to grze gracze wcielają się w różnych Doktorów (w podstawowej edycji Pierwszego, Czwartego, Jedenastego i Trzynastą) by pokonać Daleków. Nie jest to zatem pierwsza przygoda GFN z „Doctor Who”. Poza „Doctor Who” wydali też gry w uniwersach „Diuny”, World of Tanks, „Star Treka” czy Dungeons & Dragons.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *