Doctor Who: Nemesis to kolejna doktorowa planszówka

Kto z nas nie miał czasem ochoty stanąć po stronie doktorowych złoczyńców i dokopać Doktorowi? Teraz szykuje się na to okazja z nową grą od Gale Force Nine, Doctor Who: Nemesis. Tym razem wcielimy się nie tylko w Anioły jak ostatnio, ale też w Mistrza, Daleków i Cybermenów!

Pudełko Doctor Who Nemesis - przód

 

Wygrywacie przez ukończenie jednego ze swoich nikczemnych planów, co oznacza spełnienie warunku Zwycięstwa karty Planu. A oto opis gry z tyłu pudełka:

Pokonaj Doktor(a) – rządź Przestrzenią i Czasem.

Nie jest łatwo rządzić czasem i przestrzenią, a rywalizują o to Dalekowie, Cybermeni, wtrącający się Władcy Czasu i drapieżne Płaczące Anioły.

Są światy do poruszenia, rzeczywistości do zniszczenia, Wojny Czasu do wygrania, Cyberium do znalezienia – i sama Gallifrey też – paradoksy oraz niezliczone knowania Doktor(a) i Mistrza do rozwikłania.

rozłożona gra Doctor Who: Nemesis

Z kolei na stronie gry znajdziemy następujący opis:

Twój stary wróg, Doktor, bez końca stara się pokrzyżować twoje plany. Co gorsza, jego inni wrogowie snują swoje własne plany, a one nie obejmują ciebie kontrolującego wszystko.

Czy masz to, czego trzeba, by skonstruować Wszechświat na nowo?

Potrafisz pokonać wścibskiego Doktora?

Czy w końcu zatriumfujesz na zawsze?

Tył pudełka Doctor Who: Nemesis

Gra ma zająć od 45 do 90 minut, jest przeznaczona dla 2 do 4 osób w wieku przynajmniej 14 lat. W pudełku znajdziemy:

  • 1 instrukcję
  • 70 żetonów
  • 204 karty
  • 4 kartonowe figurki Nemesis
  • plansze Kontroli Nemesis
  • 5 kostek

Premiera gry nastąpi w październiku. Wygląda na to, że na kartach pojawią się postacie z różnych er serialu (poza Mistrzem Dhawana dostrzegliśmy Jacka, Trzeciego z Jo, Dziesiątego, Piątego, Missy, Rose Tyler, Czwartego z Leelą, Ósmego i Mistrza granego przez Simma na grafice z rozłożoną grą). Nie wiemy na ten moment nic o możliwej polskiej wersji językowej gry, ale jeśli się czegoś dowiemy – damy Wam znać. Na razie nie ujawniono także instrukcji ani ceny gry.

I jak Wam się ta gra podoba? Planujecie stanąć przeciwko Doktor(owi) i zawładnąć Wszechświatem?

źródło: Gale Force Nine, Board NewsFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *