Poznaliśmy kolejnych aktorów serii 13

Nie minęło wiele czasu, od kiedy poznaliśmy gościnnych aktorów nadchodzącej już na Halloween serii 13, a BBC ujawniło kolejnych aktorów, których zobaczymy w nadchodzących odcinkach.  Oto oni.

  • Rochenda Sandall (Line Of Duty),
  • Sam Spruell (The North Water),
  • Craige Els („Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”, Coronation Street),
  • Steve Oram (The End of the F***ing World),
  • Nadia Albina („Dopasowani”),
  • Jonathan Watson (Two Doors Down),
  • Sue Jenkins (Brookside, Coronation Street)
  • Paul Broughton (Clink, Brookside).

Niektórych aktorów już zidentyfikowano wcześniej w zakulisowych materiałach pozyskanych przez fanów lub po prostu z CV danej osoby. I tak wiemy, że Craige Els gra przyjaciela Dana, który czytał z komórki horoskop w filmiku ujawniającym najnowszego towarzysza Doktor.

Craig else - jeden z aktorów serii 13

Nadia Albina z kolei zagra najpewniej dziewczynę Dana – po raz kolejny „Doctor Who” wspiera reprezentację osób z niepełnosprawnościami.

O aktorach wypowiedział się dla prasy również Chibnall:

Mamy ich całkiem dużo, czyż nie? Potrzebuję listy przed sobą. Mogę wam powiedzieć, że mamy Annabel Scholey, mamy Kevina McNally’ego. Kogo jeszcze mamy? Kim są pozostali gościnni aktorzy? Mamy Sarah Powell w drugim odcinku.

Mamy Sama Spruella, mamy Rochendę Sandall.  Mamy Craiga Parkinsona. Jak to jest jak na listę [aktorów]? Jest naprawdę nieźle. Mamy także Johna [Bishopa, grającego Dana] i Jacoba [Andersona, grającego Vindera].

Jest kilku naprawdę fantastycznych aktorów. Zobaczycie ich trochę więcej normalnie miałoby to miejsce w pojedynczym odcinku. To jedna historia. Sześć odcinków – albo rozdziałów, jak będą one nazywane.

Jednakże Chibnall dał znać, że szykuje jeszcze niespodzianki:

Jestem pewien, że pominąłem niektóre osoby. Cóż, wiem, że niektórych pominąłem celowo. Jestem jednak też pewien, że po prostu o niektórych zapomniałem.

Zdecydowanie wśród wymienionych osób nie pojawiły się niektóre potwierdzone już osoby (jak te wymienione wyżej, czy we wcześniejszym artykule), i być może faktycznie tutaj pamięć Chibnalla zawiodła, ale zakładając, że showrunner faktycznie ma jakieś asy w rękawie i nie próbuje sugerować czegoś, co nie ma miejsca, by stworzyć atmosferę tajemnicy… Kto by to mógł być? Ostrzegamy przed potencjalnymi spojlerami poniżej. Zwróćmy uwagę na pewnego tweeta…

Jak pamiętamy, pod nazwiskiem Barack Stemis ukryto frazę „Master is back”. Czy to mogłoby oznaczać powrót Mistrza? Potencjalnie tak, w końcu wydaje się, że raczej nie zginął w finale 12 serii. Nawet niedawne doniesienia sugerują, że to się wydarzy – ale w odcinku regeneracyjnym. Nie ma na razie żadnych innych poszlak, lecz jeśli wątek Dziecka spoza Czasu będzie kontynuowany w tej serii, to powrót Mistrza wydaje się prawdopodobny.

Może Chibnall miał na myśli Jo Martin – znowu, pociągnięcie wątku Dziecka spoza Czasu sprawia, że obecność Doktor Ruth – a także może ktoś z Dywizji – byłaby niewykluczona. W końcu wydaje się, że jej wątek jeszcze nie został opowiedziany do końca.

Oczywiście istnieje możliwość, że chodzi o kogoś, kogo najmniej podejrzewamy. I mogło to zostać całkiem nieźle ukryte, co raz już miało miejsce w erze Chibnalla – cameo kapitana Jacka w odcinku z Judoonami było mocno niespodziewanym wydarzeniem. Może czeka nas gościnny powrót River Song, albo jakiejś towarzyszki z przeszłości, na przykład Susan (choć ona chyba prędzej pojawiłaby się przy jakiejś większej rocznicowej okazji, niekoniecznie w regularnej serii)?

A co Wy sądzicie na ten temat? Czyj powrót chcielibyście zobaczyć w nadchodzącej serii?


Flux złożony z 6 odcinków będzie mieć premierę 31 października w Wielkiej Brytanii o 18:20 polskiego czasu na kanale BBC One, zaś polska premiera nastąpi 19 listopada o 17:25 na kanale BBC First.

Źródło: Radio Times 1 i 2Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *