Nowe potwory i aktorzy z serii 13 ujawnieni

BBC w najnowszym trailerze serii 13 zatytułowanej Doctor Who: Flux ujawniło powroty wielu znajomych potworów, jak i nowe postaci, które wrócą w tym sześcioodcinkowym sezonie.

Do obsady obok Jodie Whittaker, Mandip Gill, Johna Bishopa oraz Jacoba Andersona dołączają następujące osoby:

Robert Bathurst (Cold Feet, „Toast z Londynu”, Downton Abbey), Thaddea Graham („Ferajna z Baker Street”, Us), Blake Harrison (The Inbetweeners, „Skandal w angielskim stylu”, „Świat w ogniu: Początki”), Kevin McNally („Piraci z Karaibów”, Designated Survivor, Downton Abbey), Craig Parkinson (Line of Duty, Intergalactic, „Angielska gra”), Sara Powell („Niezapomniane”, Damned), Annabel Scholey („Rozstania”, „Brytania”), Gerald Kyd (Cold Feet, „Brytania”) i Penelope Ann McGhie („The Crown”, Harry Potter i Insygnia Śmierci – obie części).

W zwiastunie widzieliśmy znane już nam potwory – Sontaran, Płaczące Anioły, Cybermenów, Ooda, a także nowe – jeden z nich nazywa się Karvanista. To jest ten humanoid o wyglądzie psa (to nie jest Wookie z „Gwiezdnych Wojen” ;) ) trzymający topór.

Karvanista - nowy kosmita z serii 13

Oddajmy głos aktorom i producentowi wykonawczemu, Mattowi Strevensowi:

Matt Strevens: Nie mogę się doczekać aż widownia wybierze się z nami w podróż po Strumieniu. To nasza największa przygoda do tej pory z wieloma wspaniałymi nowymi postaciami do pokochania. Świetnie się bawiliśmy robiąc ją.

Robert Bathurst: Ludzie mówią, że „Doctor Who” to science fiction. Fikcja? Nie, to wszystko jest prawdziwe i jest tak straszne w praktyce, jak to wygląda. Wspaniale być tego częścią.

Thaddea Graham: Cała obsada i ekipa powitali mnie z otwartymi ramionami w kultowej rodzinie „Doctor Who”, której być częścią jest absolutnym zaszczytem. To prawdziwy honor dzielić z nimi magię tego uniwersum i oczywiście z naszą cudowną widownią, z którą podzielimy się w październiku!

Sontaranin na koniu z serii 13

Blake Harrison: To przyjemność być częścią tego wielkiego serialu, który ma tak żarliwych fanów. Mam nadzieję, że nowa seria i moja w niej rola spodobają się wszystkim fanom „Doctor Who”.

Kevin McNally: Jestem podekscytowany móc pomóc Doktor naprawiać Wszechświat w najnowszym sezonie „Doctor Who”.

Craig Parkinson: Czuję, że mam niesamowite szczeście, że dołączyłem do rodziny „Doctor Who” w tym sezonie. Scenariusze Chrisa [Chibnalla] są dowcipne, inteligentne, pełne światła i cienia, dzięki czemu moja praca jako aktora była niesamowicie przyjemna! Mój syn kocha ten serial i jeśli zatwierdzi to, co zrobiłem, to będę wiedział, że oddałem sprawiedliwość temu serialowi.

Sara Powell: Rola w „Doctor Who” jest w czołówce listy życzeń każdego aktora. Powiedzieć, że skorzystałam z okazji, to jakby nic nie powiedzieć. Praca z Jodie Whittaker – kultową Doktor i aktorką – także była na mojej liście. Ona jest legendą. A także obsada i ekipa: wewnątrz, na zewnątrz, zimą, w Walii w deszczu i błocie, każdy noszący maski i testujący się co 5 minut: kochałam wchodzić na ich statek i popływać z nimi przez chwilę.

płaczący anioł z serii 13

Annabel Scholey: Jestem absolutnie podekscytowana, że jestem częścią 13 serii „Doctor Who”. Nagrywanie jej było sporą zabawą i cieszyłam się każdą minutą spędzoną z obsadą i ekipą… Halloween będzie nieco straszniejsze w tym roku!

Gerald Kyd:  Absolutnie uwielbiałem być częścią tak kultowego serialu. Nie istnieje nic podobnego do niego. Historia, opowieści, całkowite oddanie fanów. Jestem zaszczycony móc wliczyć „Doctor Who” do mojego dorobku. Och, a wisienką na torcie była praca z cudowną, zabawną i niepowstrzymaną Jodie Whittaker.

Penelope McGhie: Praca nad „Doctor Who” to sama radość. Wszyscy byli tak gościnni i tak wspaniałomyślni, że naprawdę czułam się częścią zespołu. Oglądałam serial zza kanapy ponad pięćdziesiąt lat temu, a teraz razem z naszą córką, gdy serial został wznowiony i nie mogę uwierzyć w moje szczęście, że jestem częścią tej przygody!

kosmici z kryształowymi czaszkami z serii 13

Co sądzicie o nowych i starych kosmitach z serii 13? Mi osobiście bardzo podoba się projekt kosmitów z kryształowymi czaszkami ze zdjęcia powyżej. Wygląda na to, że kostiumowo ten sezon zapowiada się całkiem nieźle. A co myślicie o aktorach, których wczoraj ujawniono? Znacie ich może lub widzieliście w czymś? Dajcie nam znać w komentarzach, na Discordzie lub na Facebooku.


Flux złożony z 6 odcinków będzie mieć premierę 31 października w Wielkiej Brytanii, zaś w Polsce 19 listopada o 17:25 na kanale BBC First.

Źródło: BBCFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *