Godzina premiery pierwszego odcinka 13 serii i nowe zdjęcia

Wczoraj na Twitterze TV Zone pojawił się tajemniczy twitt dotyczący serii 13:

Wyglądało na to, że o godzinie pierwszej polskiego czasu możemy się spodziewać jakichś nowych informacji o Doctor Who: The Flux. Fani zaczęli się zastanawiać, co takiego możemy dostać. Zdjęcie? Opis pierwszego odcinka? Coś innego? Na pewno nie miał być to nowy trailer ani nic takiego, TV Zone wprost zaprzeczyło.

 

Okazało się, że były to nowe zdjęcia oraz konkretna godzina brytyjskiej premiery. Na obecną chwilę jest to 18:20 czasu polskiego (pamiętajcie, że w nocy z 30 na 31 października cofamy zegarki; podana godzina uwzględnia zmianę na czas zimowy), ale może jeszcze ulec zmianie. BBC ma potwierdzić ją jeszcze dzisiaj. Pierwszy odcinek potrwa 50 minut i będzie można go obejrzeć na BBC One i iPlayerze. Wygląda też na to, że – przynajmniej na razie – dalej nie znamy tytułu pierwszego odcinka, o ile nie będzie to po prostu Episode One. Podobnie tytułowane były wszystkie odcinki w poprzednim serialu Chibnalla, Broadchurch, w którym – podobnie jak w nadchodzącej serii – za praktycznie wszystkie scenariusze, z wyjątkiem jednego współtworzonego z inną osobą, odpowiadał właśnie Chibnall; w tamtym serialu także każda seria była ciągiem połączonych fabularnie odcinków. To wszystko sprawia, że podobne nazewnictwo odcinków w 13 serii wydaje się podobne, jednakże dzisiaj po południu możemy spodziewać się oficjalnego opisu pierwszego odcinka od BBC. Gdy tylko zostanie on opublikowany, zaktualizujemy niniejszy wpis lub poinformujemy Was o tym w nowym tekście.

Nowe zdjęcia z 13 serii zaś możecie zobaczyć w galerii poniżej (kliknijcie, aby powiększyć):

Teraz można się chwilę pozastanawiać, czego nowego udało się dowiedzieć. Połowa zdjęć – oba z Karvanistą (kosmita o wyglądzie humanoidalnego psa) oraz z Yaz zapewne przedstawiają miejsce, które widzieliśmy już wcześniej w magazynie SFX. Było to poniższe zdjęcie:

Doktor i jej towarzysze z 13 serii

Widać takie samo wzornictwo i kolorystykę na kolumnach i ścianach, a nawet prawdopodobnie te same tarcze i włócznie. Być może niekoniecznie jest to budynek, a jakiś statek kosmiczny. W zwiastunie widzieliśmy Dana za kratami – jest to prawdopodobnie ta sama klatka, którą widzimy wśród nowych zdjęć. Dodatkowym potwierdzeniem jest widoczna po prawej kolumna z tym samym wzornictwem.

uwięziony Dan w zwiastunie 13 serii

Można zatem przypuszczać, że Doktor i towarzysze wejdą na jakiś statek kosmiczny lub do jakiegoś miejsca, w którym mieszka lub którego strzeże (co jest możliwe, bo ma całkiem niezły topór) Karvanista. Nie wydaje mi się, żeby to była starożytna Gallifrey, jak spekulują niektórzy, ale zobaczymy. Z jakiejś przyczyny Dan wpakuje się w kłopoty – Doktor będzie negocjować z Karvanistą (i z jakiegoś powodu będzie używać swojego śrubokrętu na jego toporze), zaś Yaz spróbuje zakraść się i uwolnić nowego towarzysza. Czy wydarzy się to właśnie w pierwszym odcinku? Możliwe, jednak nigdzie nie zasugerowano, z którego odcinka lub odcinków pochodzą zdjęcia (mogą one też być czysto promocyjne, wydaje się, że zdjęcie Dana z miastem w tle takie właśnie jest).

Sontaranin znajduje się zapewne we wnętrzu statku i trzyma coś, co przypomina nową wersję pałki Sontaran.

Jest to urządzenie zdolne do strzelania, zabijania, ogłuszania celu, ale także można było dzięki niemu naprawiać mniejsze uszkodzenia w urządzeniach Sontaran. Na powyższym zdjęciu Sontaranin naprawia teleport uszkodzony przez Dziesiątego.

Pozostało zdjęcie z Trzynastą Doktor w TARDIS. Widać, że jest czymś mocno zaaferowana. Trzyma w ręku coś, co wygląda jak kamień, nie jest to raczej część TARDIS i chyba Doktor to bada. Może jej reakcja jest wywołana tym, czego się dowiedziała?

A co Wy sądzicie o nowych zdjęciach? Zapraszamy do dyskusji na Facebooku oraz na naszym Discordzie.


13 seria, czyli Flux złożony z 6 odcinków będzie mieć premierę 31 października w Wielkiej Brytanii o 18:20 polskiego czasu na kanale BBC One, zaś w Polsce 19 listopada o 17:25 na kanale BBC First.

Źródło: Tv ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *