Na planie serii 13: Muzeum Liverpoolu i dwa kościoły

Parę dni temu informowaliśmy o zaobserwowaniu obsady na zdjęciach w Liverpoolu. To nie był koniec prac nad serialem w tym mieście. Tym razem we wtorkowych zdjęciach w Liverpoolu w zdjęciach brali udział John Bishop oraz Nadia Albina. Na planie zjawili się także fani, dzięki czemu wiemy na bieżąco, co się dzieje. Chyba nie musimy przypominać, że tekst zawiera prawdopodobne spoilery. Czytacie na własną odpowiedzialność.

Nadia Albina jest aktorką z niepełnosprawnością, która pojawiała się zarówno na ekranach, jak i w na deskach teatru. Podkładała także głos w paru grach komputerowych (np. Assassins Creed: Origins). Jej prawa ręka kończy się na łokciu. Ostatnio zagrała w Innocent od ITV z zeszłego roku, a także w tegorocznym netflixowym serialu „Dopasowani” (The One). Aktorka była już wcześniej została zauważona na planie „Doctor Who” w Cardiff w listopadzie.

Ze zdjęć wiadomo, że aktorzy nagrywali sceny do odcinków pierwszego i trzeciego 13 serii.

Zauważono także reżysera, którym jest Azhur Saleem:

Zdjęcia miały miejsce zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tu możecie zobaczyć filmik nagrany przez jedną z fanek:

https://twitter.com/luccyyyyyyy/status/1374373855188328458

John Bishop znalazł także chwilę dla fanów przed wejściem do wnętrza muzeum na dalszy ciąg zdjęć.

Z kolei na tym filmiku udało się uchwycić scenę z wnętrza budynku.

Tu możecie zobaczyć zdjęcie tego momentu wykonane pod innym kątem.
John Bishop w Museum of Liverpool

To wszystko, co miało miejsce we wtorek.

W środę zdjęcia kontynuowano w dwóch lokacjach, ponownie z udziałem Johna Bishopa i Nadii Albiny. Pierwszą z nich był Kościół św. Łukasza. Powstawał w latach 1811-1832. Kościół został dość mocno zniszczony w 1941 roku w czasie bombardowania Liverpoolu (tzw. Liverpool Blitz). Od tego czasu budowla nie posiada dachu. Miejscowi nazywają go „zbombardowanym kościołem”.

Tyle ciekawostki, wracamy na plan serialu. Aktorzy nagrywali scenę wewnątrz kościoła, zaś ekipa uruchomiła maszyny dymne dla dodania scenie odpowiedniego nastroju.

Był to najpewniej ciąg dalszy jednego z wyżej wymienionych odcinków, gdy ponownie zauważono reżysera Saleema.

Następnie wieczorem plan został przeniesiony do Katedry Metropolitalnej w Liverpoolu. Ze względu na kształt budynku, jest nazywana przez miejscowych Paddy’s Wigwam. Katedra, wybudowana w 1967 roku jest siedzibą arcybiskupa Liverpoolu.

Bishop i Albina w czasie swojej sceny siedzieli rozmawiając, na schodach z frontu katedry. Z tego, co dosłyszeli fani, wygląda na to, że Dan i postać Nadii są lub byli ze sobą w związku. Dzięki smyczy, którą nosi postać Nadii, wiemy że nazywa się ona Diane Curtis i jest pracowniczką Muzeum Liverpoolu – co wyjaśniałoby, dlaczego właśnie tam wcześniej kręcono odcinek.

I wtedy nagle na planie pojawiła się tajemnicza groźna postać w czarnym kostiumie. Prawdopodobnie jest to jeden z nowych wrogów kolejnego sezonu.

https://twitter.com/ITSN0TJAMES/status/1374807795384659983

Tajemnicza postać nosi maskę.

 

Poniżej zdjęcie owej postaci od przodu w bardzo dobrej jakości:

Jak sądzicie – to ktoś kompletnie nowy, czy jednak jest to jakiś stary wróg Doktor, który nosi maskę właśnie po to, żebyśmy jeszcze niczego się nie domyślali? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami. Na razie to tyle informacji z planu.


Serial powróci z ośmioma odcinkami nowej serii jesienią.

Źródło: CultBox, CultBox i InstagramFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *