Na planie Doctor Who: The Gate w Cardiff

Ekipa nagrywała wczoraj sceny do odcinka regeneracyjnego w The Gate Arts Centre w Roath (dzielnicy Cardiff). The Gate jest zabytkiem klasy drugiej i mieści się w dawnym budynku kościoła Plasnewydd Presbyterian Church oraz auli szkolnej powstałych odpowiednio w 1901 i 1886 roku. Obecnie można tam uczestniczyć w kursach aktorstwa i funkcjonuje tam teatr.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyli fani była TARDIS na ciężarówce oraz żurawie oświetleniowe:

https://twitter.com/jamezevans123/status/1445414172603387913?ref_src=twsrc%5Etfw

Nie mogło oczywiście zabraknąć aktorów. Oto zdjęcie Jodie, wiadomo że także Mandip Gill pojawiła się na planie.

https://twitter.com/mianncr/status/1445437689944215557

Teraz jednak zaczyna się najciekawsza i potencjalnie spojlerowa część doniesień z planu:

Zwróćcie uwagę na napis na pudełku, które trzyma jeden z członków ekipy „THE MASTER ACTION PROPS”. Czy to może oznaczać powrót Mistrza? I kogo ukrywano za parasolką i płachtą? Czy mógł być to Sacha Dhawan? Co znaczy TOS na krześle? Czy jest to skrót od Tosin, co oznaczałoby powrót Ryana (co w sumie nie dziwiłoby, skoro wraca także Graham)?

https://twitter.com/jamezevans123/status/1445457234901700612?ref_src=twsrc%5Etfw

The Autistic Whovian widział także pudełko wypełnione lalkami, miniaturkami typowymi dla kompresora tkanek, którego używali zarówno Mistrz Delgado, jak i Mistrz Ainleya, a w poprzedniej serii widzieliśmy, że także Mistrz Dhawana uwielbia tę broń.

Oryginalny o zmniejszony kompresorem - takie miniaturki dostrzeżono w Cardiff

Ponadto jeden z fanów spotkał w Cardiff Dhawana parę dni wcześniej, 1 października, co oznaczałoby, że teoretycznie aktor może być na miejscu w gotowości do zdjęć.

Oznaczałoby to, że wątek Mistrza (który niewątpliwie przeżył „Dzieci spoza Czasu” razem z częścią CyberMistrzów, bo było słychać jego okrzyk zachęcający do ucieczki) nie zostanie raczej poruszony w serii 13, natomiast oznacza to, że Chibnall najpewniej planuje pozamykać lub uściślić najważniejsze rozpoczęte przez siebie wątki, choćby ze względu na to, że nadchodzi koniec nie tylko ery Trzynastej, ale i ery jego samego w roli showrunnera.

Źródło: Cult BoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *