Na planie Doctor Who: Powroty starych znajomych

Czas mija, a dowiadujemy się coraz więcej o odcinku regeneracyjnym: nie tylko plotki, ale wiemy, co aktualnie dzieje się na planie. Chris Chibnall powiedział poprzednim numerze Doctor Who Magazine:

Na moim osobistym poziomie, 2022 to rok, w którym moi dwaj synowie będą zdawali egzaminy GCSE i A Levels [1]GCSE to General Certificate of Secondary Education, czyli egzamin zdawany powszechnie w trakcie piątego roku nauki w szkole średniej przez uczniów w wieku 16-17 lat na tak zwanym 11 roku w Anglii, … Kontynuuj czytanie – obiecałem im i mojej żonie,  że do tego czasu będę już wolny od pracy na serialem.

Oznacza to, że odcinek rocznicowy powinien zostać nakręcony do końca roku (a przynajmniej część, za którą będzie odpowiadał Chibnall, gdyż ponownie zapewne scena po regeneracji z udziałem kolejnego wcielenia Doktor będzie już napisana przez następcę lub następczynię obecnego showrunnera; chyba że z jakichś przyczyn Czternastki nam jeszcze nie pokażą ). I tak też się dzieje! W zeszłym tygodniu, w dniach 15-17 września, zauważono ekipę kręcącą odcinek na 100-lecie BBC w Hodge House w Cardiff.

Skąd było wiadomo, że to nasz ulubiony serial jest kręcony w tym miejscu, a nie coś innego? Kartka za szybą nie pozostawiała wątpliwości.

Hodge House powstał w 1915 roku, jest to zabytek klasy II. Budynek ma 8 pięter i mieście się na St Mary Street w centrum Cardiff. Wnętrze budynku zostało ostatnio przekształcone w nowoczesną, estetyczną przestrzeń biurową.

Zdjęcia były kręcone wewnątrz budynku i ktoś zrobił zdjęcie logo umieszczonego na podłodze. Myślę, że chyba wszyscy kojarzycie, co ono oznacza:

Potwierdzałoby to informacje, których można było się dowiedzieć z gry Doctor Who: The Lonely Assassins. UNIT mimo braku dotacji rządowych ma się dobrze i działa nieoficjalnie i bardziej niezależnie od rządu brytyjskiego. Według plotek zatrudniono dodatkowych aktorów, którzy mieli wcielić się w żołnierzy UNIT-u w końcówce sierpnia, gdy ekipa scenograficzna była zajęta montażem planu wewnątrz Hodge House.

Co się działo wewnątrz i jacy dokładnie aktorzy się pojawili – nie wiadomo. Czy możemy się spodziewać powrotu Osgood oraz Kate Stewart? Oby tak, szczególnie w przypadku Osgood.

Ekipa jednak w tym tygodniu kontynuowała zdjęcia w Grange Gardens. Wczoraj, 20 września, do tych ogrodów przetransportowano TARDIS, lecz niestety te twitty nie są już dostępne publicznie.

Potwierdziły się także sugestie, jakoby John Bishop jeszcze w „Doctor Who” grał, mimo zakończenia zdjęć do serii 13 w lipcu. Wiemy zatem, że Dan raczej powinien przetrwać sezon przygód z Doktor.

Jak napisał aktor w mediach społecznościowych:

Cóż, to koniec. Ostatni dzień na planie „Doctor Who” zakończony. Właśnie opuszczam teraz parking. Prawie rok mojego życia – wcale się tego nie spodziewałem i było to absolutnie genialne, więc nie zamieniłbym tego na nic. Wiem, że jeszcze nic nie widzieliście, ale szczerze to było niesamowite! Wszyscy byli wspaniali. Jestem im tak wdzięczny – mam też mnóstwo świetnego materiału!

Pamiętacie zakończenie „Rewolucji Daleków”? Serial opuścili wtedy Graham i Ryan, otrzymali jednak papier psychiczny od Doktor, gdyż planowali badać wszelkie nietypowe zdarzenia na Ziemi i ją chronić. Skoro wiemy, że powróci UNIT, można się spodziewać, że bohaterowie natrafili na tę organizację przy okazji jakiejś przygody. W każdym razie nie trzymamy Was dłużej w niepewności – zobaczcie, kto wraca!

Graham spotka zatem Trzynastą raz jeszcze w pożegnalnym odcinku. Ciekawe, co będzie sądzić o Danie. Poniżej mamy dla Was galerię reszty zdjęć przedstawiających ekipę na planie:

Wygląda na to, że w takim razie wszyscy towarzysze przeżyją serię 13, jednak pytanie czy w odcinku rocznicowym powróci też Ryan? Na powyższym zdjęciach możecie zobaczyć też reżysera odcinka rocznicowego, Jamiego Magnusa Stone’a.

Dzisiaj ponadto jeden z fanów spotkał w Cardiff Jacoba Andersona – czyżby Trzynastą czekało pożegnanie ze wszystkimi towarzyszami i sojusznikami, czy też aktor po prostu zwiedzał sobie Cardiff i nie było go na planie?

Co sądzicie o tych wiadomościach? Cieszycie się z powrotu Grahama?

Źródło: CultBox 1,2 oraz Twitter

Przypisy

Przypisy
1GCSE to General Certificate of Secondary Education, czyli egzamin zdawany powszechnie w trakcie piątego roku nauki w szkole średniej przez uczniów w wieku 16-17 lat na tak zwanym 11 roku w Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Jest to warunek konieczny do kontynuowania nauki w systemie A levels lub matury międzynarodowej. A Level to skrót od Advanced Level i jest to egzamin będący brytyjskim odpowiednikiem matury – przygotowanie trwa dwa lata i po uzyskaniu certyfikatu można podjąć studia, choć nie na każdym kierunku wymaga się jego posiadania.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *