#FindTheDoctor: Doktor znaleziona i nowy potwór

Zgodnie z plotkami z Reddita, o których pisaliśmy ostatnio, otrzymaliśmy dzisiaj ostateczne rozwiązanie zagadki #FindTheDoctor, acz nie sprawdziły się one do końca. W Doctor Who Magazine znalazł się taki oto kod QR, który należało zeskanować np. tą aplikacją:

Po przeskanowaniu prowadzi on na stronę z wiadomością – dzięki cyfrowym edycjom DWM, fani znaleźli ten link szybciej niż BBC się spodziewało. Link początkowo nie działał, później zaś pojawiła się strona z następującą treścią:

Have you borrowed the TARDIS? You’ve arrived here a little early! Check back soon for the next clue. 13:13. #FindTheDoctor

A więc po polsku:

Pożyczyliście TARDIS? Jesteście tu trochę za wcześnie! Wróćcie wrótce po następną wskazówkę. 13:13 #FindTheDoctor

16 września o 13:13 (prawie jak nasza obecna liczba lajków ;) ) czasu brytyjskiego pojawiła się następna wskazówka.

HaVe you found the latest clue? #FindTheDoctor

Do dotychczasowego hasła DC5EGYVAN dokładamy więc literę V.

Gdy odsłuchamy nagranie od tyłu, usłyszymy następującą rzecz:

Doktor: Have you found the latest clue?

Dan: Have you found the latest clue?

Yaz: Have you found the latest clue?

Doktor: Are you following along with the Mystery?

Czyli:

Doktor: Znaleźliście ostatnią wskazówkę?

Dan: Znaleźliście ostatnią wskazówkę?

Yaz: Znaleźliście ostatnią wskazówkę?

Doktor: Podążacie za Tajemnicą?


Prawdopodobnie miało to skierować nas z powrotem do strony „/mystery”, która została zaktualizowana. I tutaj zagadka potoczyła się prawdopodobnie nie do końca zgodnie z zamysłem jej twórców. Zaktualizowano bowiem kod strony, gdzie poprzednio można było znaleźć ciąg znaków, który nie powodował komunikatu o błędnym haśle. W tym miejscu znalazło się:

Okazało się to hasłem. Skąd ostatnie trzy litery? Jedna z teorii mówi, że z pierwszej części nagrania. Wsłuchajcie się w nagranie, ale w wersji zamieszczonej na YouTube – słychać wyraźnie dwa rodzaje bębnów. Jeden, który trzy razy uderza, a po nim następują uderzenia drugiego rodzaju bębnów. Według tych teorii, właśnie stąd powinniśmy dostać ETE, ale nie jestem przekonany, czy to właściwa droga. Raczej ETE jest wzięte skądś jeszcze, a zagadka została rozwiązana z ominięciem ostatniej części zagadki. Wygląda to na typowe doktorowe czaso-maso, bo teraz fani próbują dowiedzieć się, jak zagadkę należało rozwiązać, po tym jak rozwiązanie zostało znalezione. Jeśli fani dojdą do jakiegoś pewniejszego rozwiązania, zaktualizujemy artykuł.

Aktualizacja: ostatecznie okazało się, że należało przepuścić nagranie przez aplikację do identyfikacji muzyki – Shazam. Dostawało się wtedy utwór o tytule „mystery complETE”. Stąd właśnie ETE.

Tymczasem odsłuchajcie odpowiedzi Doktor dla Yaz:

Dostaliśmy także nowe zdjęcie Trzynastej Doktor.

Jak Wam się podoba powyższe zdjęcie? Co myślicie o postaci z końca filmiku? Kto lub co to może być według Was?

Może to jest postać w czerni, którą zauważono w trakcie zdjęć? Wielu osobom kojarzy się też z klasycznymi Sontaranami. Wiemy, że wrócą i wiemy, że będą mieli bardziej klasyczne zbroje, więc może ich ogólny wygląd także będzie taki, jak kiedyś…

https://twitter.com/jamezevans123/status/1438487173154623493?s=21

Wygląda na to, że na zwiastun jeszcze trochę poczekamy, lecz raczej jest bliżej niż dalej – w Doctor Who Magazine zapowiedziano, że w następnym numerze będzie coś o serii 13.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *