Na planie Doctor Who: piraci oraz plotka o odcinku regeneracyjnym

Mamy dla Was podsumowanie kolejnej porcji doniesień z planu oraz parę plotek, które jakiś czas temu się pojawiły. Pod koniec czerwca ekipa została dostrzeżona na plaży Sully Beach w Walii. Dziennikarz Barry Nub News sfotografował TARDIS, Jodie Whittaker, Mandip Gill i Johna Bishopa na planie zdjęciowym.

Wszystkie zdjęcia wykonane na planie możecie zobaczyć niżej:

Wygląda na to, że TARDIS wylądowała we wraku statku otoczona przez sieci rybackie i pułapki na homary. Jodie nosi na zdjęciach fioletowy chiński changshan[1] Jest to tradycyjna mandżurska sukienka noszona przez mężczyzn. i zwyczajowe turkusowe spodnie Trzynastej. John Bishop z kolei wyglądał bardziej jak pirat ubrany w luźną koszulę z szerokimi rękawami oraz kolorową kamizelkę. Mandip Gill z kolei nosiła śliwkową sukienkę.

W Sully miał miejsce także casting. Poszukiwano mężczyzn o chińskich korzeniach. Co więcej,  szukano Chińczyków mających zagrać piratów w programie BBC nagrywanym w Cardiff 1, 5 i 6 lipca. Ogłoszenie pojawiło się na Instagramie, lecz zostało usunięte. Na Facebooku również pojawiło się ogłoszenie, w którym jest mowa także o żeglarzach czy mieszkańcach wioski (i tutaj szukano nie tylko mężczyzn). Casting był pilny prawdopodobnie ze względu na dokrętki i niewykluczoną konkurencję ze strony jednej z produkcji Netflixa, do której także szukano osób o podobnej etniczności w Cardiff.

Role oraz ilość poszukiwanych osób sugerują, że wybudowano w Roath Lock Studios obszerną scenografię z wioską i chińskimi statkami.

Jeśli zwrócimy uwagę na ubiór Trzynastej, prowadziłoby to nas do tego, że najpewniej czeka nas odcinek z chińskimi piratami. Jednymi ze znanych XIX-wiecznych chińskich piratów byli ci, którym przewodziła „Królowa Piratów” Zheng Yi Sao. Niewykluczone także, że odcinek może nawiązywać do jednej z historii z pierwszego sezonu, Marco Polo.

 

W połowie lipca ekipa powróciła na plażę Sully Beach w Walii, by nakręcić kolejne sceny z TARDIS, Jodie Whittaker, Johnem Bishopem i nieznanym południowoazjatyckim aktorem. Ponownie jako rekwizyty wykorzystano łodzie i ekwipunek rybacki.

Fan, który znalazł się na planie dzień później (zdjęcie niżej) powiedział, że według Johna Bishopa wcześniej tego dnia Jodie Whittaker była tym dniu obecna na planie. Możliwe, że faktycznie tak było, tylko fani nie dostrzegli aktorki. John Bishop nagrał parę scen z południowoazjatyckim aktorem w kostiumie Chińczyka z XIX wieku z długim warkoczem na plecach.

John Bishop znowu miał piracki strój – poniżej możecie zobaczyć go w butach i bryczesach na zdjęciu z fanem.

Fani zrobili oczywiście więcej zdjęć z planu:

Pod koniec lipca ekipa wróciła do Cardiff. Sfilmowano ekipę kręcącą scenę z aktorem noszącym stożkowy kapelusz i znajdującym się w łódce.

Aktor został przetransportowany na łódkę większą, nowocześniejszą łodzią.

https://twitter.com/gruffter/status/1419688651970260994?ref_src=twsrc%5Etfw

Ponownie pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu osób o pochodzeniu południowoazjatyckim w Roath Lock Studios, studiu w Cardiff, gdzie kręcony jest „Doctor Who”.

Według plotek, odcinek z chińskimi piratami miałby być wiosennym odcinkiem specjalnym (jednym trzech nadchodzących specjali). Plotki te może potwierdzać fakt, że ten wiosenny odcinek został wyreżyserowany przez Haolu Wang, reżyserkę chińskiego pochodzenia. Informacja ta została przekazana przez jej agencję. Mogłoby to znaczyć, że do nakręcenia został głównie odcinek regeneracyjny.

Kolejną plotką, która ostatnio wypłynęła dzięki Radio Times, są możliwe rozmowy z Davidem Tennantem w odcinku na 100-lecie BBC, który będzie wyemitowany jesienią przyszłego roku i będzie odcinkiem regeneracyjnym. Wydaje się, że aktor może się zgodzić. Nie po raz pierwszy Dziesiąty spotkałby Trzynastą. Miały miejsce dwie serie komiksowe u Titana, w których te inkarnacje się spotkały (Tale of Two Time Lords  i seria Doctor Who Comic ), zaś już w tym miesiącu nadchodzi gra komputerowa The Edge of Reality, w której głosów użyczyli swoim Doktorom właśnie David Tennant i Jodie Whittaker. Ponadto rok temu Matt Smith i David Tennant wyrazili pozytywne zainteresowanie gościnnym powrotem do serialu.

A jakie jest Wasze zdanie? Chcielibyście kolejny po „Zdarzyło się dwa razy” (Twice Upon a Time) wielodoktorowy odcinek regeneracyjny?

 

Źródło: Cultbox 1, 2, 3 i 4 oraz Doctor Who Page

Przypisy

Przypisy
1 Jest to tradycyjna mandżurska sukienka noszona przez mężczyzn.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *