Zmarł Tony Selby

5 września zmarł Tony Selby, skończywszy 83 lata.

Aktor grał postać Sabaloma Glitza, łotrzyka, którego spotkał Siódmy Doktor w historii Dragonfire w 24 sezonie (napisy znajdziecie tutaj). Selby pojawił się w sumie w 9 odcinkach „Doctor Who”, ponieważ po raz pierwszy zobaczyliśmy go jeszcze w erze Szóstego Doktora w historiach The Mysterious Planet oraz The Ultimate Foe (do tych odcinków napisy znajdziecie z kolei tutaj).

Tony Selby w "Doctor Who"

Wieści o śmierci aktora przekazała jego agencja LCM Limited, która poinformowała wczoraj, że odszedł w spokoju w Londynie i oddała hołd jego wieloletniej karierze.

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że aktor Tony Selby odszedł w pokoju wczoraj w Londynie. W ciągu swojej trwającej 70 lat kariery w teatrze, kinie i telewizji Tony był bardzo szanowany i kochany przez rodzinę, przyjaciół i kolegów po fachu. Wszyscy będziemy tęsknić za jego słynnym poczuciem humoru.

Na ten fakt zareagował na Twitterze Syvlester McCoy.

Właśnie usłyszałem smutne wieści o śmierci Tony’ego Shelby’ego. Popularny członek rodziny Doctor Who. Był tak ciepłą, radosną i wielkoduszną osobą. Zawsze było miło go spotkać towarzysko.

Aktor urodził się 26 lutego 1938 roku w Londynie. W czasie swojego życia Tony Shelby wystąpił w wielu produkcjach. Wystąpił gościnnie między innymi  w Stan Lee’s Lucky Man (była to jego ostatnia rola przed kamerami), medycznej operze mydlanej „Lekarze”, popularnym sitcomie „Moja rodzinka”, w kryminale „Morderstwa w Midsomer” czy w EastEnders jako Clive Mitchell.

Jak wspominacie jego występy w „Doctor Who”?

Źródło: Radio Times i Twitter LCM oraz Sylvestra McCoyaFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *