Znamy datę premiery „The Edge of Reality”!

Zgodnie z zapowiedzią w tym roku czeka nas jeszcze jedna doktorowa gra, poza grą o Aniołach. Trzynasta Doktor i Dziesiąty Doktor potrzebują Waszej pomocy, by ocalić rzeczywistość w nowej grze The Edge of Reality, której premiera będzie mieć miejsce już 30 września.

Gra ukaże się zarówno na konsole, zarówno dla poprzedniej, jak i nowej generacji (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Nintendo Switch), a także na PC na platformie Steam. The Edge of Reality opowie na nowo i rozwinie poprzednią grę The Edge of Time (dostępną tylko na gogle VR) z nową i miejmy nadzieję fascynującą przygodą.

A oto najnowszy zwiastun gry:

W nowych światach do eksploracji i zupełnie nowych trybach rozgrywki, gracze zostaną poprowadzeni przez Trzynastą Doktor (głos podkłada Jodie Whittaker), a także po raz pierwszy spotkają Dziesiątego Doktora (głosu użycza David Tennant) w tej nowej historii autorstwa Gavina Collinsona (The Edge of Time, The Lonely Assassins).

W grze mamy napotkać pełno easter eggów, poznać nowych przeciwników, a także zmierzyć się z kultowymi potworami takimi jak Cybermeni, Dalekowie czy Płaczące Anioły. Trafimy bowiem do „Chaoswersum”: spaczonego alternatywnego wszechświata, gdzie linie światów i linie czasu zdarzają się ze sobą, by stworzyć nowe przygody, spotkania i zagrożenia…

TARDIS w grze "The Edge of Reality"

 

Oto opis ze strony „Doctor Who”:

Co będzie nowego w The Edge of Reality? Cóż…

  • W tej zapierającej dech w piersiach przygodzie pierwszoosobowej „wirus rzeczywistości” sieje spustoszenie w całym wszechświecie wywołując zakłócenia, które wypaczają przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
  • Gracze spotkają całkowicie nowego przeciwnika – CyberŻniwiarza, złowrogą istotę o przerażającym celu. Więcej zostanie jeszcze ujawnione…
  • Nowa historia otwiera przed graczem wiele nowych środowisk do zbadania: od Cyberstatku po Chaoswersum
  • Nowe i rozbudowane poziomy zawierają nowe tryby rozgrywki takie jak zagadki, strzelanie, zbieranie czy skradanie.

Prezes Maze Theory, Ian Hambleton, powiedział:

Wspólnie z naszymi partnerami z BBC Studios, dajemy fanom „Doctor Who” i graczom niesamowite doświadczenie przez przestrzeń i czas. Pojawienie się zarówno Trzynastej jak i Dziesiątego Doktora będzie wyjątkowym wydarzeniem. „Chaoswersum” to oszałamiający pomysł, który wnosi całkowicie nowy wymiar do doświadczania „Doctor Who”. Ta szeroko oczekiwana premiera na konsole i komputery podąża śladami niesamowitego sukcesu mobilnej gry Doctor Who: The Lonely Assassins i potwierdza nasze zaangażowanie, by zabrać graczy w najbardziej nieoczekiwane i wciągające podróże narracyjne.

Czy ta wypowiedź oznacza, że w przypadku sukcesu możemy się spodziewać w przyszłości więcej doktorowych gier? Kto wie. Tymczasem czekamy (nie)cierpliwie na wrzesień.

Grę zamawiać możecie tutaj, a tutaj możecie ją dodać do listy życzeń na Steamie. Z karty produktu wynika, że gra będzie posiadała polskie napisy! Wiadomo też na razie tyle, jeśli chodzi o wymagania minimalne na PC:

Minimalne:

    • System operacyjny: Windows 8
    • Pamięć: 8 GB RAM

Źródło: Doctor Who TVFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *