Teaser i pierwsze zdjęcia z 13 serii!

Stało się – coś na co wszyscy czekaliśmy. I nie mówimy tutaj o olimpiadzie w Tokio. Jak niektórzy podejrzewali podczas Comic Conu w San Diego o 13 serii otrzymaliśmy jej zwiastun. Miłego oglądania:

Oto czego się dowiedzieliśmy:

 • Dan będzie nosić nazwisko Lewis.
 • Całość ma stanowić jedną historię, której jednym rozdziałem będzie jeden odcinek, zaś między odcinkami możemy spodziewać się cliffhangerów. Czyżby to oznaczało, że będzie on przynajmniej współautorem każdego odcinka i nie dostaniemy „zapychaczy”?
 • Wg Chrisa Chibnalla seria 13 będzie najambitniejszą serią „Doctor Who”, jaką kiedykolwiek zrobił.
 • John Bishop jest bardzo zadowolony z tego, jak przyjaznym środowiskiem jest ekipa serialu, mimo wyjątkowych warunków, w jakich przyszło tworzyć tę serię. Pierwsze przesłuchania były z tego względu prowadzone przez Zooma, dopiero na dalszym etapie sprawdzano jak współgra z Trzynastą. Pierwsze dni na planie spędził w TARDIS, co było dla niego wyjątkowym przeżyciem, ponieważ jest ona bardzo kultowa i znana. Istotną różnicą z poprzednimi doświadczeniami aktora jest także kręcenie scen w nocy w lokacjach poza studiem. Zazwyczaj ludzie są zirytowani tym, że zamyka się drogi i traktują to jako utrudnienie – nie w przypadku „Doctor Who”. Tutaj zainteresowanie było bardzo pozytywne i aktor był zaskoczony tym, że gdy kręcili nocną scenę o pierwszej w nocy w Cardiff zebrał się tłum fanów, przebranych za postacie z serialu oraz tym, że w ogóle się dowiedzieli, że ekipa coś robi. Bishop spędził także cały tydzień z Bradleyem Walshem (który jeszcze nie wiedział, że Bishop dostał angaż) wypytując go o pracę na planie. Kiedy w końcu cały świat się dowiedział się, kto zagra Dana, Bradley Walsh zapewniał kolegę po fachu, że bardzo mu się to spodoba.
 • Dostaliśmy także pierwsze zdjęcie z nowej serii:

Doktor i towarzysze z 13 serii

 • Możemy spodziewać się wielu aktorów gościnnych i niektórzy z nich pojawią się w więcej niż jednym odcinku.
 • W serialu pojawi się Jacob Anderson (Szary Robak z „Gry o Tron”, Dean Thomas z Broadchurch)[1]Wystąpił także w „Kumplach” czy „Epizodach”. Zagrał także na deskach teatru w sztukach takich jak „Król Lear”  i War Horse. Tworzy także jako muzyk pod … Kontynuuj czytaniejako Vinder. Aktor był bardzo podekscytowany tym, że mógł zagrać w serialu. Czuł się ponownie jak nastolatek oglądający serial, gdy zobaczył TARDIS. Jak powiedział:

Doktor był częścią mojego życia od zawsze, od oglądania po raz pierwszy i ponownie odcinków na kasetach VHS jako dzieciak i czując strach, aż po niespodziewanie wilgotne oczy, gdy Dziesiąty Doktor powiedział „Nie chcę odchodzić”. Zawsze chciałem żyć w Whoniwersum.

Nie tylko spełniło się moje życiowe marzenie, ale grać tak zabawną, śmiałą i dynamiczną postać jak Vinder jest wisienką na torcie. To coś bardzo super.

Vinder z 13 serii

 • Vinder dostanie także swój własny statek kosmiczny i połączy siły z Doktor w nadchodzącej serii. Jacob Anderson był pierwszym wyborem Chrisa Chibnalla, gdy obsadzał tę rolę.
 • Dalej nie znamy daty premiery kolejnej serii, jednak potwierdzono, że w Wielkiej Brytanii premiera będzie mieć miejsce w tym roku.
 • Powrócą znani nam już przeciwnicy Doktor(a), lecz szczegóły ekipa trzymała w tajemnicy.
 • Każdy z gości miał opisać serię jednym słowem. John Bishop: Inspirująca. Mandip Gill: Fascynująca. Jodie Whittaker: Tajemnicza. Chris Chibnall: Rój, mrowie (swarm). Czy ma to jakiś związek z tymi plotkami?

Czy Wy również macie wrażenie, że poniższa scena przypomina Matrycę, gdy Mistrz uwięził w niej umysł Doktor? Czy to oznacza, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami showrunnera, wątek Dziecka spoza Czasu zostanie poruszony i dowiemy się czegoś więcej o tym, co usunięto ze wspomnień, które pokazywał Mistrz?

zwiastun 13 serii Doktor w Macierzy?

Sam panel o serii 13 możecie obejrzeć poniżej.

Źródło: Panel o 13 serii „Doctor Who” na San Diego Comic-Conie oraz Doctor Who TV

Przypisy

Przypisy
1Wystąpił także w „Kumplach” czy „Epizodach”. Zagrał także na deskach teatru w sztukach takich jak „Król Lear”  i War Horse. Tworzy także jako muzyk pod pseudonimem Raleigh Ritchie.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *