Opis serii 13 zapowiada powrót „kultowych” wrogów

Niecały miesiąc temu dostaliśmy pierwszy zwiastun serii 13 i od tego czasu zaczęliśmy poznawać kolejne szczegóły dotyczące przyszłości Trzynastej – w tym odejście Jodie Whittaker oraz Chrisa Chibnalla w odcinku regeneracyjnym jesienią przyszłego roku.

Wiemy także, że Yaz wróci na jeszcze jedną, ostatnią podróż przez czas i przestrzeń z Trzynastą Doktor, a dołączą do nich w tej „największej przygodzie w historii” Vinder (Jacob Anderson) oraz Dan (John Bishop).

AMC (amerykański kanał telewizyjny) opublikował daty premier, w niektórych przypadkach przybliżone, oraz opisy seriali, które będą emitowane jesienią. Tym samym dostaliśmy pierwszy oficjalny opis serii 13, choć w temacie daty premiery nie poznaliśmy nowych szczegółów. Oto on:

Wróciła. Trzynasta Doktor wraca w trzynastej serii, która będzie sześcioczęściową historią. Od czasu swojej ostatniej epickiej bitwy w „Rewolucji Daleków” Doktor (Jodie Whittaker) i Yaz  (Mandip Gill) odkrywały razem wszechświat, lecz Doktor, która teraz podważa wszystko, co wie o swojej przeszłości, niewątpliwie będzie szukać odpowiedzi. W tej wypełnionej adrenaliną, rozciągniętej na cały wszechświat serii pojawi się także dodatkowa osoba w TARDIS, za sprawą aktora i komika Johna Bishopa, który dołącza do obsady jako Dan Lewis, który szybko nauczy się, że we Wszechświecie jest więcej rzeczy, niż sobie kiedykolwiek wyobrażał. Jacob Anderson („Gra o Tron”, Broadchurch) także zadebiutuje w „Doctor Who” jako powracająca postać,  Vinder. W nowej roli Jacob połączy siły z Doktor, Yaz i Danem w największej przygodzie, z jaką kiedykolwiek Doktor się mierzyła.

Seria 13 przedstawi nowych przerażających przeciwników i przywróci naprawdę kultowych wrogów. Spodziewajcie się akcji, zabawy, strachu, niezwykłych nowych światów, gdy Doktor oraz jej przyjaciele zmierzą się ze śmiertelnym złem…

Opis wspomina „kultowych wrogów”. Są nimi zapewne Płaczące Anioły, których powrót niechcący potwierdził sam Steven Moffat. Wiemy także nieoficjalnie o innych powrotach, także tych dłużej niewidzianych przeciwników Doktor.


Seria 13 powróci jesienią tego roku. Zajawkę udostępnioną podczas Comic-Conu możecie obejrzeć tutaj.

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *