Nowa edycja podręcznika do gry fabularnej Doctor Who

Nowa edycja podręcznika do gry fabularnej Doctor Who jest już dostępna w przedsprzedaży! Myślę, że każdy z nas marzył kiedyś, żeby podróżować razem z Doktor(em). Odwiedzać obce planety, doświadczać wydarzeń historycznych, a może nawet żeby uciekać przed Dalekami, Zygonami, Sontaranami, Płaczącymi Aniołami, Cybermenami, Ciszą, czy Sylurianami. Może nawet marzyło Wam się, aby samemu stanąć za sterami swojej własnej TARDIS, żyć dłużej dzięki regeneracji i wkurzać innych Władców Czasu swoimi matactwami. Cóż, jest to w pewnym stopniu możliwe dzięki grze fabularnej (tzw. RPG) Doctor Who wydawanej przez firmę Cubicle 7 Games. Wydany jakiś czas temu podręcznik do gry fabularnej w uniwersum Doctor Who, doczekał się reedycji, która dodaje do zestawu potwory, lokacje i postaci z ery Trzynastej Doktor. Zgodnie z opisem od twórców, druga edycja podręcznika pozwala na szybszą, prostszą i bardziej ekscytującą zabawę. Podręcznik zawiera wszystko, czego potrzeba, aby zacząć zabawę w świecie Doctor Who, a konkretniej:

  • kompletny zestaw zasad tworzenia postaci, które pozwolą Wam ożywić nowych podróżników w czasie, aby mogli eksplorować czas i przestrzeń na pokładzie TARDIS. Stwórzcie przyjaciół Doktor, nowych Władców Czasu, lub śledczych i obrońców Ziemi,
  • kompletny zestaw zasad gry fabularnej Doctor Who: The Roleplaying Game Second Edition – nowa i zaktualizowana wersja popularnego systemu Vortex, która jest całkowicie zgodna z poprzednią edycją, ale czyni rozgrywkę szybszą, prostszą i łatwiejszą do opanowania, zachowując całą dramaturgię i akcję, których można oczekiwać od Doctor Who,
  • wskazówki dla mistrzów gry, zarówno doświadczonych, jak i początkujących, jak uczynić doświadczenie z grą fabularną Doctor Who najbardziej podobne do odcinka serialu, a także jak stworzyć ekscytujące linie fabularne i wielogodzinne kampanie,
  • polepszone reguły tworzenia własnej TARDIS,
  • obszerne spojrzenie na historię uniwersum Doctor Who, szczegółowo opisujące wielu kosmitów i stworzenia, które Doktor napotkał(a) w przestrzeni i czasie,
  • karty postaci dla Doktor i jej towarzyszy, od razu gotowe do grania!

Na uwagę zasługuje fakt, że do gry potrzeba jedynie dwóch, klasycznych kości sześciennych, a grać może w nią każdy w wieku od 10 do 2000 lat. W trakcie rozgrywki gracze mogą w dowolnym momencie wykorzystać tak zwane punkty historii (Story Points), aby wpłynąć na fabułę, dodając coś od siebie do historii, dzięki czemu akcja nigdy nie zwalnia. Drabina sukcesu (The Success Ladder), czyni każdy rzut ekscytującym poprzez dodanie łatwego do zrozumienia systemu, dzięki któremu każda porażka może się obrócić w zwycięstwo i vice versa. Fani serialu zapewne docenią także fakt, że zasady gry stawiają pióro ponad miecz[1]W nawiązaniu do słynnej frazy: The pen is mightier than the sword, pochodzącej ze sztuki Richelieu autorstwa Edwarda Bulwer-Lyttona. i poprzez system inicjatywy nagradzają bystrość, utrzymywanie pokoju i uciekanie od tego, kto ma broń.

Podręcznik liczy sobie 256 stron i możecie go zamówić w przedsprzedaży. W wersji podstawowej za 45 Euro (około 206 zł) tutaj, oraz w Edycji Kolekcjonerskiej[2]Różni się ona od podstawowej ładniejszą oprawą graficzną okładki inspirowaną TARDIS Trzynastej, wstążkową zakładką i efektownym obramowaniem w kolorze TARDIS, a kryształy na okładce … Kontynuuj czytanie za 90 Euro (około 412 zł) tutaj. Jeśli wolicie wersję cyfrową, to za 27 Euro (ok. 124 zł) tutaj możecie zamówić wersję PDF. Edycje materialne zawierają również wersję cyfrową (dostępną poprzez serwis Drive Thru RPG).

Co więcej, jedną przygodę z tego podręcznika sklep udostępnia za darmo. Przygoda nosi tytuł The Einstein Engine i można ją „kupić” tutaj. Na stronie producenta znajduje się opis,  zawierający opis fabuły, a którego tłumaczenie znajdziecie poniżej.

Wyprawa do Outback[3]Duży, odludny i w przeważającej części pustynny obszar w środkowej Australii. w roku 1988 w celu podziwiania wspaniałego zaćmienia słońca prowadzi do przerażającego odkrycia – w kopalni opalu odnaleziono ciało sklonowanego geniusza. A potem kolejne i kolejne. Kto klonuje powszechnie uznanego naukowca i co spotkało wszystkie te klony? Rozpoczyna się wyprawa dookoła świata, podczas której całemu Wszechświatu grozi tajemnicze Geh-Koh-Rel.

The Einstein Engine to nowa przygoda z podręcznika Doctor Who: The Roleplaying Game Second Edition, napisanego przez Grahama Tugwella. Ta 22-stronnicowa, darmowa cyfrowa wersja, została zaprojektowana, by dać mistrzom gry ekscytującą przygodę, dzięki której mogą zaznajomić się z nowym wydaniem wielokrotnie nagradzanego podręcznika do gry fabularnej Doctor Who. Kompatybilna z pierwszą edycją podręcznika przygoda, zabiera graczy od australijskiego Outback w latach 80. aż do Peru w odległej przyszłości, aby spróbowali rozwiązać zagadkę silnika Einsteina.

Parafrazując Jedenastego – cały czas i cała przestrzeń, wszystko, co się już wydarzyło lub dopiero się wydarzy. Gdzie chcecie zacząć? Może właśnie od darmowej przygody z klonami twórcy teorii względności?

Źródła: DoctorWhoTV, cubicle7games, DoctroWhoTV

 

Przypisy

Przypisy
1W nawiązaniu do słynnej frazy: The pen is mightier than the sword, pochodzącej ze sztuki Richelieu autorstwa Edwarda Bulwer-Lyttona.
2Różni się ona od podstawowej ładniejszą oprawą graficzną okładki inspirowaną TARDIS Trzynastej, wstążkową zakładką i efektownym obramowaniem w kolorze TARDIS, a kryształy na okładce świecą w ciemności.
3Duży, odludny i w przeważającej części pustynny obszar w środkowej Australii.


Miłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *