Gra RPG w uniwersum „Doctora Who”

Lubicie RPG (i Dwunastego Doktora)? Ta nowość może was zainteresować…

Wyobraź sobie, że możesz udać się gdziekolwiek tylko sobie zamarzysz. Na tym świecie lub na niezliczonych innych. Spotykać obce rasy, poznawać nowe kultury, przemierzać nieprzyjazne środowiska. A teraz wyobraź sobie, że możesz też podróżować w czasie. Spotkać Robin Hooda (i pojedynkować się z nim łyżką!), odkryć potwora mieszkającego pod twoim łóżkiem, zwiedzić wnętrze Daleka albo udać się na krańce samego czasu. Co byś wybrał?

Z grą RPG Doctor Who 12th Doctor Roleplaying Game masz tę moc! Możesz wybrać się w dowolne miejsce i czas we wszechświecie. Nie będzie łatwo. Bardzo możliwe, że będzie niebezpiecznie. Wszechświat to groźne miejsce, pełne Daleków, Zygonów, Sontaran, Płaszczaków, Cybermenów, mechanicznych droidów, Sylurian i wielu, wielu innych. Przygotujcie się na strach, smutek i mocne wrażenia. Ale przede wszystkim na podróż swojego życia.

Doctor Who Roleplaying Game to nowa,doctor-who-rpg-12th oficjalna nazwa gry znanej dotychczas jako Doctor Who: Adventures In Time and Space. 
Nowa edycja podręcznika, wzbogacona o zdjęcia i rysunki z przygód Dwunastego Doktora, zawiera wszystkie zasady i wiedzę, których potrzebujecie, by przeżywać własne przygody w czasie i przestrzeni. Wszystko to w jednym tomie, który zawiera m.in.:

 • pełną listę zasad potrzebnych do przeprowadzenia rozgrywki,
 • zasady tworzenia własnych postaci, gadżetów i innych przedmiotów,
 • przewodnik do tworzenia własnych przygód, jak również dwie zupełnie nowe, gotowe przygody,
 • gotowe karty postaci Dwunastego Doktora i jego towarzyszy, w tym Clary Oswald, Danny’ego Pinka, Madame Vastry, Jenny i Straxa,
 • zasady i tło dla niektórych z najbardziej niesławnych wrogów Doktora – w tym Missy!,
 • zupełnie nowe zdjęcia i rysunki z przygód Dwunastego Doktora
 • i wiele więcej!

Gra została stworzona z myślą zarówno o doświadczonych graczach, jak i nowicjuszach. Może w nią grać dwóch lub więcej graczy w wieku od 10 do 2000 lat.

Zamówić ją można pod tym adresem: cubicle7store.com

Źródło: The Doctor Who SiteMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Gra RPG w uniwersum „Doctora Who”

 1. Trochę mylący tytuł. Ale to może dlatego że tak już jesteśmy przyzwyczajeni do słowa „gra” jako gra komputerowa ;)

 2. Jeśli masz poprzednie wersje głównego podręcznika – szkoda twojej kasy. Cubicle 7 musi po prostu dostosowywać produkty do aktualnego guideline’u marketingowego. Przez to mieli np. problem z wydaniem dodatku o UNIT – bodajże 2 miechy przed wydaniem zaczęła się 5 seria i musieli aktualizować cały layout, a tym samym – przesunąć premierę o kolejne miesiące.

 3. A czy jest tu ktoś, kto grał w poprzednią wersję i może odpowiedzieć, na ile gra jest grywalna? Pytam, bo w różne systemy i światy RPG grałam, ale jakoś lekko przechodzą mnie ciarki na myśl o graniu w świecie Doktora i ciężko mi to sobie wyobrazić… Czy to jest prawdziwe RPG? Bo zapis o grze w dwie osoby brzmi trochę niepokojąco. Rozumiem, że w każdym systemie MG może poprowadzić graczowi solo, ale ten opis kojarzy mi się bardziej z grą z pogranicza planszówki, gdzie nie ma mistrza gry, a wszystko rozsądzają zapisy w instrukcji? … Z drugiej strony, kusi. Pewnie, że kusi. Ale wolałabym wiedzieć, co to jest, zanim się zdecyduję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *