Plotka: Nowy komiks Titana powiązany z serią 13?

Opis nadchodzącego komiksu Titana z kapitanem Jackiem Harknessem, który ma się ukazać 16 listopada tego roku, wskazuje na możliwe powiązania z drugim odcinkiem nadchodzącej 13 serii – która również ma być emitowana w końcówce tego roku.

Komiks autorstwa Jody Houser i rysowany przez Robertę Ingranatę (obie panie odpowiadają za komiksy z Trzynastą od Titana, komiksy o Missy , a także stworzyły komiks Defender of the Daleks z sagi Time Lord Victorious) jest na razie zatytułowany roboczo Doctor Who 2021 Event. Opis komiksu Titana znajduje się na stronie wydawnictwa Penguin Random House. Oto on:

Zapierająca dech w piersiach nowa powieść graficzna z uwielbianym przez fanów kapitanem Jackiem Harknessem, który staje naprzeciw podstępnego Instytutu Torchwood!

W samym środku kopania tyłków kosmitom – i wyglądając przy tym dobrze – kapitan Jack Harkness nagle zostaje przeniesiony przez okno czasowe do XIX-wiecznego Cardiff… znowu!

Zdając sobie sprawę, że kryje się za tym coś więcej, postanawia odkryć, co zespół wiktoriańskiego Torchwood knuje za zamkniętymi drzwiami, licząc na odkrycie tajemnicy, dlaczego wszędzie pojawiają się okna czasowe. Jednak to, co znajduje, jest bardzo nieoczekiwane i na pewno sprawi, że będzie potrzebować pomocnej dłoni od starych przyjaciół…

Ta nowa, odważna opowieść, wprost z topowego serialu emitowanego od dawna, wiąże się wprost z drugim odcinkiem gorąco wyczekiwanej serii 13.

Kup, przeczytaj a potem wróć w czasie by przeczytać ponownie po raz pierwszy…!

Przedostatni akapit został już usunięty ze strony wydawnictwa, ale można go znaleźć chociażby w opisie produktu na Forbidden Planet – póki co, bo zniknął już także z opisu m.in. na Amazonie, można się więc spodziewać, że reszta sklepów również zaktualizuje opis. Jeśli na Forbidden Planet też już opis został zmieniony, gdy to czytacie, to tutaj możecie zobaczyć kartę produktu w wersji z dnia publikacji artykułu lub na poniższym zdjęciu:opis nowego komiksu Titana

Radio Times skontaktował się z BBC w tej sprawie, ale BBC odmówiło skomentowania „spekulacji”.

Na razie nie znamy oficjalnego opisu fabuły drugiego odcinka nowej serii. W listopadzie rozpoczęto kręcenie 13 serii – dostrzeżono wtedy zarówno Sontaran jak i Płaczące Anioły. Wiemy także, że Sontaranie pojawili się w scenerii pasującej do wojny Krymskiej, która miała miejsce w latach 1853-1856, co oznacza że pasowałoby to do wczesnej epoki wiktoriańskiej wspomnianej w powyższym opisie.  Zdjęcia z Morlais Quarry w Merthyr Tydfil w południowej Walii możecie zobaczyć poniżej (jak zwykle, kliknijcie aby powiększyć zdjęcie):

Mamy zatem bardzo ciekawą możliwość potencjalnego powrotu Jacka Harknessa w serii 13, zwłaszcza że aktor przecież wyrażał chęć powrotu po „Rewolucji Daleków” (Revolution of the Daleks) – nie jest to zatem zupełna niespodzianka, ale jest to pierwsza poważniejsza wskazówka, że faktycznie tak się może stać.

Oczywiście nie wiemy na czym owo „powiązanie” z drugim odcinkiem będzie polegać. Może się okazać, że Jack owszem, w komiksie trafi do czasów wojny krymskiej, ale wcale nie będzie odgrywał tak dużej roli w odcinku. Może chodzi wyłącznie o czas, w którym Jack się pojawi, a może to będzie prequel do odcinka, a sam Jack znowu zrobi nam niespodziankę pojawiając się w innym odcinku.

Ciekawe są te „okna czasowe”, które wysyłają Jacka z do przeszłości – może to o nie tu chodzi. Może jakieś zdarzenie, które je wywołuje będzie istotne w głównym wątku serii 13 . W końcu komiks roboczo zwie się „Wydarzenie Doctor Who 2021”. Skoro okna czasowe zaczynają się wszędzie pojawiać, może to być jedna z wielu podobnych przygód w Rozszerzonym Uniwersum opartych o ten wątek, czyli właśnie takie wydarzenie jak Time Lord Victorious, tylko oczywiście w mniejszej skali. Zatem może się okazać, że ostatecznie samego Jacka w serialu nie zobaczymy.

Najpewniejszym wnioskiem z tego przecieku mógłby być fakt, że to w drugim odcinku pojawią się Sontaranie i będzie on wycieczką do przeszłości. Ponadto, jeśli komiks jest mocniej powiązany z odcinkiem, znaczyłoby to, że aby uniknąć spoilerów (jeśli to nie jest prequel) premiera odcinka będzie musiała nastąpić przed 16 listopada, co pasowałoby do informacji o tym, że premiera 13 serii nastąpi jesienią.

Chcielibyście zobaczyć Jacka w takim odcinku? Będziecie czekać na komiks Titana?

Źródła: CultBox, Radio Times i Facebook.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *