FilozofiKon – 6 edycja pod patronatem Gallifrey [AKTUALIZACJA]

Mamy przyjemność ogłosić objęcie przez Gallifrey patronatu nad szóstą edycją FilozofiKonu. Poniżej znajdziecie opis tematyki konwentu od organizatorów:

FilozofiKon 6 plakat

Z ciarkami na plecach zapraszamy na FilozofiKon 6: Horror metafizyczny — tym razem inspirowane twórczością H.P. Lovecrafta, a tradycyjnie poświęcone popkulturze w ogóle spotkanie w nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim. Wydarzenie odbędzie się 14–17 maja 2021 roku w formie pełni zdalnej – poprzez aplikację Zoom oraz streaming na Facebooku i YouTubie.

Cykl FilozofiKon umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii. Jest to jednak przedsięwzięcie interdyscyplinarne: jak zawsze zapraszamy kulturoznawców, literaturoznawców czy przedstawicieli innych dyscyplin.

Tegoroczna, szósta odsłona cyklu oscyluje nie tylko wokół dzieł H.P. Lovecrafta, ale także okultyzmu, grozy, magii i gotycyzmu – choć nie ograniczamy się do tych tematów! O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na FilozofiKonie, ponownie zdecydujecie razem z nami.

Do 21 kwietnia czekamy na propozycje referatów (w formie zwykłej lub wideo) oraz atrakcji do części konwentowej. Planowane są punktowane publikacje pokonferencyjne punktowanym czasopiśmie „Folia Philosophica”.

Wszystkie informacje znajdziecie w wydarzeniu, które będzie na bieżąco aktualizowane: https://www.facebook.com/events/296023758620693

Zachęcamy serdecznie do udziału. Tematyka przewodnia jest trochę inna niż czysto doktorowa, acz nie do końca[1]Szósty Doktor spotkał bowiem samego Lovecrafta w słuchowisku The Lovecraft Invasion. Także Ósmy wspomina spotkanie z nim w powieści The Taking of Planet 5.. Może jest to akurat dobra okazja zapoznać się z czymś nowym. Szczególnie, że w obecnej rzeczywistości raczej jeszcze trochę poczekamy na tradycyjne konwenty na żywo.

Aktualizacja: Termin wysyłania zgłoszeń na konwent został przedłużony do w 21 kwietnia.

Przypisy

Przypisy
1Szósty Doktor spotkał bowiem samego Lovecrafta w słuchowisku The Lovecraft Invasion. Także Ósmy wspomina spotkanie z nim w powieści The Taking of Planet 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *