Missy dostaje własną serię komiksową!

Titan Comics ogłosił rozpoczęcie całkowicie nowej serii Doctor Who Comics jednocześnie komiksowy debiut jednej najmroczniejszych nemezis Doktor(a) w komiksie Missy #1 już w kwietniu tego roku.

Oto opis komiksu:

Missy prowadzi wojnę z Doktorem, ale tym razem nie jest sama! Czy połączony geniusz Trzeciego i Dwunastego Doktora może przeciwstawić się zabójczym planom Missy, czy też położy swoje łapska na tajnej broni zdolnej siać spustoszenie we Wszechświecie?

W tej wyjątkowej historii, świętującej 50 rocznicę pierwszego pojawienia się Mistrza na ekranach, pojawi się więcej Mistrzów i Doktorów niż kiedykolwiek wcześniej.

Kontynuując przygody z serii Doctor Who Comic, w której Dziesiąty i Trzynasta walczyli z takimi przeciwnikami jak Płaczące Anioły, Skithra, Morskie Diabły i Autoni, nowa historia poszerzy horyzonty serii jeszcze bardziej dzięki pierwszemu występowi arcywroga Dwunastego Doktora – Missy (wzorowanej w komiksie z wyglądu na Michelle Gomez).

Poniżej możecie zobaczyć okładki (można je powiększyć kliknięciem).

W tej nowej serii wracają ponownie autorki doktorowych komiksów, znane nam już m.in z Doctor Who Comic: nominowana do nagrody Eisnera scenarzystka Jody Houser (Stranger Things, Spider-Man), Roberta Ingranata odpowiadająca za ilustracje (Witchblade) i kolorystka Enrica Angiolini (Warhammer 40,000).

Scenarzystka Jody Houser o pisaniu komiksowych historii dla najlepszego wroga Doktor(a):

Napisałam kilka stron z Missy wcześniej w The Road to Thirteen, i bardzo chciałam napisać o niej więcej od tamtego czasu. Jej niesłychana przebiegłość i poczucie humoru czynią ją najwspanialszym rodzajem potwora.

Missy #1 możecie zamawiać już teraz w swoim sklepie z komiksami, albo cyfrowo na Comixology.

Źródło: doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *