Trzynasta Doktor łączy siły z Dziesiątym i Rose w nowym komiksie Titana

W sieci ukazał się ekscytujący zwiastun nowej serii komiksowej Titana. Trzynasta raz jeszcze spotka się z Dziesiątym, aby wspólnie stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Szczegóły nie są na razie znane, ale wygląda na to, że w wyniku poważnego paradoksu powstała alternatywna linia czasu. W tym świecie Morskie Diabły (podgatunek Sylurian*) przejęły kontrolę nad Ziemią, a ludzie zostali zmuszeni do uformowania ruchu oporu. Trzynasta i Dziesiąty będą musieli rozwikłać paradoks i przywrócić świat na właściwy tor. Z pomocą przyjdzie im przywódczyni ruchu oporu: Rose Tyler we własnej osobie!

 

Przyznam, że bardzo spodobał mi się ten pomysł. Zawsze lubiłem Sylurian, ich historia ma bardzo przejmujący wydźwięk. Oni nawet nie są potworami; są inteligentną rasą hominidów, która domaga się jedynie prawa do życia. A konkretnie do wznowienia życia, po milionach lat. Idąc głębiej w interpretacje, można doszukać się w nich choćby metafory mniejszości etnicznych lub imigrantów. Dlatego konflikty z nimi nigdy nie były proste i czarno-białe. Zaś finały przygód z ich udziałem – zawsze były nad wyraz dramatyczne. Jednocześnie cieszę się, że nie wracają zbyt często, bo wówczas stali by się wrogiem nudnym i oczywistym. A tak – odcinki z nimi zawsze robią duże wrażenie i na długo zapadają w pamięć. Choć nadal liczę, że kiedyś poznamy dalszy ciąg „Zimnej Krwi”.

Oprócz Sylurian, mamy w tej historii aż dwóch Doktorów oraz Rose, która prawdopodobnie nie będzie znała żadnego z nich. To również daje duży potencjał. Na ile Dziesiąty obnaży swoje uczucia do niej? Na ile Trzynasta będzie o tych uczuciach pamiętać, o ile w ogóle? Czy Rose faktycznie nie rozpozna żadnego z nich? A jeśli rozpozna Dziesiątego, to jak zareaguje na widok Trzynastej? Czy Dziesiąty będzie chciał zabrać Rose ze sobą? Tyle pytań, tyle możliwości.

Warto zauważyć, że dostępne będą różne wersje okładek, jedną z nich (wersja A) widzicie poniżej, natomiast okładki w wersji C tego i kolejnych zeszytów będą razem tworzyć jedną całość widoczną powyżej, nad niniejszym newsem.
Trzynasta

Twórcami komiksu będą ci sami artyści, których poznaliśmy przy okazji Defender of the Daleks, czyli Jody Houser (scenariusz) i Roberta Ingranata (rysunki). Premiera już 18 listopada!

PS: jeśli chcecie złożyć przedpremierowe zamówienie, to w opisie filmu znajdziecie linki zarówno do sklepów internetowych, stacjonarnych, jak i do kupna wersji elektronicznej.

* Sylurianie zadebiutowali w historii o nad wyraz kreatywnym tytule: Doctor Who and the Silurians (czasami tytułowane też jako po prostu The Silurians), kiedy Trzeci próbował powstrzymać rzeź pomiędzy dopiero co przebudzonymi hominidami, a żołnierzami UNIT-u. Dwa sezony później pojawiła się historia o równie wdzięcznym tytule Sea Devils wprowadzająca omawiany tu podgatunek, Morskie Diabły. Wówczas zostały one zmanipulowane przez Mistrza do atakowania statków, więc tu akurat klimat był trochę inny. Następnie Piąty spotkał przedstawicieli obu ras w historii Warriors of the Deep, ponownie siląc się na mediacje i pokojowe rozwiązanie konfliktu między nimi, a ludźmi. W New Who jak na razie widzieliśmy tylko tych zwykłych Sylurian w odcinkach „Głodna Ziemia”/”Zimna Krew” (Hungry Earth/Cold Blood).Pasjonat fantastyki naukowej oraz brytyjskiej literatury i popkultury. Poza samym serialem (włącznie z tzw. Classic Who) jest też obeznany z innymi mediami współtworzącymi uniwersum (książkami, słuchowiskami, komiksami), związany z Gallifrey.pl od roku 2017. Regularnie pojawia się na konwentach jako prelegent z wykładami nt. „Doktora Who”. Okazyjnie łączy siły z Dominikiem, tworząc filmy na jego kanał na YouTubie. Zawodowo realizuje doktorat z nanotechnologii oraz prowadzi program „Kanapa Fizyków” na YouTubie.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *