Na planie serii 13: Zdjęcia w Bristolu

Wracamy z nowymi doniesieniami z planu 13 serii  „Doctor Who”. Tym razem 3 i 4 czerwca zauważono Jodie Whittaker, Mandip Gill i Johna Bishopa w czasie zdjęć w Bristolu.

3 czerwca jednemu z fanów udało się znaleźć bazę wypadową ekipy, która znajdowała się w Lloyds Amphitheatre. Zdjęcie poniżej zrobiono ze sporej odległości, ale można zauważyć, że za srebrnym samochodem stoi Jodie Whittaker. Zdjęcia aktorów grających towarzyszy Trzynastej są już bardziej jednoznaczne.

Na zdjęciach wyżej widoczna jest jedynie baza wypadowa, zdjęcia kręcono w nieznanym miejscu w pobliżu.  Fani wiedząc, że do miasta przybyła ekipa, nabrali czujności. I to się opłaciło. Kolejnego dnia fanom udało się namierzyć plan zdjęciowy. Był to B Bond Warehouse na Smeaton Avenue w Bristolu. Jest to zbudowany w 1908 roku dawny magazyn celny, który miał służyć do obsługi portu Bristol. Jest to drugi z trzech magazynów w pobliżu Cumberland Basin, które powstały aby sprostać wymaganiom boomu importowego tytoniu z początku XX wieku.

Niestety, fani zidentyfikowali jedynie miejsce, gdzie kręcono odcinek, natomiast nie wiemy co dokładnie działo się na planie.

Poniżej możecie zobaczyć B Bond Warehouse w całej okazałości.

Jednakże nie pozostaliśmy całkowicie bez żadnych wskazówek. Jak widzicie na zdjęciu poniżej, Jodie nosi koszulkę w kolorze magenta. Koszulka w tym kolorze nie była używana (a przynajmniej tego nie zauważono) poprzednim razem. Znaczy to najpewniej, że właśnie kręcono zdjęcia z nowego bloku filmowego i jest prawdopodobne, że jest to już ostatni blok zdjęć, który potrwa do lipca. Jeśli tak jest, to znaczy, że coraz bliżej kolejnej serii!

Mandip i John także zostali dostrzeżeni w bazie, prawdopodobnie.

Kiedy John Bishop ponownie został zauważony, miał już na sobie kostium.

Jednakże poniżej mamy chyba najważniejsze zdjęcie tego artykułu:

Sam Nicholas Briggs, głos Daleków, Cybermenów i Judoonów! Zauważono także Nicholasa Pegga i Barnaby’ego Edwardsa, jednak nie udało się zrobić im zdjęć. Panowie ci są zawodowymi operatorami Daleków. Chyba wszyscy wiemy, co to oznacza. Kontrakt ze Skaro również w serii 13 pozostaje w mocy. Tak dla pewności jednak, zerknijcie na poniższe zdjęcie:

Ekipa wyładowuje Daleka z ciężarówki. Wygląda na to, że w odcinku powrócą tradycyjni Dalekowie i raczej nie będzie to kontynuacja odcinka noworocznego.


Seria 13 będzie mieć premierę najpewniej późną jesienią tego roku i będzie składać się z ośmiu odcinków.

Źródło: CultBoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *