Książkowe crossovery, jakich się nie spodziewaliście (prawdopodobnie)!

Wczoraj, 10 czerwca, miały swoją premierę dwie nowe książki Doctor Who, crossovery w których Doktor odwiedza światy amerykańskiej baśni „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” oraz legend arturiańskich. Obie książki napisała Jacqueline Rayner, autorka wielu powieści i opowiadań z uniwersum Doctor Who, a także scenariuszy do słuchowisk Big Finish. Poniżej znajdziecie tłumaczenia opisów książek.

okładka the Wonderful Doctor of Oz

Wyrusz w dziwną i pełną magii przygodę ze starymi wrogami i potworami w tym znakomitym crossoverze: Doctor Who i „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”.

Niespodziewane tornado pochłania TARDIS, a Trzynasta Doktor i jej rodzinka zostają przetransportowani do magicznej krainy Oz. Dołącza do nich pasażer na gapę z lat 30. ubiegłego wieku, a jako że TARDIS ulega awarii ich jedyną nadzieją na powrót jest podążanie drogą wybrukowaną żółtą kostką.

Gdy zostają zaatakowani przez armię strachów na wróble, szybko dochodzą do wniosku, że coś tu jest bardzo nie w porządku i zostają rzuceni w wir walki o przetrwanie z tajemniczym wrogiem. Podczas gdy jej towarzysze stają się cieniami siebie samych, na polu bitwy zostaje jedynie Doktor.

Zdeterminowana, by ocalić swoich przyjaciół, Doktor musi wyruszyć w pełną niebezpieczeństw wyprawę, by prosić o pomoc tajemniczego Czarnoksiężnika z Oz [1]Czyżby okładka podpowiadała, kto to może być? i powstrzymać nieznane siły przed uwięzieniem jej i jej przyjaciół w świecie fikcji na zawsze.

okładka Doctor Who Legends of Camelot

Stara legenda i nowe światy zderzają się w tym wspaniałym crossoverze Doctor Who oraz legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu.

Podczas badania dziwnej energii w Carbury (Irlandia), Dziesiąty Doktor i Donna Noble zostają wciągnięci do innego wymiaru, w wyniku czego tworzą olbrzymią dziurę w innym świecie.

Magia ukrytego wymiaru wycieka na zewnątrz, a Doktor i Donna trafiają do Camelot, gdzie młody dziedzic Artur przychodzi im z pomocą. Doktor zostaje wzięty za Merlina[2] Nie pierwszy, nie ostatni raz zresztą. i zostaje wciągnięty ze swoją towarzyszką w magiczne i wymagające odwagi legendy o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Doktor i Donna zostają wmieszani w odwieczną i niebezpieczną walkę o władzę, podczas której obudziło się coś o wiele groźniejszego. Z każdym krokiem czas płynie coraz szybciej, a Doktor musi znaleźć sposób zamknięcia szczeliny, zanim niewyobrażalna moc zostanie uwolniona i zniszczy cały Wszechświat.

Zainteresowały Was te crossovery? Książki są dostępne do zamówienia na Amazon: tutaj i tutaj. W wersji papierowej będą nas one kosztować ok. 6 funtów (ok. 31 zł), a  wersji cyfrowej, na czytniki Kindle, tylko ok. 4 funty (ok. 21 zł). 

Źródło: doctorwho.tv

Przypisy

Przypisy
1Czyżby okładka podpowiadała, kto to może być?
2 Nie pierwszy, nie ostatni raz zresztą.


Miłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *