Nowa osoba na pokładzie TARDIS!

Dopiero co skończyliśmy oglądać „Rewolucję Daleków”, jednak BBC zaskoczyło nas wszystkich i pokazało zajawkę 13 serii!

John Bishop, komik pochodzący z Liverpoolu dołączy na pokład TARDIS jako nowy towarzysz o imieniu Dan w następnej serii

Oddajmy głos aktorowi:

Jeśli mógłbym powiedzieć młodszemu mnie, że pewnego dnia zostanę poproszony, by wejść na pokład TARDIS, w życiu bym w to nie uwierzył.

To spełnienie marzeń móc dołączyć do „Doctor Who” i nie mógłbym sobie życzyć lepszego towarzystwa od Jodie i Mandip.

Bishop został ujawniony w powyższym teaserze i zgodnie z tym, co ujawniło BBC Dan zostanie „wplątany w przygody Doktor” w nagrywanej teraz serii 13, kiedy to  „szybko nauczy się, że jest więcej we Wszechświecie/Wszechświatach niż kiedykolwiek sobie to wyobrażał”. Jak podsumowuje BBC:

Podróżując przez Czas i Przestrzeń razem z Doktor i Yaz, [Dan] zmierzy się ze złymi obcymi rasami spoza swoich największych koszmarów.

Chris Chibnall powiedział:

Naszedł czas na następny rozdział „Doctor Who” i zaczyna się on z człowiekiem o imieniu Dan. Och, musieliśmy trzymać to w sekrecie bardzo, bardzo długo. Nasze rozmowy z Johnem rozpoczęły się jeszcze przed uderzeniem pandemii. Postać Dana została zbudowana dla niego, to radość mieć go na pokładzie TARDIS.

Jak dodaje producent wykonawczy Matt Strevens:

To była całkowita radość, gdy John dołączył do obsady. Już teraz mieliśmy na planie mnóstwo zabawy. Nie możemy się doczekać, kiedy spotkacie Dana, gdy serial wróci później w tym roku.

Warto zauważyć, że Bishop został już zauważony podczas kręcenia serii 13 parę tygodni temu, jednak fani założyli wówczas, że był to tylko występ gościnny a nie rola pełnoprawnego towarzysza.

Wiele osób zna tego 54-latka najlepiej jako prezentera i komika niż jako aktora – jednakże miewał już większe role w serialach i filmach takich jak Skins, Accused, Fearless, Route Irish i Funny Cow.

Piers Wenger, nadzorca seriali BBC powiedział:

Jesteśmy bardziej niż zaszczyceni, że John Bishop dołączył do „Doctor Who”. Razem z Jodie Whittaker i Mandip Gill, John jest cudownym nabytkiem dla serialu i nie mamy cienia wątpliwości, że seria 13 będzie kolejnym zbiorem niesamowitych przygód Doktor.

John Bishop zdradził też ostatnio, że miał pozytywny test na COVID-19.

Jednak potem uspokoił fanów i podziękował im za wsparcie:

Wygląda na to, że jednak zamiast znacznie się zmniejszyć, ekipa TARDIS ewoluuje i się zmienia. Zupełnie jak pewna Władczyni Czasu…

Jakie jest Wasze zdanie? Co myślicie?  Wolelibyście pojedynczego towarzysza, czy jednak więcej osób na pokładzie to dobry pomysł? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach i na grupie (tylko prosimy, kochani – pamiętajcie o akceptacji regulaminu, w odpowiedzi na pytania albo w specjalnym polu).

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *