„The Power of the Doctor”: zwiastun, plakat i data premiery

Wiele osób to podejrzewało – brytyjska premiera odcinka regeneracyjnego The Power of the Doctor nastąpi 23 października na BBC One i iPlayerze o 20:30 polskiego czasu.

AKTUALIZACJA: Polska premiera odcinka „Potęga Doktor” nastąpi niewiele później – 23 października o 21:00 polskiego czasu.

BBC udostępniło także finałowy zwiastun:

Odcinek otrzymał także plakat:The Power of the Doctor plakat

The Power of the Doctor to ostatnia przygoda w Whoniwersum nie tylko dla Jodie Whittaker jako Doktor, ale też dla Mandip Gill jako Yasmin Khan i Johna Bishopa jako Dana Lewisa. W odcinku wystąpią także Sacha Dhawan jako Mistrz, Sophie Aldred jako Ace, Janet Fielding jako Tegan, a do roli Ashada powróci Patrick O’Kane. Poprzedni zwiastun zobaczycie tutaj. Co ciekawe, jest to nie tylko odcinek regeneracyjny, ale także 300 historia w serialu.

BBC zamieściło również oficjalny opis odcinka:

W tym pełnometrażowym odcinku specjalnym, który oznacza jej ostatnią przygodę, Trzynasta Doktor musi walczyć o swoje istnienie ze swoimi najbardziej śmiertelnymi z wrogów: Dalekami, Cybermenami i swoim arcynemezis – Mistrzem.

Kto atakuje superszybki pociąg (pociąg-pocisk) na krawędzi odległej galaktyki? Dlaczego na XXI-wiecznej Ziemi znikają sejsmolodzy? Kto niszczy jedne z najbardziej kultowych obrazów w historii? Dlaczego Dalek próbuje skontaktować się z Doktor? I jaki wpływ ma hipnotyzujący Rasputin na cara Mikołaja w Rosji z 1916 roku?

Doktor musi stawić czoła licznym zagrożeniom… i walczyć na śmierć i życie.

Również, tak jak w czasie serii 13, logo uległo pewnej zmianie – ciekawe czy nową wersję, o której już zaczynają krążyć plotki, zobaczymy już po odcinku, czy jeszcze poczekamy.

Otrzymaliśmy także nowe zdjęcia promocyjne odcinka. Wygląda na to, że kolejne plotki, takie jak regeneracja wewnątrz jakiegoś zbiornika zaczynają się sprawdzać…

Pozostałe materiały związane z odcinkiem znajdziecie pod tym tagiem – są to m.in wywiady z Sachą Dhawanem czy powracającymi po latach do serialu Sophie Aldred i Janet Fielding w roli towarzyszek Doktor.

Jeśli chcecie z nami podyskutować o kończącej się erze – zapraszamy na naszego Discorda oraz na grupę facebookową Polscy Gallifreyanie.


Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco w razie potrzeby.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *