Russell T Davies o długości 14 serii „Doctor Who” i odcinkach świątecznych

Od ostatnich konkretniejszych zapowiedzi dotyczących minęło trochę czasu. Już jutro nowy numer Doctor Who Magazine, a wraz z nim nowe informacje. Jednak dzięki TV Zone już dzisiaj możemy poznać część zapowiedzi RTD odnośnie nowej serii, a także dalszej przyszłości serialu.

Podsumujmy jednak to, co wiemy do tej pory. „Doctor Who” wraca w przyszłym roku w trzech odcinkach w listopadzie, w których wystąpią David Tennant, Catherine Tate, Yasmin Finney oraz Neil Patrick Harris. Potem Tennant przekaże stery w TARDIS Ncutiemu Gatwie, którego pierwszy pełny odcinek zobaczymy w okresie świątecznym w przyszłym roku. Towarzyszkę Ncutiego zagra Millie Gibson, jej postać będzie nazywać się Ruby Sunday. Zdjęcia do nowej serii rozpoczęły się zaś w poniedziałek, a sama aktorka otrzymała na powitanie kwiaty.

TARDIS - 14 seria Doctor Who zaczyna być kręcona

Russell T Davies potwierdził dzisiaj, że 14 seria, pierwsza z Ncutim w tytułowej roli będzie miała 8 odcinków. Potwierdzają się tym samym plotki. Jednak RTD tłumaczy:

Dobra, to mniej odcinków niż ostatni pełny sezon. Ale dajcie nam czas. Mamy plany, obiecujemy!

Oznacza to więc zapewne kilka rzeczy. RTD zostaje na więcej niż jeden sezon, a także że seria 15 i ewentualne kolejne mają szansę być dłuższe. Pytanie jedynie jak długie. Niemniej fani odcinków świątecznych zapewne ucieszą się, że po przyszłorocznym odcinku świątecznym, RTD wcale nie zamierza zrezygnować i robić np. odcinka noworocznego:

Po raz pierwszy piszę świąteczny odcinek specjalny… w święta! A to nie jest odcinek na następny rok, nie. Scenariusz na 2023 rok został już dawno temu zakończony. Nowy scenariusz jest na końcówkę 2024 roku!

Showrunner odniósł się także do długiej 13-miesięcznej przerwy pomiędzy „Potęgą Doktor” a pierwszym odcinkiem 60-lecia:

To zajmuje chwilę czasu, by doprowadzić imperium do formy, ale to poważny plan: „Doctor Who” każdego roku, bez przerw liczonych w latach, dużo treści i tak dalej.

Wygląda więc na to, że jedna z bolączek „Doctor Who” w ostatnich latach, jeszcze za ery Moffata, może zniknąć – wreszcie nie będzie tak długich przerw między seriami. Czy „dużo treści” może oznaczać spin-off(y), o czym krążą plotki? Nie zdziwilibyśmy się.

Na zwiastunie 60. rocznicy zobaczyliśmy też po raz pierwszy Ncutiego w roli Doktora. Wiele osób zastanawiało się, czy Piętnasty przypadkiem nie znajduje się „na krawędzi” – w tym samym miejscu, w które trafiła Trzynasta Doktor w regeneracyjnym odcinku. I część osób podejrzewała, że potwierdza to teorię, że Piętnasty będzie niejako „ukryty” wewnątrz Czternastego. RTD odniósł się także do powyższego tła z chmur:

Nigdy ponownie tego już nie zobaczycie. Dlatego, że prawdziwe miejsce [akcji] zdradziłoby zbyt wiele!

Tym bardziej ciekawe więc, na co zareagował Piętnasty mówiąc: „Co tu się, u licha, dzieje?”. Czy to była reakcja na to, gdzie się znalazł? Ciekawe jest też, że przypomina to sztuczki, które robi Marvel w swoich zwiastunach, mające zmylić fanów, co do właściwej fabuły – 29 takich przykładów znajdziecie tutaj, najbardziej chyba znane jest wycięcie pozostałych Spider-Manów ze „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Pamiętamy, że RTD mówił o Doktorowym MCU – czyżby więc można było się podobnych zabiegów spodziewać w przyszłości w przypadku Doktora?
Co więcej, poznaliśmy także nowych członków ekipy. Są to:
  • Will Cohen (producent efektów specjalnych)
  • Sandra Cosfield (współkoordynatorka produkcji)
  • Pam Downe (projektantka kostiumów, o której także krążyły wcześniej nieoficjalne informacje)
  • Ceres Doyle (producentka podprodukcji)
  • Claire Williams (projektantka fryzur i makijażu)
Jak zwykle – część z powyższych osób ma już doświadczenie z „Doctor Who” z czasów pierwszej ery RTD, a część to zupełnie nowe osoby. Widać RTD stawia na mieszankę osób mu znanych i nowych twarzy. Jako że premiera numeru jutro, to niewątpliwie do tego tematu jeszcze konkretniej wrócimy.
Piętnasty Doktor i Ruby Sunday

Czekamy także z niecierpliwością na ujawnienie kostiumu Piętnastego. Z nowego numeru dowiadujemy się, że zarówno Ncuti, jak i Millie Gibson spotkali się 31 października z Pam Downe na pierwsze przymiarki kostiumów!

źródło: TV ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *