Warszawskie Targi Fantastyki – czas na planszówki!

Nadszedł grudzień, co oznacza że nieubłaganie zbliża się powoli zima. Zbliża się jednak także kolejna edycja imprezy, której jak zwykle patronujemy – Warszawskie Targi Fantastyki odbędą się już w przyszłym tygodniu, 10-11 grudnia! I zgodnie z zapowiedziami – nie tylko Doktor zregenerował, ale Targi też, zarówno logiem jak i lokalizacją. Tym razem odbędą się one w nowym miejscu, a jest to:

EXPO XXI WARSZAWA (ul. Prądzyńskiego 12/14)

Tym razem Targi będą bardziej planszówkowe niż zwykle, o czym świadczy nowa wersja targowej Syrenki, która tym razem gra w jakąś grę planszową.

 

Warszawszkie Targi Fantastyki Zima 2022 - plakat, warszawska Syrenka gra w planszówki

Nie pozostaje nam więc nic innego niż oddać głos organizatorom wydarzenia.


Nowa lokalizacja —> Ale…

…. te same #NajbardziejFantastyczneTargi w Polsce!

Już 10-11 grudnia 2022 roku zapraszamy Was na moc świątecznych  zakupów, wiele inspirujących spotkań i godziny spędzone przy grach bez prądu.

Tym razem na każdego z Was, oprócz blisko dwustu stoisk Fantastycznych Wystawców , niesamowitej atmosfery oraz wielu spotkań autorskich, czekać będą strefy stworzone przez większe i mniejsze wydawnictwa gier planszowych z całej Polski oraz panele z Gośćmi ze świata gier bez prądu!

Zimowa edycja Targów Fantastyki będzie również idealną okazją, aby zaopatrzyć się gwiazdkowe prezenty dla przyjaciół i bliskich. Na stoiskach naszych Fantastycznych Wystawców będzie można znaleźć każdego rodzaju przedmioty codziennego użytku, artykuły hobbystyczne, książki, gry planszowe, biżuterię, a wszystko oprószone szczyptą magii .

Przyjdź i przekonaj się, że znalezienie prezentów idealnych jest proste i przyjemne!

Jak zawsze czekają na Was spotkania z Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz…

… Fantastyczni Wystawcy, a u nich:

? książki,
? gadżety,
? biżuteria,
? kosmetyki,
? zabawki,
? ubrania,
? akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
? inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze ?

Nie ma lepszej okazji niż Targi by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię ? To też najlepsza okazja na zrobienie niepowtarzalnych prezentów świątecznych ?

Bilety:

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

? Normalny: 10,00 PLN
? Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu ?

W przedsprzedaży dostępny jest także karnet dwudniowy za 15 zł i nie będzie on dostępny do kupienia na miejscu.

Bilety w przedsprzedaży znajdziecie tutaj – kupicie je przez Empik Bilety lub na Going. Kupić je możecie w takiej formie wyłącznie do 7 listopada o godzinie 23:59.

Godziny otwarcia Targów:

Sobota: 10:00 – 20:00

Niedziela: 10:00 – 18:00

Fantastyczni Goście:

 • Artur Chmiel – tegoroczny debiutant pisarski, napisał „Ostanie sowie lato”, powieść grozy dla młodzieży,
 • Przemysław Duda – autor trylogii „Więzień oswobodzony”,
 • D.B. Foryś – z wykształcenia programistka i graficzka. Autorka powieści fabularnych, głównie fantastyki i romansów. Do jej książek należą „Miłość w czasach rozkładu” (jako współautorka), „Grzeszny rok” czy seria „Ukryte w ciemności”. Napisała także opowiadania do zbiorów takich jak „MDS: Miłosne Rewolucje – Grupa Ailes” i ” Własna ścieżka – Antologia Samowydawców. Tom 1″,
 • Michał Gołkowski – pisarz fantastyki, science-fiction i powieści historycznych, autor m.in. cyklów „Arena dłużników” i „Stalowe Szczury”,
 • Kamila Goszczyńska – z zawodu nauczycielka języka angielskiego i doula. Jest pasjonatką koni, astronomii i Afryki. Interesuje się światem i jego prawami.  Napisała dwa tomy cyklu fantasy „Kwiat datury” oraz opowiadania do obu tomów „Antologii Samowydawców”,
 • Marcin Halski – uwielbia książki, głównie fantasy oraz muzykę – czerpie natchnienie czytając i grając na gitarze. Napisał m.in. „Miłość w czasach rozkładu” (jako współautor), „Laleczki” czy „Rise in Wojkowice hell”,
 • Jacek Komudazawodowy pisarz i historyk. Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Spod jego pióra wyszły m.in. „Diabeł Łańcucki”, cykl „Orły na Kremlu”, ale też opowiadania i powieść fantasy o Jaksie,
 • Magdalena Kozak – lekarz ratunkowy i zawodowy żołnierz, a przy tym autorka powieści z gatunku fantastyki. Jej debiutem książkowym była powieść„Nocarz” wydana w 2006 roku, której kontynuację stanowią kolejne tomy sagi: „Renegat”, „Nikt” i „Młody”. Kolejne powieści to „Fiolet” (2010), „Paskuda” (2012) i „Łzy diabła” (2015),
 • Agnieszka Kulbat – zadebiutowała w zeszłym roku powieścią fantasy „Mojra: Przeklęte dzieci Inayari”, która ma być pierwszym tomem serii o Mojrze.
 • Adam Kwapiński – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o nim niżej,
 • Marek Mydel – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o nim niżej,
 • Andrzej Pilipiuk – nazywa siebie Wielkim Grafomanem, autor m. in. cykli „Oko Jelenia” i o Jakubie Wędrowyczu,
 • Beata Sawoń – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o niej niżej,
 • Małgorzata Starosta – polska historyk literatury, antropolog kultury i autorka komedii obyczajowo-kryminalnych i nie tylko. Napisała m.in „Cynamonowe gwiazdy”, „Kto zabił mamusię” i póki co dwutomową serię o Agacie Śródce,
 • Ignacy Trzewiczek – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o nim niżej,
 • Robert M. Wegner – autor cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”,
 • Adam Wieczorek – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o nim niżej,
 • Przemysław Wojtkowiak – gość bloku świata gier bez prądu, więcej o nim niżej.

Targowy rozkład jazdy - Warszawskie Targi Fantastyki zima 2022

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników:

Fantastyczna Syrenka

Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) zanurza się w jednym z najfantastyczniejszych hobby związanych z fantastyką – grami planszowymi! Tak jak organizatorzy wydarzenia jest fanką wszelkiego rodzaju gier bez prądu i na edycji pod jej patronatem każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z fantastyczną Syrenką, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych :)

Zakątek Autorów

Jeśli ktokolwiek martwił się, że po zmianie lokalizacji Zakątek Autorów odejdzie w zapomnienie, to nie mógł się bardziej mylić, ponieważ Zakątek wraca o wiele większy i bardziej przestronny.

Zakątek Autorów to miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz autorów gier planszowych, osoby związane z wydawnictwami i tych, którzy sami tworzą swoje tytuły.

Bloki spotkań z Fantastycznymi Gośćmi ze świata gier bez prądu

Tym razem oprócz znanych i cenionych autorów książek każdy odwiedzający Targi będzie mógł spotkać i lepiej poznać twórców i osoby pracujące w  branży gier bez prądu.   

Gośćmi Targów będą:

 • Adam Kwapiński – to niezależny projektant gier planszowych związany z branżą od ponad dekady. Stworzył kilkanaście gier, z których do najbardziej znanych należą: Nemesis, Lords of Hellas, Dark Ages oraz planszowa adaptacja Frostpunka. W 2021 roku ukazała się jego książka poświęcona projektowaniu gier.
 • Marek Mydel  – z wykształcenia japonista i tłumacz literatury starojapońskiej, zawodowo projektant, developer i tłumacz gier planszowych oraz fabularnych. Związany od ponad 20 lat z polskim środowiskiem fantastycznym. Autor takich gier, jak Waste Knights i 7 Ronin, a także dodatków do This War Of Mine: The Boardgame. Zawodowo związany z Wydawnictwem Galakta.)
 • Beata Sawoń – psycholożka, od lat związana z branżą wydawniczą, propagatorka wykorzystywania komiksów i gier planszowych w procesie edukacji i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, autorka artykułów w prasie parentingowej i na portalach dla rodziców.
 • Ignacy Trzewiczek – twórca gier planszowych oraz CEO Portal Games Polska. Stworzył 2 gry fabularne i ponad 20 gier planszowych oraz rozszerzeń, w tym Robinsona Crusoe i Detektywa, które stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych gier. Jego twórczość została doceniona ponad 50 nagrodami i nominacjami z branży, w tym Golden Geek i l’As d’Or-Jeu de l’Année (francuski odpowiednik Gry Roku) dla Robinsona Crusoe czy nominacja do niemieckiego Kenner Spiel Des Jahres dla Detektywa.
 • Przemysław Wojtkowiak – gra i kolekcjonuje gry planszowe od 2008 roku. Jego pierwsza gra The Sanctuary ukazała się w 2017 roku i od tego czasu zaprojektował kilkanaście gier, wydanych przez różne wydawnictwa. Gra Kroniki Zamku Avel zdobyła nagrody Giocco dell Anno 2022 (Gra Roku we Włoszech), Autor Roku 2022
 • Adam Wieczorek – jest redaktorem naczelnym Black Monk Games i kieruje polską linią wydawniczą 7. edycji Zewu Cthulhu, tłumaczem (m.in. „Czarny jak węgiel”, „Papierkowa robota”, „Martwa planeta”, „Maski Nyarlathotepa” i „Wielki grymuar magii mitów Cthulhu”) oraz autorem i współautorem scenariuszy do 7. edycji Zewu Cthulhu – „W cieniu świateł”, „Do góry nogami”, „Babie lato”, „Pełzająca kontrrewolucja”, „Z zimną krwią”, „Noc zagłady”, 'Krakowska enigma” oraz „Tajemnica czarnego sarkofagu”, który znalazł się w polskim Starterze do Zewu Cthulhu promującym kampanię Maski Nyarlathotepa. )

Strefa wydawnictw gier planszowych

Gry bez prądu przeżywają ostatnimi czasy swój drugi renesans! Na grudniowych Targach Fantastyki każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Razem z wydawnictwami: Black Monk Games, Egmont Polska, FoxGames, Galakta. Granna, IUVI Games, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Phalanx, Portal Games oraz Smart Flamingo organizatorzy przygotowali dla Was miejsce, w którym będzie można zakupić ulubione tytuły, wypróbować nowości oraz spotkać i porozmawiać z innymi fanami tego hobby.

Fantastyczna Strefa Relaksu

Organizatorzy wydarzenia dobrze wiedzą, jak bardzo cenicie sobie miejsce, gdzie możecie na chwilę odsapnąć po zakupach, dlatego przy pomocy Patrona – Radia Supernova, stworzyli dla Was strefę relaksu, w której nie zabraknie puf, leżaków i miejsca do siedzenia.

Fantastyczna Choinka

We współpracy z firmą dostarczającą choinki na terenie Warszawy: Dostawa Choinek udostępnimy naszym Fantastycznym Uczestnikom zielone i pachnące drzewko, które wprowadzi nieco świątecznego klimatu na Targi.

W czasie trwania całego naszego wydarzenia (tj. 10-11 grudnia 2022) Fantastyczna Choinka, która znajdować się będzie niedaleko strefy relaksu sprawi, że Wasze zdjęcia nabiorą świątecznego klimatu.

Fantastyczna Ścianka Foto

Jak zwykle odwiedzając imprezę będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach  nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować  ?‍♀️

Atrakcje czasowe:

Premiera książki Andrzeja Pilipiuka

sobota, 10 grudnia, 17:00

Przedstawiamy kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza – największego opoja wśród egzorcystów i najwybitniejszego charyzmatyka wśród bimbrowników. Z tej książki dowiesz się, kiedy tak naprawdę upadła III Rzesza, co mają wspólnego niewidzialna roślina, krowy i krasnoludki oraz do jakich straszliwych wydarzeń może doprowadzić widmo nuklearnej zagłady. Będzie też trochę o duchach, o tym jak Jakub (prawie) został piratem i o tym, jak Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce. Jednym słowem – znajdziemy tu wszystko, co w Wędrowyczu kochamy najbardziej!

W tym roku Jakubowi stuknęło oczko. Może więc już pić legalnie nawet w Stanach Zjednoczonych. Ale ponieważ Andrzej Pilipiuk stworzył tego bohatera jeszcze w ubiegłym wieku i nie wiadomo, ile realnie ma lat, Jakub pije już od dawna, nie zważając na strefy czasowe i szerokości geograficzne. W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy, a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje narąbany w sztok, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

Strona Targów: https://targifantastyki.pl

Fanpage Targów na Facebooku: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3329851547333823


A oto mapa wydarzenia:

Mapa Warszawskich Targów Fantastyki zima 2022

Mapę możecie ściągnąć w formacie PDF w dwóch wersjach: z wystawcami ułożonymi alfabetycznie oraz z wystawcami według stoiska.


Jeśli wybieracie się na WTF-y, życzymy Wam dobrej zabawy! Na koniec mamy dla Was jeszcze małą galerię zdjęć, jak do tej pory planszówkowo przedstawiały się Targi oraz kubków z grafikami z poprzednich edycji:Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *