Plotki: towarzysze, regeneracja i nie tylko

Dawno już nie było dobrej porcji plotek. Czas to nadrobić! Mamy plotki o erze RTD, a także o nadchodzącym odcinku regeneracyjnym – wygląda na to, że prawdopodobnie wyciekł jego tytuł…


Powrót Doctor Who Confidential!

Tak jest, wygląda na to, że Confidential może wrócić za RTD. Doctor Who Confidential to był półgodzinny program dokumentalny pokazujący kulisy powstawania serialu. Zostały one wprowadzone praktycznie razem ze wznowieniem serialu w 2005 roku. W 2014 roku, wraz z nastaniem ery Dwunastego, zmieniono nazwę i formę programu na Doctor Who Extra, jednak od serii 10 zrezygnowano z tego. Obecnie są też publikowane na YouTubie filmiki, w których twórcy opowiadają o odcinkach, jednak nie pokazuje się już w tym tyle zakulisowego materiału, co kiedyś. Prawdopodobnie jednak Confidential zmieni nazwę na Doctor Who: Unleashed. Prawdopodobnie prowadziłby go Steffan Powell, którego dostrzeżono na planie 60-lecia.

Seria 14

Seria 14 miałaby być nieco dłuższa od serii 13 – miałaby bowiem mieć 8 odcinków. Zaczynają też ponownie krążyć plotki o Murrayu Goldzie, szczególnie że Segun odchodzi z serialu. Plotki nie precyzują jednak, czy miałby on wrócić jedynie na 60-lecie, czy też może zostałby na serię lub dwie.

Aktorzy gościnni

Według przecieków Ruth Madeley miałaby pojawić się w historii na 60-lecie jako naukowiec UNIT-u. Co ciekawe, nie jest to nowicjuszka w „Doctor Who”. Aktorka podkładała głos towarzyszce Szóstego, Hebe Harrington, ze słuchowisk. Być może jest tu też powiązanie z późniejszymi plotkami, o których niedługo.

Pod koniec maja w Stories na Instagramie Georgii Tennant pojawiło się następujące zdjęcie dotyczące jej kolejnego projektu. Niektórzy skojarzyli to ze strojem Jenny.

Jak sądzicie, czy to faktycznie oznacza, że oboje Tennantów powróci na nadchodzącą okrągłą rocznicę czy to raczej pragnienie fanów, by jeszcze raz córka Doktora pojawiła się na ekranie?

Amy-Leigh Hickman podobno miała dostać jakąś powracającą rolę w serii 14. Aktorka jest najbardziej znana z występów w „Kontra: Operacja Świt”, The Dumping Ground czy EastEnders, a w 13 października będzie mieć miejsce premiera 4 sezonu serialu „Ty” na Netflixie, gdzie Amy-Leigh wcieli się w główną rolę.
Tak jest! Według plotek Bonnie Longford ma powrócić na 60-lecie do roli Mel! Cieszycie się ? Ponoć Ncuti Gatwa miał już nakręcić niektóre sceny jako Doktor z Davidem Tennantem, Catherine Tate i być może właśnie z Bonnie Longford. Ncuti miał być widziany w koszulce i trampkach, ale bez spodni i miał uderzyć TARDIS ogromnym młotkiem. Czyżby zatem inkarnacje Davida Tennanta i Ncutiego nie następowały kolejno po sobie albo miały się spotkać? Oto konkretny opis sceny, który znalazł się na Gallifrey Base:

 

  • Plan zdjęciowy z dwiema TARDIS-ami (rekwizyty budki policyjnej)
  • Catherine Tate, David Tennant oraz Ncuti Gatwa razem w jednej scenie
  • ktoś, kto przypomina Mel (aczkolwiek stała tyłem do kamery). Stała obok innej nieznanej żeńskiej postaci na wózku inwalidzkim

To na 98% pewne, że to Ncuti. Co interesujące, w 20-sekundowym filmiku, gdzie go widać, jest bardzo doktorowy… Chociaż był ubrany tylko w koszulkę, trampki, był bez spodni (!) i miał ogromny młotek (którym uderzał jedną z TARDIS).

Dialog, który udało się zrozumieć:

Ncuti: Hej! Patrz na to. Patrz na to. Cofnąć się… Cofnąć się…

Ncuti: Niezrozumiałe

David: Po co?

Ncuti: Wygraliśmy grę! Zgarniasz nagrodę, kochanieńki! A to… (wznosi młotek ponad ramię) Jest MOJE! (bierze zamach młotkiem i uderza TARDIS)

Coś się dzieje, być może będzie dodane w postprodukcji.

Catherine: To – jest KOMPLETNE SZALEŃSTWO!

Z kolei Doctor Who Production News uważa, że to jednak nieprawda – nagrywanie scen z Ncutim ma się dopiero zacząć, a informacja o 3-miesięcznej przerwie by się zgadzała z krążącymi ostatnio plotkami o tym, że Ncuti zacznie grać Doktora dopiero w listopadzie.

Zmiany w TARDIS
Wg The Sun w TARDIS ma się pojawić specjalna rampa lub winda umożliwiająca wjechanie do TARDIS za pomocą wózka. Jak miało powiedzieć źródło:
Te modyfikacje to nie tylko znak czasów, ale dokonano ich w związku z postaciami, które pojawią się w serialu.
Plotki te pojawiły się jeszcze przed wywiadem z Andym Pryorem, który zapowiedział obsadzanie większej ilości osób z niepełnosprawnościami w „Doctor Who”. Wywiad mógłby zatem potwierdzać, że coś jest na rzeczy.
Bardzo podobne plotki dotyczące wnętrza TARDIS pojawiły się wcześniej na Gallifrey Base:

Mogę być w stanie dostarczyć trochę informacji o tym, jak będzie wyglądać nowe wnętrze TARDIS… Właśnie wysłano mi zdjęcie (może to być frustrujące dla Was wszystkich, ale nie podzielę się nim ryzykując problemy) – ale na moje pytanie czy to nowe wnętrze TARDIS odpowiedzią były emotki „cśśś”?
Spróbuję je jednak wam opisać. Zdjęcie pokazuje fragment scenografii, która według mnie jest nowym wnętrzem. Ze względu na kąt, pod którym zrobiono zdjęcie, nie widzę konsoli, raczej coś, co wygląda na wejście.
To na co patrzę wydaje się być WIELKIE! Jest tam podnośnik pionowy [potencjalna wspomniana wcześniej winda], zaś pomieszczenie więcej niż jest dwa razy od niego wyższe. Kształt pomieszczenia wydaje się bardziej kopulasty, przypominający pomieszczenie kontrolne Dziewiątego/Dziesiątego. Zachowane są okrągłe wzory na ścianach, jednak są zaprezentowane raczej w formie siatki z równymi odstępami niż sześciokątów.
Interesujące jest oświetlenie – część tych wzorów jest podświetlona od tyłu, ale w taki sposób że tworzą tęczę od lewa do prawa. Więc pierwsza kolumna jest czerwona/pomarańczowa, druga jaśniejszy pomarańczowy, trzecia żółty i tak dalej do kolumny najdalej po prawej, która ma fajny, jasnoniebieski odcień.
Jest też coś, co przypomina szyny korkociągu na kolejce górskiej, obracającej się o 360 stopni, ale może to szyny dla kamery? Kto wie.
Kolor ścian to jasny beż (na zdjęciu, które mam, aczkolwiek zostało zrobione raczej telefonem niż kamerą, i nie ma właściwego oświetlenia!).
Sceneria wygląda jakby była dalej w budowie (co łączy się z tym, co mi mówiono).
Mam nadzieję, że Was wszystkich to interesuje?
Zatem jeśli to, co udało mi się zobaczyć jest nowym wnętrzem, moje pierwsze wrażenia są OGROMNE. Więcej koloru i światła niż w ostatnich pomieszczeniach kontrolnych. Nie wiem prawie nic o Ncutim, nic o jego roli, ale mogę sobie wyobrazić młodego, energicznego (i być może samotnego) Doktora nazywającego to miejsce domem.
Drugi przywołany post autorstwa tej samej osoby:
Drobne uaktualnienie w sprawie nowego wnętrza TARDIS.
Wygląda na to, że  plan zdjęciowy jest dalej w budowie, ale zgodnie z moimi wcześniejszymi komentarzami… jest OGROMNY!
Widząc teraz już wszystko, pod różnym kątem mogę potwierdzić, że kształtem przypomina wnętrze Dziewiątego/Dziesiątego… ale „coś, co przypomina szyny korkociągu na kolejce górskiej, obracającej się o 360 stopni, ale może to szyny dla kamery? ” wspomniane ostatnim razem – jest ich więcej. Okazuje się, że są to ścieżki na podwyższeniu prowadzące od i do samej konsoli.
Konsola rzuca się w oczy przez jej brak. Chyba ciągle w budowie!
Ścieżki na podwyższeniu jednak…  Są one wysoko nad podłogą! To, co udało mi się zobaczyć, przypominało mi przebieralnię z „Świątecznej inwazji” (jeśli dobrze pamiętam) w sensie, że jest szeroko otwarte, przestrzenne, ale na znacznie większą skalę.
Mam nadzieję, że to jest interesujące.
Czy to się sprawdzi? Zobaczymy. Jak Wam podobałoby się takie wnętrze? Na Gallifrey Base również była mowa o rampach, a także o jakiejś osobie na wózku… Łączy się to ze źródłem The Sun, informacjami od Andy’ego Pryora, a także z plotkami o Ruth Madeley, do których teraz wracamy. Okazuje się bowiem, że aktorka ta porusza się właśnie na wózku. Czyżby to zatem dla jej postaci była potrzebna ta winda w TARDIS?
Potencjalne towarzyszki
Jade Thirlwall podobno miałaby mieć powracającą rolę w 14 serii w postaci towarzyszki Doktora Ncutiego. Jest to piosenkarka, ale jak wiemy dobrze RTD potrafi obsadzać muzyczne gwiazdy w rolach towarzyszek – Billie Piper czy Kylie Minogue miały chyba jednak trochę większe doświadczenie aktorskie w momencie ich obsadzenia. Nie znaczy to, że Jade nie ma zupełnie żadnych aktorskich doświadczeń. Poza teledyskami do jej piosenek, można było ją oglądać w tym roku w musicalowym serialu Mood.

Z kolei, gdy odkryto, że Rose Ayling-Ellis jest śledzona na Instagramie nie tylko przez Andy’ego Pryora, ale też Ncutiego Gatwę i Russella T Davies. Dodajmy, że ogłosiła też, że odchodzi z roli Frankie Lewis z EastEnders, którą grała od 2020 roku, a sama aktorka jest niesłysząca (a wiemy, co Andy Pryor mówił!), nic dziwnego, że natychmiast zaczęło huczeć od plotek. Sama aktorka opowiadała, że jej nowa rola zostanie wkrótce ujawniona:

Dowiecie się więcej na koniec tego miesiąca [sierpnia]. Nie mogę nic więcej powiedzieć.

Okazało się jednak, że chodzi o godzinny program dokumentalny zatytułowany Signs for Change opowiadający o rzeczywistości osób niesłyszących i o tym, czy społeczeństwo jest gotowe na równość między osobami słyszącymi i niesłyszącymi. W wywiadzie dla Sky News odniosła się też do krążących plotek, stwierdzając, że są one nieprawdą:

Myślę, że to plotka, która powstała na Twitterze i zataczała coraz większe kręgi, aż znalazła się wszędzie.

Nie oznacza to jednak, że aktorka nie chciałaby zostać towarzyszką Doktora, bo jak sama później to ujęła, „brzmi to jak świetna praca”. Mieliśmy w „Doctor Who” niesłyszącą postać gościnną – chcielibyście zobaczyć taką postać w roli pełnoprawnej towarzyszki?

Inne powroty
Podobno reżyser James Strong „jest w trakcie rozmów” o powrocie do serialu w nowej erze:
Świetnie się tam [w „Doctor Who”] bawiłem… Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie było żadnych rozmów.
Dobrze przeczytaliście – ten reżyser pracował już nad „Doctor Who” w pierwszej erze RTD za czasów Dziesiątego, gdzie wyreżyserował odcinki takie jak „Niemożliwa planeta”/ „Szatańska pułapka”, „Rejs potępionych” czy „Partnerzy w zbrodni”.
Odcinek regeneracyjny

Wprawdzie jutro dowiemy się więcej i pewne rzeczy już wyciekły z nowego DWM, w ramach ciekawostki (a także nie wiedząc jeszcze co dokładnie znalazło się w DWM poza tytułem odcinka) mamy dla Was twitterowe plotki, które pojawiły się odnośnie odcinka regeneracyjnego.

Po pierwsze promocja miała rozpocząć się jeszcze w sierpniu wielkim trailerem (to się nie sprawdziło, jak wiemy). 90-minutowy odcinek miał mieć premierę 16 października, a także mieć premierę kinową. W odcinku mają się gościnnie pojawić Colin Baker, Sylvester McCoy i David Bradley (co pasowałoby do zdjęć i w pewnym zakresie do tego, co mówiło nasze źródło) u boku wielu klasycznych towarzyszy, m. in. Jo Jones i K9. David Tennant też miałby się pojawić w odcinku (aczkolwiek to jest wysoce prawdopodobne, jeśli regeneracja zostanie pokazana do końca).

Podobno BBC nie było zadowolone z finałowego montażu odcinka, który miał zostać opisany jako „trochę bałaganu”.

Czy zgadniecie, kto mógłby kryć się za poniższymi emotkami? Podobno jest wśród nich ukryte kłamstwo. O ile wszystkie nie są kłamstwami, to kto według Was powróci?

Powyższy twitt zamieszczamy bardziej jako ciekawostkę, nasze źródło stwierdziło, że ten emotkowy przeciek nie jest prawdziwy.

TV Zone z kolei napisało o przecieku, który pojawił się w The Mirror.

Jak miało powiedzieć źródło:

Jodie – i niektóre inne osoby – będą nosiły niektóre najbardziej uwielbiane przedmioty z garderoby Doktor(a) spośród dziesięcioleci [historii tej postaci], co wydaje się odpowiednim i idealnym sposobem na podkreślenie setnej rocznicy istnienia BBC.
Ponadto w odcinku mamy zobaczyć coś w stylu „zgromadzenia” poprzednich towarzyszy Doktor. The Mirror pisze, że „uważa się, że dawni przyjaciele i towarzysze zostali nagrani w tajemnicy” – co w sumie jest oczywiste, jeśli faktycznie jakieś cameo nagrano.

Wg plotki mieliśmy poznać tytuł i plakat odcinka jeszcze w trakcie weekendu z Dniami Fantastyki. Tak się jednak nie stało. Z kolei na Reddicie pojawiła konkretniejsza plotka dotycząca rzekomego tytułu odcinka.

Doctor Who Centenary Special Title *REVEALED*
by u/DrPractceMakePerfect in DoctorWhoNews

 

Tytuł odcinka wg tego redditowicza miał brzmieć Dry. Dlaczego? Miało to być nawiązanie do piosenki Yellow zespołu Coldplay, którą miała śpiewać Jodie w scenie regeneracji, a konkretnie do linijki, w której padają słowa for you I bleed myself dry, czyli „dla ciebie wykrwawiłabym się do sucha”. Miało też być drugie znaczenie tego tytułu, a mianowicie miał to być skrót od „DR and Y”, czyli Doktor i Yaz. Tymczasem w sieci pojawiły się przedpremierowe wycieki z nowego Doctor Who Magazine:

Stety lub niestety te plotki okazały się przynajmniej częściową nieprawdą (choć nie wydaje się, żeby Chibnall zaplanował dla Doktor musicalowe pożegnanie). Wiemy już na 99% z powyższego zdjęcia, że tytuł odcinka brzmi The Power of the Doctor.

Co myślicie o tych plotkach, szczególnie tych, na których zdementowanie jeszcze przyjdzie poczekać?

źródło: Twitter, Reddit, The Mirror i inneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *