Nowe informacje o serii 14 i oficjalne potwierdzenie ekipy produkcyjnej na 60-lecie w Doctor Who Magazine

Już jutro będzie miała miejsce premiera nowego numeru Doctor Who Magazine. Wprawdzie oficjalnie jeszcze nie pokazano okładki, to jednak prenumeratorzy otrzymali już swoje egzemplarze, stąd poznaliśmy nieoficjalnie okładkę i nowe logo tego magazynu nawiązujące do loga serialu w nowej erze. Premiera tego numeru już jutro.

Doctor Who Magazine 584 okładka

Jak widać dowiemy się trochę o przyszłości serialu, a pierwsze szczegóły dzięki TV Zone poznaliśmy już dzisiaj. Warto też zauważyć, że tym samym jutro otrzymamy pierwszy komiks z Czternastym – sądząc po pokazanym kadrze prawdopodobnie będzie to jakaś kontynuacja odcinka regeneracyjnego. Jest to nietypowa rzecz, bo zwykle w DWM nowe wcielenie otrzymywało komiks już po swoim pierwszym odcinku.

Przechodząc do konkretów, mamy oficjalne potwierdzenie ekipy produkcyjnej związanej z odcinkami na 60-lecie serialu!

 • Showrunner – Russell T. Davies
 • Producent wykonawczy – Joel Collins
 • Producent wykonawczy – Phil Collinson
 • Producentka wykonawcza – Julie Gardner
 • Producentka wykonawcza – Jane Tranter
 • Producentka – Vicki Delow
 • Edytor scenariuszy – Scott Handcock
 • Współproducentka – Ellen Marsh
 • Producent – Chris May
 • Reżyser, odcinek 1 – Rachel Talalay
 • Reżyser, odcinek 2 – Tom Kingsley
 • Reżyserka, odcinek 3 – Chanya Button

RTD opowiedział także w numerze, jak zaczęły się rozmowy o jego powrocie, począwszy od wspólnego oglądania „Uciekającej panny młodej”, przez reakcje zaskoczonej Catherine Tate i Davida Tennanta, który stwierdził, że wróci do roli w mgnieniu oka. Sam RTD stwierdził, że to był jego „obowiązek, by to zrobić”. Obecny showrunner powiedział też, że David Tennant jest „otwarcie” Czternastym Doktorem, a w przyszłym roku czekają nas „wielkie rewelacje i całkiem nowe historie o życiu Władcy Czasu”.

Poznaliśmy także reżysera pierwszego bloku serii 14. Będzie to Dylan Holmes Williams, który wyreżyserował ostatnio dwa odcinki serialu Servant dla Apple TV. Jak mówi:

To taki wielki zaszczyt, wejść do tego uniwersum.

Na czas pisania swojego tekstu do DWM, RTD był w trakcie pisania siódmego odcinka serii 14 – oficjalnie zatem seria ta będzie dłuższa od serii 13 (choć wg plotek będzie miała jedynie 8 odcinków).
Przesłuchania do roli towarzysza lub towarzyszy miały miejsce 24 września, na miejscu był obecny Ncuti Gatwa, a w kolejnym tygodniu rozpoczęła się preprodukcja. Wygląda więc na to, że prawdopodobnie wybrano już kogoś do tej roli. Niewykluczone, że zdjęcia planowane pierwotnie na listopad zostały przełożone na grudzień (bo właśnie taka zmiana planów wg naszego źródła nastąpiła) ze względu na plany osoby, którą wybrano do tej roli.
Warto na koniec przypomnieć, że pierwszy pełny odcinek Piętnastego Doktora granego przez Ncutiego, będzie mieć premierę w okresie świątecznym.

Więcej szczegółów poznamy już jutro – TV Zone na razie nam niczego więcej nie spojleruje.

źródło: TV ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *