Fakty o 12 serii

Nowa seria Doctor Who tuż za rogiem, a my prezentujemy wam potwierdzone fakty na jej temat.

Jak donosi Chris Chibnall, seria 12 doczeka się historii składających się z dwóch odcinków. W wywiadzie dla RadioTimes, showrunner powiedział:

Kocham odcinki dwuczęściowe. W tej serii są naprawdę epickie. Rok temu, oficjalnie chcieliśmy mieć 10 osobnych odcinków. Mimo że tak się wydaje, to pierwszy i drugi odcinek wcale nie były odcinkami dwuczęściowymi! Dwuczęściowec, który nie był dwuczęściowcem. W dwóch odcinkach możesz opowiedzieć naprawdę różne historie. Uwielbiam kiedy pierwsza część kończy się zawieszeniem akcji.

W tym roku spodziewać się możemy większej ilości odcinków historycznych. Chris Chibnall mówi:

W tym roku mamy o wiele więcej odcinków historycznych. Nie chcemy powtarzać się w przedstawieniu tych historii. Fabuła ich idzie w troszeczkę innym kierunku. Zawsze będą połączone z prawdziwymi wydarzeniami, ale nie zawsze będą stuprocentowo historyczne.

W tej serii odcinki historyczne to:

  • odcinek 2 – opowiada o okupowanym Paryżu w czasie drugiej wojny światowej oraz o Noor Inayat Khan, agentce Kierownictwa Operacji Specjalnych. Została pośmiertnie nagrodzona Krzyżem Jerzego za swoje zasługi dla Wielkiej Brytanii;
  • odcinek 4 – opowiada o Nikoli Tesli, odbędzie się on w Nowym Jorku w przeszłości;
  • odcinek 8 – osadzony jest w XIX wieku, nic więcej o nim nie wiadomo.

W 11 serii mieliśmy trzy historyczne odcinki: Rosa, Demony Pendżabu („Demons of the Punjab”) oraz Łowcy Czarownic („The Witchfinders”). Jeżeli odcinków historycznych ma być więcej niż rok temu, to w nowej serii musi być jeszcze jeden odcinek historyczny, o którym nie wiemy.

W wywiadzie dla magazynu TV & Satellite Week, Chris Chibnal powiedział:

Głęboko zanurzymy się w świat Doctor Who, aby odkryć zachwycające i ukryte zakątki. Bardziej skupimy się na  towarzyszach Doktor oraz ujrzymy coś z jej przeszłości. Jest to coś zupełnie innego. Czujemy, jakby był to krok do przodu, jest bardziej ambitnie w skali i kwestii opowiadania przez nas historii. Będziecie się strasznie śmiali, jest naprawdę zabawnie.

Zaczynamy od odcinka dwuczęściowego. Spyfall jest napakowany akcją i prawdopodobnie jest największym naszym projektem. To dreszczowiec, do którego zdjęcia powstawały na całym globie. Występują tam Stephen Fry i Sir Lenny Henry, jest to bardzo ekscytujące. To jeden wielki rollercoaster! Mamy tam pościgi samochodowe i motocyklowe. Chcieliśmy sprawdzić czy można nakręcić Doctor Who jako film akcji.

Świetną cechą Jodie jest to, że cokolwiek jej napiszesz, ona to zagra. Moją robotą jest wyznaczanie wyzwań jej oraz bohaterom.

W tym roku mamy odcinek o Judoonach. Pomysł, że lądują oni w katedrze w Gloucester (pisaliśmy o tym tu!) i badają kosmiczną zbrodnie był nie do odrzucenia.

Ponadto, po długiej walce BBC kontra Internet, opublikowano oficjalne zdjęcia nowego wystroju TARDIS, o których pisaliśmy już tutaj. Wszystkie dostępne obecnie zdjęcia zobaczycie w galerii poniżej.

Nie możemy się doczekać nowej serii, a wy?

Źródło: Doctor Who TV, Doctor Who TV, Cultbox, CultboxGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *