Tesla i Edison naprawdę pojawią się w 12 serii

Niedawno zasypała nas fala newsów na temat pierwszego odcinka nowej serii, Spyfall, podczas gdy z różnych źródeł docierały do nas głosy, że te historie, które nawiązywały do rzeczywistych wydarzeń, wywarły na samych twórcach ogromne wrażenie (pisaliśmy o tym na przykład tutaj i tutaj). To już dało powody do spekulacji, że w dwunastej serii czekają na nas kolejne historyczne odcinki, kiedy ogłoszono casting Gorana Višnjića i Roberta Glenistera. Teraz już możemy to potwierdzić: Nikola Tesla i Thomas Edison na pewno pojawią się w nowej serii.

Jak można się spodziewać (i wielu z nas się rzeczywiście spodziewało), to Višnjić wcieli się w Teslę, a Glenister w Edisona. Jeszcze nie wiemy wiele na temat tego, jak będzie wyglądał odcinek, w którym się obaj pojawią, ale możemy chyba śmiało zakładać, że na wieść o dołączeniu tych wynalazców do “panteonu” doktorowych postaci historycznych wielu whovian i whovianek się ogromnie ucieszyło. Ba, są to przecież takie osoby, które do Doctor Who pasują jak mało kto!

Kadr z trailera, zapowiadającego 12 serię. Goran Višnjić jako Nikola Tesla.

 

Obecny showrunner, Chris Chibnall, na temat jednego z tych dwóch wrogów wypowiada się tak:

Uważam, że Tesla zdecydowanie jest jedną z tych postaci, którymi Doktor byłaby zafascynowana. Mówi się, że jest mężczyzną, który wynalazł XX wiek. Oczywiście nie przyznano mu tego, tak naprawdę. Miał mnóstwo pomysłów, ale problem z Teslą jest taki, że… był nadzwyczajnym wynalazcą i, co ciekawe, Europejczykiem, który zamieszkał w Ameryce. A także: twierdził, że nawiązał kontakt z kosmitami.

W życiu Tesli była jedna taka noc, kiedy trwała ogromna burza z piorunami. Plotka głosi, że widziano wtedy latające spodki, a on sam mówi, że otrzymał wiadomość od obcych. My tak naprawdę tylko interpretujemy fakty. To niesamowita postać. Więc połączenie tych dwóch [Tesli i kosmitów] było wprost nieodparte. No i to będzie taki odcinek, od którego nie można się oderwać, ze świetnymi, nowymi potworami.

Ale nie tylko wobec Tesli showrunner jest tak entuzjastyczny. Tak Chibnall mówi o Robercie Glenisterze:

Jest po prostu świetny. Pracowałem z nim już wcześniej – wystąpił w Wielkim napadzie na pociąg, dramacie, który napisałem. I uważam, że jest jednym z najlepszych aktorów [jakich widziałem]; po prostu go uwielbiam… Jest taki dokładny i jednocześnie subtelny; po prostu genialny aktor.

Co sądzicie o tym, że w Doctor Who wreszcie pojawią się Tesla i Edison? Macie jakieś oczekiwania wobec tego odcinka?

Źródło: The Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *