Raport z planu – seria 12: Katedra w Gloucester (22.05 – 27.06)

22 maja, ekipa serialu wróciła do katedry w Gloucester, a następnego dnia rozpoczęły się zdjęcia w tej lokacji. Wiemy też, że ekipa kręciła w miasteczku Collage Green.

Katedra w Gloucester została zamknięta 23 maja, żadni odwiedzający nie mieli wstępu do budynku. Odcinek kręcony w katedrze to historia, w której pojawią się Judooni. O ich powrocie dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, z oficjalniej informacji prasowej.

Jodie w przerwach od grania robiła sobie zdjęcia z fanami. Dbała o to, żeby nikt nie został skrzywdzony przez Judoonów. Na poniższym filmiku możemy zobaczyć kosmicznych nosorożców w akcji.

Historia kręcona w tym miejscu to prawdopodobnie odcinek szósty, który ma skupiać się na postaci przewodniczki wycieczki, granej przez Ruth Clayton. Wciąż nie wiemy kto jest reżyserem bloku 3 w dwunastej serii.

Wcześniej w katedrze kręcono również odcinek Drugi Doktor („The Next Doctor”) z serii odcinków specjalnych po czwartym sezonie New Who. Znalazła się również w takich serialach jak Gra o Tron, czy Ojciec Brown.

27 czerwca w CV Jamesa Buckley’a dostrzeżono także rolę z nowej serii Doctor Who. Będzie on grał postać o imieniu Nevi i pojawi się w drugim bloku 12 serii, wyreżyserowanym przez Lee Haven Jones’a. Zdjęcia do tych odcinków powstawały na Teneryfie.

Źródła: The Doctor Who Companion, CultBox, Gloucestershire LiveGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *