Donna Noble ratuje świat

Prosimy na bok, Doktorze – za konsolą TARDIS staje nowy pilot, a życie pracownicy tymczasowej w Chiswick przygotowało ją nieźle do zostania obrończynią wszechświata.

Big Finish ujawniło, że w najnowszym słuchowisku powróci Catherine Tate w roli jednej z najbardziej uwielbianych towarzyszek, Donny Noble. Tym razem Donna na ratunek światu rusza solo! W czteroczęściowej serii Donna Noble: Kidnapped! napisanej przez Jacqueline Rayner, Johna Dorneya, Jamesa Gossa oraz Matta Fittona nie pojawi się Dziesiąty Doktor. Historia zaczyna się krótko po odcinkach Cisza w bibliotece (Silence in the Library”) i Las zmarłych („Forest of the Dead) z czwartego sezonu, gdzie widzieliśmy Donnę wessaną do wirtualnego świata, gdzie mogłaby żyć długo i szczęśliwie, gdyby nie odzyskanie archiwów tytułowej biblioteki. W Kidnapped! Donna powraca do domu by odpocząć od przygód. Te jednak znajdują ją same.

Wydawca scenariusza oraz autor, Matt Fitton, wypowiedział się na temat powrotu Donny:

Donna samodzielnie ratująca świat! Nie da się temu oprzeć, prawda? Było kilka kierunków, w które mogliśmy pokierować Donnę Noble w jej własnej przygodzie – zarówno przed jej podróżami z Doktorem jak i w trakcie nich – ale pomyślałem, że interesująca będzie jej sytuacja po wydostaniu się z Biblioteki (kiedy doświadczyła życia w idealnej rodzinie, po czym zostało jej to odebrane). Po czymś takim chciałaby jedynie nieco spokoju w domu.

Pilotowanie TARDIS to nie jedyne doktorowe zadanie przed jakim stanie Donna w Kidnapped! – przy jej boku pojawi się bowiem pełniąca rolę towarzyszki Nat, grana przez Niky Wardley. Całkowicie nowa postać jest jedną z najlepszych ziemskich przyjaciółek Donny i jest, przynajmniej w oczach Sylvi – matki Donny, w której roli powróci Jacqueline King – wszystkim, czym nie jest Donna: kobietą kariery z sukcesami, szczęśliwą żoną, pewną swoich przyszłych osiągnięć. Ale kiedy Nat dostanie możliwość poznania sekretnego życia Donny jako podróżniczki w czasie i przestrzeni, może okazać się, że w szczęśliwym życiu chodzi o coś więcej niż pracę i małżeństwo.

Matt Fitton dodaje:

Donna i jej mama są olśniewającym duetem, jednym z najlepszych stworzonych przez Russella T Daviesa. Idealnie napisane i w pełni wiarygodne w swojej dysfunkcjonalności. Patrzenie, jak przebiega podróż Donny od zwątpienia w siebie, zakorzenionego w niej przez Sylvię, do odkrycia, że jej czyny jednak mogą zmienić świat, jest wspaniałą rozrywką. W tym punkcie swojej podróży Donna zaczyna w siebie wierzyć, nawet bez Doktora przy boku.

Więcej powiedział producent David Richardson:

Jestem szczęściarzem, że mogę być producentem słuchowiska, w którym poprzednio już dwa razy grała Catherine Tate. Nazwałbym ją skarbem narodowym, ale myślę, że to za mało – jest skarbem międzynarodowym, który wypełnił przemysł rozrywki wieloma ukochanymi przez fanów postaciami. Donna Noble to wisienka na czwartej serii Doctor Who; ona i Dziesiąty Doktor w pełni zasłużenie stali się niezwykle popularnym duetem. A teraz Donna jest tutaj, w Big Finish, ze swoim własnym spin-offem. Jesteśmy wielkimi szczęściarzami, że ją mamy.

Donna bez Doktora, na którym mogłaby polegać, ratująca świat na swoich własnych zasadach – to zdecydowanie będzie coś ciekawego. Kidnapped! wydane zostanie w maju 2020, a już teraz dostępne jest w przedsprzedaży.

Źródła: Big Finish, Gizmodo.Chaotycznie neutralny dzieciak z zamiłowaniem do herbaty, fioletu, zabaw ogniem oraz rozmaitych tworów popkultury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *