Dalekowie w dwunastej serii? Nie tym razem

Dalekowie obecni są nieomal od początku istnienia serialu. Aż trudno uwierzyć, że to już 56 lat. Stworzenia te, na równi z Cybermenami, stały się na tyle kultowe, że bez nich nie wyobrażamy sobie przygód Doktora. Czy możemy spodziewać się ich obecności w dwunastej serii? Dziennikarze Entertainmet Weekly postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z masą spekulacji związanych z serialowymi potworami. Wiele osób wciąż jest żywo zainteresowana jednym tematem. Czy w serialu ponownie pojawią się obywatele planety Skaro? Podobno 23 października Dalekowie widziani byli na wiszącym moście Clifton Suspension Bridge w Bristolu.

Dalekowie na planie dwunastej serii?

Czy jest w tym jakaś większa tajemnica? A może to kolejne przygotowania do inwazji na nasz świat? Trudno powiedzieć. Dociekania dziennikarzy nie były zbyt owocne. Oficjalne informacje, które otrzymali, mówiły jedynie o kontroli technicznej konstrukcji całego mostu. O obecności Daleków nie wspomniano ani słowem. Stanowisko rzeczniczki prasowej całego projektu brzmiało również dość enigmatyczne.

Serial ruszy na początku 2020 roku. Obserwujcie tę przestrzeń.

Nowe odcinki dwunastego sezonu nadal skrywane są w głębokiej tajemnicy. Na szczęście reporterzy Entertainmet Weekly postanowili raz na zawsze wyjaśnić sprawę i zaczerpnąć wiedzy u źródła. Chris Chibnall, zapytany o możliwość przywrócenia Daleków do serialu, odpowiedział jasno i wyraźnie:

Nie spodziewałbym się ich w tej serii. Tak, mówię poważnie. Możecie za to spodziewać się Cybermenów.

Oczywiście, jest też możliwe, że Chibnall nie powiedział całej prawdy. W końcu nie byłoby dobrze, byśmy już teraz odarli tę serię ze wszystkich tajemnic. A może Dalekowie pojawią się znowu w odcinku specjalnym? Wtedy Chibnall mówiłby prawdę – nie pojawią się w 12 serii, bo zobaczymy ich już po zakończeniu sezonu.

W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać. Jak myślicie, czy showrunner zaciemnia cały obraz, by pogrzać atmosferę wokół serialu? A może jednak mówi prawdę? Czy chcielibyście ponownie zobaczyć Daleków w akcji? Podzielcie się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Źródło: Digital Spy (1, 2), BBCSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *