Jakim Mistrzem jest Sacha Dhawan?

12 seria to czas wielkich powrotów i chyba równie wielkich debiutów. To w pierwszej historii sezonu, Spyfall, Sacha Dhawan zadebiutował w roli Mistrza, a jego wątek będzie przewijał się mniej lub bardziej w tle przez całą serię.

O najnowszym Mistrzu oraz o tym, jak został zagrany przez Dhawana, opowiedzieli nam: Chris Chibnall (showrunner Doctor Who), Matt Strevens (producent wykonawczy serialu), a także Sacha Dhawan i Jodie Whittaker. O Dhawanie i jego Mistrzu można również poczytać w opublikowanym u nas wcześniej wywiadzie z nim (część pierwsza, druga, trzecia, czwarta).

Sacha Dhawan jako Mistrz. Kadr z odcinka "Wyniesienie Cybermenów".

Chris Chibnall: Wybieranie aktora do roli Mistrza zawsze jest niezwykle trudne, gdy zaczyna się tę podróż, bo wiadomo, że podąża się śladami wspaniałych aktorów. Wiedzieliśmy, że musimy mieć aktora na tym poziomie, a Sacha po prostu pojawił się i był idealny.

Matt Strevens: Istotą jego zobrazowania Mistrza jest to że aktor, Sacha, całkowicie znika. Nie widzę już Sachy. Swego rodzaju diabelska radość i zło, Sacha po prostu ucieleśnia to w piękny sposób.

Sacha Dhawan: Mimo że [Mistrz] jest złoczyńcą, nie lubię postrzegać go jako złoczyńcę, ponieważ jest on o wiele bardziej złożony. Mam nadzieję, że pokazałem to w tej serii, i tak, znienawidzicie go, ale również polubicie go w bardzo szalony sposób.

Chris Chibnall: Może ukazywać swoją milszą stronę, że czujesz, że jest niewiarygodnie miły, łagodny i serdeczny, kiedy widzi się go w roli O, a później on może sobie pozwolić na szaleństwo, a wtedy trzeba być w stanie, aby pozwolić sobie na jego szaleństwo jako Mistrza.

Jodie Whittaker: Jest niezwykłym aktorem. Jest niesamowitym członkiem obsady. Daje z siebie tak wiele w każdej scenie, ale ciągle zaskakuje.

Sacha Dhawan: Podczas grania roli Mistrza cały czas pojawiają się wyzwania. Chce się, aby był w swój sposób tak spontaniczny, i tak niebezpieczny, jak to jest możliwe, i również, tak jak u Doktor, umysł Mistrza jest bardzo szybki, o wiele szybszy od mojego, więc czasami to dla mnie wyzwanie, abym mógł za nim nadążyć.

Trzynasta Doktor (Jodie Whittaker) i Mistrz (Sacha Dhawan)

Matt Strevens: Jeżeli chodzi tylko o chemię na ekranie pomiędzy Doktor Jodie a Mistrzem Sachy, będącego kimś w stylu niemal szalonego naukowca, to była ona po prostu elektryzująca.

Jodie Whittaker: To bardzo zabawne warunki ze swego rodzaju nieustanną walką na krawędzi, ale ponieważ jesteśmy przyjaciółmi, istnieje [pomiędzy nami] prawdziwe zaufanie.

Chris Chibnall: [Jest to] idealny Mistrz dla Doktor Jodie, a to, co było naprawdę ekscytujące przy pracy nad tą serią, to obserwowanie, jak [relacja pomiędzy nimi] ewoluowała i rozwijała się, oraz obserwowanie tego starcia pomiędzy tą dwójką w odcinku dziesiątym.

Całą wypowiedź można obejrzeć poniżej:

Polubiliście tego Mistrza? Chcielibyście, aby Sacha Dhawan jeszcze raz wcielił się w tę postać?

Źródło: Doctor Who YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *