Cardiff domem nowej doktorowej atrakcji?

Mimo wszechobecnych sprzeciwów, we wrześniu tego roku zamknięto po raz ostatni drzwi Doctor Who Experience. Chodzą jednak pogłoski, że w miejscu stałej atrakcji dla fanów Doctor Who niebawem pojawi się godne zastępstwo.

Fani, którzy podpisali petycję przeciwko zamknięciu popularnej doktorowej atrakcji, argumentowali utrzymanie Doctor Who Experience faktem, że atrakcja zapewniała miastu promocję, miejsca pracy dla wielu mieszkańców, jak również dochody z sektora turystyki. Kilka tygodni temu ujawniono jednak, że do miasta może zawitać rozrywka podobnego typu.

Budynek, goszczący dotychczas Doctor Who Experience, ma także znaleźć nowe zastosowanie:

Jeśli chodzi o ten budynek, to prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Igloo, właścicielami gruntów i walijskim rządem. Planujemy poszerzenie ustaleń wynajmu o następnych kilka lat. Jeśli rozmowy zakończą się ugodą, mamy kilka potencjalnych zastosowań dla tego obiektu. W najbliższym czasie wydamy oficjalne oświadczenie na temat przywrócenia Doctor Who Experience w zatoce Cardiff.

Jak się okazało, kontrakt na wynajem obiektu zakończył się we wrześniu 2017 roku i nie wiadomo, czy Doctor Who Experience powróci w innej lokalizacji. Jak twierdzą urzędnicy, umowa od początku miała obejmować jedynie okres pięciu lat ze względu na naturę atrakcji.

Cardiff to z pewnością ważne miejsce na mapie każdego fana kosmity w niebieskiej budce – to tam kręcono większą część odcinków od czasu powrotu serialu w 2005 roku, tam działa się też akcja spin-offu Torchwood, gdzie miasto Cardiff było nie tylko tłem, ale i nieomal osobnym bohaterem… O miejscach, które warto tam odwiedzić, przeczytacie u nas tutaj i tutaj.

A co wy sądzicie o tej sprawie? Czym może okazać się atrakcja mająca zastąpić Doctor Who Experience? Zapraszamy do spekulowania w komentarzach!

Źródło: Walesonline.co.ukKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *