Big Finish zapowiada drugą część Torchwood One

Big Finish ogłosiło wydanie drugiego box setu z serii Torchwood One – kontynuacji wydanej w tym roku pierwszej części, Torchwood One: Before the Fall. Zbiór będzie nosił podtytuł Machines i skupi się dalszych losach pierwszej siedziby Torchwood, pod przywództwem Yvonne Hartman (Tracy-Ann Oberman), która będzie musiała się zmierzyć z trzema nowymi wyzwaniami, w tym powrotem dawnego wroga Pierwszego Doktora – superkomputera WOTAN-a (Will Operating Thought ANalogue). Całość zostanie wyreżyserowana przez Barnaby’ego Edwardsa. Premiera jest planowana na czerwiec 2018 roku.

Torchwood One – bronimy Imperium Brytyjskiego. Zapewniamy wszystkim bezpieczeństwo. Dla twojego dobra. Coś się stało. Coś wpełzło do Torchwood. Coś starego. Coś, co powinno było zostać zapomniane, porzucone. Coś, co czekało. Coś, co wie, jak należy rządzić światem, jak wykorzystać ludzi.

Poniżej przedstawiamy oficjalne opisy historii od Big Finish.

1. The Law Machines (Matt Fitton)

Burmistrzyni Londynu rozpoczęła swoją śmiałą inicjatywę reform w zakresie prawa i porządku. Stolica będzie chroniona przed przestępczością,  strachem i terroryzmem.

Maszyny poszły w ruch. Co może pójść nie tak?

2. Blind Summit (Gareth David-Lloyd)

Ianto Jones właśnie przeprowadził się do Londynu. Jest załamany, bez przyjaciół i bez przyszłości. Pewnego dnia traci jedyną rzecz, dzięki której dalej się trzymał i nagle ludzie zaczynają wokół niego umierać.

Czy tajemnicza kobieta przyniesie mu zbawienie?

3. 9 to 5 (Tim Foley)

Poniedziałek rano. Stacey uwielbia poniedziałki. Stacey uwielbia każdy dzień. Stacey uwielbia pracować. Pracuje dorywczo i uwielbia to. Ale w kawiarni pojawia się mężczyzna, który ma dla niej przerażającą wiadomość. Stacey dzisiaj umrze.

Możecie też posłuchać trailera:

Producent, James Goss, tak wypowiedział się na temat nowych słuchowisk:

Barnaby Edwards idealnie połączył Tracy-Ann Oberman i Garetha Davida-Lloyda ze sławami sceny i ekranu. Jane Asher gra wroga Yvonne, Adjoa Andoh (znana z Doctor Who, Thunderbirds, Niepokonany) jest burmistrzynią Londynu i mamy nawet Jamesa Wilby’ego (Powrót do Howards End, Poldark, Titanic) jako biochemika. Scenariusze są po prostu świetne! Mamy debiut Garetha Davida-Lloyda z przejmująco-wesołą historią o nie do końca pierwszym spotkaniu Ianto z Yvonne; Tim Foley napisał okrutną satyrę na temat pracy; Matt Fitton przywrócił do życia WOTAN-a. Fani The War Machines będą zachwyceni faktem, że ten złośliwy superkomputer powrócił, tak samo groźny w każdym calu. I tym razem ma Wi-Fi!

Przypadło wam do gustu Before The Fall? Czekaliście na dalsze losy pierwszej jednostki Torchwood? Na stronie Big Finish ruszyła już przedsprzedaż wersji cyfrowej i na płycie CD.

źródło: Big Finish

PATRONITEMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *