Trzynasta Doktor o utrzymywaniu tajemnicy

Jodie Whittaker, grająca Trzynastą Doktor, przyznaje, że utrzymywanie tak wielkiego sekretu było dla niej trudne, ale nie chciała przedwcześnie zdradzać, w jaką rolę się wcieli. Aktorka powiedziała:

Nie chciałam, żeby ktokolwiek wiedział. Byłam szczęśliwa ze swojej anonimowości.

Whittaker informację o roli dostała w trakcie filmowania serialu Trust Me. Rola pielęgniarki udającej lekarkę pomogła jej się skupić na pracy, lecz w trakcie myślała tylko o jednym:

Nie mogłam pisnąć słówka o przeprowadzce do Walii, więc powiedziałam, że nie mam aktualnie żadnej roboty. Potem jednak moi znajomi zaczęli mi wysyłać różne propozycje z podpisami typu: „Byłabyś w tym świetna” lub „Mam dla ciebie świetną propozycję! Przyjdź na casting”. Musiałam wymyślać głupie wymówki, na przykład: „Nie mam ochoty czytać teraz scenariuszy”. Byli zdziwieni, jak je słyszeli.

Aktorka nie chce ujawniać żadnych informacji dotyczących nowej serii, ale wierzy, że rola w serialu pomoże sfinansować jej projekty, takie jak ubiegłoroczny film Adult Life Skills. Mówi również, że jest bardzo szczęśliwa, że może teraz skupić się tylko na roli Doktor.

Jestem bardzo zadowolona, że mogę skupić się na jednej roli. To duże i ekscytujące zadanie, takie, które potrzebuje sto procent uwagi. Myślę, że zostało mi kilka dobrych lat w tym zawodzie. Kiedy będę miała 70-80 lat, chciałabym spojrzeć na swoje CV i pomyśleć, jakie miałam szczęście, że pracowałam z tak dobrze napisanymi scenariuszami i bohaterami.

Trzynasta Doktor zadebiutuje w odcinku świątecznym Twice Upon a Time.

Co sądzicie o braku przecieków ze strony Jodie? Chcielibyście, żeby zdradziła coś o zbliżającej się serii?

Źródło: Stuff

PATRONITEGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Trzynasta Doktor o utrzymywaniu tajemnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *