Tytuł i opis drugiego odcinka Doctor Who: Flux

Wprawdzie premiera pierwszego odcinka Doctor Who: Flux jeszcze przed nami, poznaliśmy jednak tytuł drugiego z odcinków, a brzmi on: War of The Sontarans. Roboczo przetłumaczyliśmy go jako:

Wojna Sontaran

A oto opis odcinka:

Doktor napotyka niespodziewanie jednych ze swoich najbardziej śmiertelnych przeciwników, gdy Sontaranie zostają nową stroną w wojnie krymskiej. Podczas gdy brytyjska armia toczy zaciekłą bitwę z wojowniczymi kosmitami, Doktor i jej towarzysze szukają pomocy u znanej pielęgniarki Mary Seacole (Sara Powell), tymczasem zaś starożytna świątynia skrywa tajemnicze sekrety.

Oto obsada odcinka War of the Sontarans :

Sam Spruell: Swarm
Jonathan Watson: Skaak/Sontarański komandor Riskaw
Sara Powell: Mary Seacole
Jacob Anderson: Vinder
Sue Jenkins: Eileen
Paul Broughton: Neville Lewis
Steve Oram: Joseph Williamson
Gerald Kyd: Generał Logan
Dan Starkey: Svild
Rochenda Sandall: Azure
Jonny Mathers: Pasażer
Nigel Richard Lambert: Ksiądz Triangle

Więcej o postaciach Mary Seacole i Josepha Williamsona pisaliśmy tutaj.

Oto ujęcia ze zwiastunów i oraz zdjęcia promocyjne, które najpewniej pochodzą z tego odcinka:

Wojna i Sontaranie? Niczego innego nie można było się nich spodziewać. Rzecz jasna można się spodziewać, że Svild jest Sontaraninem, skoro wciela się w niego Dan Starkey, który wcześniej wcielał się w różnych Sontaran, m.in w Straxa z Gangu Paternoster.

Premiera odcinka w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 7 listopada najpewniej o 19:25 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 26 listopada o 17:25 na BBC First. Seria Doctor Who:Flux będzie składać się z 6 odcinków połączonych w jedną dłuższą historię.

Nie możecie doczekać się nowych Sontaran? Cóż takiego znajduje się w tej świątyni? Czy to ma coś wspólnego z Tunelami Williamsona? Widzimy także, że Swarm, o którym mówił Chibnall na Comic-Conie, pojawi się zarówno w pierwszym, jak i w drugim odcinku… Zapraszamy do dyskusji na grupie na Facebooku oraz na Discordzie.

Źródło: CultBox

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *