Szczegóły obsady pierwszego odcinka i nowe zdjęcia

Wczoraj poznaliśmy szczegóły obsady drugiego odcinka, ale co z pierwszym, zapytacie. Cóż, czas to naprawić – oto najnowsze szczegóły dotyczące obsady pierwszego odcinka. Ponadto mamy sporo nowych zdjęć promocyjnych!

Oto i pełna obsada „Halloweenowej apokalipsy”:

Craige Els: Karvanista
Steve Oram: Joseph Williamson
Nadia Albina: Diane Curtis
Sam Spruell: Swarm
Matthew Needham: Old Swarm
Rochenda Sandall: Anna
Annabel Scholey: Claire
Johnathan Watson: Ritskaw
Dan Starkey: Kragar
Sarah Amankwah: En Sentac
Charlie Oscar: K-Toscs
Richard Tate: Wilder
Paul Leonard: James Stonehouse
Heather Bleasdale: Wilma
John May: Kev
Gunnar Cauthery: Jón

Wiemy także, że w odcinku pojawi się Vinder (w tej roli Jacob Anderson).

A oto i galeria nowych zdjęć (część z nich zamieściliśmy na Facebooku już wcześniej):

Ciekawe, że Williamson pojawia się już w pierwszym odcinku, podczas gdy to „Wojna Sontaran” ma miejsce podczas wojny krymskiej. Może pojawi się w cliffhangerze będącym początkiem następnego odcinka. Warto zauważyć, że Rochenda Sandall również została wymieniona w obsadzie drugiego odcinka, jako Azure. Czy Anna i Azure to jedna i ta sama osoba, czy może po prostu jedna osoba gra więcej niż jedną postać? Nie byłby to jedyny taki przypadek, choć w przypadku Sontaran, którzy są klonami o to łatwiej –  Ritskaw i Kragar mogą być Sontaranami, jako że Johnathan Watson będzie w kolejnym odcinku grać Sontaran, a Dan Starkey grał różnych kosmitów, jednak najlepiej jest znany z roli Straxa, Sontaranina z Gangu Paternoster. Ze względu na to, że Azure to kolor lazurowy, to wydaje mi się, że może chodzić o kosmitkę na poniższym zdjęciu, która była widoczna wcześniej z drugim „kryształowym” kosmitą. Niewykluczone, że może się ona ukrywać na Ziemi jako Anna:

 

Powstaje także pytanie kim lub czym jest Old Swarm? Czy jest to jakiś starszy przedstawiciel tego gatunku, czy może to też ta sama postać, tylko znacznie starsza? Przekonamy się być może już w niedzielę.

Widać, że w pierwszym odcinku nie powinno być nudno – przynajmniej dla Doktor i ekipy. Zobaczymy bowiem nie tylko Sontaran czy Karvanistę, ale także Anioły, Swarm i kto wie, co jeszcze. Oby tylkoMoim zdaniem najpewniej w pierwszym odcinku zobaczymy większość przeciwników sezonu, których (zgodnie z tym, co mówi Doktor) sprowadził Strumień (Flux), a następnie dostaniemy odcinki skupiające się na nich – tak jak to będzie z Sontaranami.


Premiera odcinka w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 31 października o 19:25 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 19 listopada o 17:25 na BBC First. Seria Doctor Who:Flux będzie składać się z 6 odcinków połączonych w jedną dłuższą historię.

Źródło: CultBoxFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *