Torchwood w serii 6 zmierzy się z… bogiem!

Torchwood wraca w nowych słuchowiskach. Czy ekipa Jacka Harknessa jest gotowa na spotkanie z największym zagrożeniem, z jakim przyszło im się zmierzyć? W szóstej serii Torchwood zatytułowanej God Among Us bohaterowie staną oko w oko z kosmicznym bogiem.

W serii piątej – Aliens Among Us – Torchwood powróciło do Cardiff. Nieustraszona drużyna musiała sobie poradzić z okupacją obcych, terrorystami i nieoczekiwanym wskrzeszeniem Yvonne Hartman. Tym razem bohaterowie będą walczyć z obcym bóstwem, a akcja szóstej serii rozpocznie się zaledwie parę dni po wydarzeniach finału Aliens Among Us, z których nie wszyscy wyszli cało…

W roli kapitana Jacka Harknessa powraca John Barrowman, do którego dołączą: Tracy-Ann Oberman jako Yvonne Hartman, Paul Clayton jako pan Colchester, Alexandria Riley jako Ng, Samantha Béart jako Orr, Jonny Green jako Tyler Sleele oraz Tom Price jako sierżant Andy Davison. W roli przywódczyni rasy Sorvix, Ro-Jedda, usłyszymy Rachel Atkins.

W październiku 2018 roku dostępna będzie pierwsza część szóstej serii Torchwood, w której usłyszymy cztery odcinki:

6.1 Future Pain autorstwa Jamesa Gossa
6.2 The Man Who Destroyed Torchwood autorstwa Guya Adamsa
6.3 See No Evil autorstwa Johna Dorneya
6.4 Night Watch autorstwa Tima Foleya

Kiedy bóg zstępuje do Cardiff, cały świat zstępuje do piekła!

Więcej na temat powrotu ekipy Torchwood opowiedział producent słuchowiska i scenarzysta pierwszego odcinka, James Goss:

Reakcja publiczności na piątą serię Torchwood była tak wspaniała! Cudownie było znów zebrać obsadę, by razem stworzyć coś więcej. Teraz, gdy sytuacja się ustabilizowała, historie są bardziej autonomiczne i pokazują, jak Torchwood radzi sobie z serią poważnych zagrożeń – plagą snu, znikającym miastem, organizacją pogrzebu. Będą też musieli zmierzyć się z bogiem!

Swoimi przemyśleniami o szóstej serii słuchowiska podzielił się też John Barrowman:

Szósta seria oferuje bardzo dobre historie, które naprawdę posuwają narrację do przodu. Widzę, że na całym świecie – od Puerto Rico po Paryż, od Londynu przez Pensacolę na Florydzie po Amerykę Południową – wszędzie jest ogromna ilość fanów Torchwood i publiczność ta ciągle rośnie.

Producent wykonawczy, Jason Haigh-Ellery, dodaje:

Torchwood szybko stał się jednym z moich ulubionych słuchowisk Big Finish. Praca, jaką wykonali James wraz z reżyserem Scottem Handcockiem, przy cudownym wsparciu Russella T Daviesa, sprawiła, że o przygodach kapitana Jacka i jego ekipy chciałoby się słuchać na okrągło. Nie mogę się doczekać wydania szóstej serii.

Pierwsza, czteroodcinkowa część God Among Us ukaże się w październiku 2018 roku. Kolejne przygody usłyszymy w lutym 2019 roku, zaś trzecia część dopełni całość w czerwcu 2019 roku. Każdą z nich będzie można zamówić osobno po 25 funtów (plik do ściągnięcia) lub 28 funtów (CD). Kto zaś woli zaoszczędzić, może chwilę poczekać i zamówić całe trzyczęściowe słuchowisko w specjalnej cenie 60 funtów za plik lub 75 funtów na CD.

O piątej serii TorchwoodAliens Among Us pisaliśmy tu i tu. Kto z was ją zna i z utęsknieniem wyczekuje szóstej?

Źródło: Big Finish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *