Całkowicie nowa seria Torchwood

W piątej serii Torchwood pojawi się nowa drużyna! Sezon dostanie podtytuł Aliens Among Us i zostanie wydany przez Big Finish. Pojawią się postacie wykreowane i nadzorowane przez twórcę Torchwood, Russella T Daviesa.

Kapitan Jack Harkness i Gwen Cooper wznawiają w Cardiff działalność Torchwood i to w miejscu siedziby pierwszego Torchwood 3. Cardiff jednak bardzo się zmieniło – coś strasznego stało się w tym mieście. Z każdym dniem robi się coraz mroczniej… Czy Torchwood zmieni sposób działania, by przywrócić porządek?

W Aliens Among Us usłyszymy głosy Johna Barrowmana, Kaia Owena, Toma Price’a, Paula Claytona, Alexandrii Riley, Sama Béarta, Jonny’ego Greena i Eve Myles.

Producent piątego sezonu, James Goss, dostarczył nam informacji na temat nowej drużyny Torchwood, aprobaty Russella T Daviesa i innych ciekawych szczegółów:

Russell jest niesamowicie zaangażowany w kontynuację Torchwood. Stworzyliśmy kilka postaci i pomysłów, a on bardzo, bardzo grzecznie powiedział: „Cudowne, ale nie. Co powiecie na…?”. To doprowadziło do stworzenia pana Colchestera (Paul Clayton), Ng (Alexandria Riley), Tylera (Jonny Green) i zagadkowego Orra (Sam Béart) dołączających do Jacka i Gwen. Kim są te postacie? Jaką rolę odegrają w przyszłości Torchwood? I czy uratują Cardiff przed inwazją, która już się dokonała?

Goss dodał:

To jest ambitny pomysł Big Finish – wyprodukowanie całego sezonu Torchwood! Mamy trochę świetnych scenariuszy napisanych przez nowe osoby, ale jest też trochę znanych twarzy – oczywiście usłyszymy Rhysa i Andy’ego, ale będzie też kilka innych niespodzianek, łącznie z pojawieniem się kogoś, kogo nie powinno być na tym świecie…

torchwood

Nowa seria Torchwood zostanie wydana w trzech zestawach. Pierwszy wyjdzie w sierpniu, kolejny w październiku, a ostatni pojawi się w lutym następnego roku.

Tytuły odcinków pierwszego zestawu to:

ODCINEK 1: Changes Everything (James Goss)
ODCINEK 2: Aliens & Sex & Chips & Gravy (James Goss)
ODCINEK 3: Orr (Juno Dawson, która ostatnio napisała The Dollhouse)
ODCINEK 4: Superiority Complex (A. K. Benedict, autorka The Victorian Age i Outbreak)

Wszystkie trzy zestawy mogą zostać zamówione w przedsprzedaży. Dostępne są wersje do pobrania (po £25) i na płytach (po £28). Oferowane są również specjalne zestawy wszystkich trzech części (odpowiednio £60 i £75).

Źródło: Sci-Fi BulletinObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Całkowicie nowa seria Torchwood

  1. Mam nadzieję, że nie zapomną o kontynuacji wątków z Miracle Day. Naprawdę chciałbym sie dowiedzieć co było dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *