Big Finish: materiały promocyjne do Torchwood: Aliens Among Us

Big Finish ujawnił grafikę i opisy piątej serii Torchwood: Aliens Among Us – oficjalnej kontynuacji Torchwood Miracle Day, czwartego sezonu serialu, o którym już was informowaliśmy.

Torchwood: Aliens Among Us to seria trzech box setów ze słuchowiskami, w których pojawią się klasyczni bohaterowie spin-offu – kapitan Jack Harkness (John Barrowman), Gwen Cooper (Eve Myles), Rhys (Kai Owen) czy funkcjonariusz policji Andy (Tom Price). W piątej serii pojawi się także kilka nowych głosów: Paul Clayton, Alexandria Riley, Sam Béart i Jonny Green. Poniżej możecie posłuchać zapowiedzi:

Jack i Gwen tworzą nowe Torchwood, ale Cardiff się zmieniło. Coś stało się z miastem, w którym dni stają się coraz ciemniejsze. Potrzeba będzie nowej załogi, by rozwikłać tę zagadkę.

Znamy również opisy poszczególnych odcinków – oto i one:

  1. Changes Everything (James Goss)

Tylera Steele’a fale przyniosły do Cardiff, kiedy szukał nowego początku. Zhańbiony dziennikarz przygląda się ruchowi Czerwonych Drzwi – czy rzeczywiście stoją za atakami terrorystycznymi na imigrantów? Kto nasila rasizm i nienawiść  w mieście, a wreszcie: co z tym wspólnego ma firma outsourcingowa 3Sol?

  1. Aliens & Sex & Chips & Gravy (James Goss)

Czy Cardiff naprawdę zostało opanowane przez obcych? Tylerowi wydaje się, że znalazł trop: córka tajemniczego Ro-Jedda bierze ślub, zorganizowano prywatne przyjęcie. Jeśli Torchwood uda się na nie dostać, będzie miało szansę zbliżyć się do prawdy. Darmowy bar, kanapki i możliwość odkrycia, co rzeczywiście się dzieje. Co mogłoby pójść nie tak?

  1. Orr (Juno Dawson)

Vincent Parry odnosi ogromne sukcesy jako deweloper nieruchomości w Cardiff. Jakiś czas temu zawarł umowę z tajemniczym Ro-Jeddem – umowę, której będzie gorzko żałował. Coś musi nastąpić i będzie kosztowało go wszystko, co kocha. Cardiff kończy się czas, a Torchwood spotyka kosmitę, który zna je aż zbyt dobrze.

  1. Superiority Complex (A.K. Benedict)

Bieda i bezdomność stają się w Cardiff coraz poważniejszymi problemami. Ulice pełne są desperatów i wywłaszczonych. Oznacza to oczywiście, że to dobry czas na otwarcie siedmiogwiazdkowego, luksusowego hotelu all-inclusive. Dostępny jest on naturalnie wyłącznie dla obcych. Stojącym na zewnątrz ludziom, spoglądającym wygłodniałymi oczami przez bramę, jedna rzecz poprawia humor. Ktoś zabija gości.

Pierwsza część Torchwood: Aliens Among Us jest już dostępna w przedsprzedaży w wersji płytowej oraz elektronicznej za odpowiednio 28 i 25 funtów.

Źródło: The Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *